Průmysl

Cílevědomé vedení dostalo ASTOS Machinery a.s. mezi strojařské špičky

Ašský ASTOS Machinery a.s. patří k předním strojařským podnikům, který své dopravníky, filtrace, krytování strojů a další výrobky dodává do celého světa, třeba i do japonské Toyoty. V roce 2012 dokonce získal ocenění Firma roku v Karlovarském kraji. Takhle daleko by zřejmě podnik nebyl, kdyby se ho před 11 lety neujal dobrý manažer – Ing. Michael Ondraschek.

Číst dál...

TAJMAC-ZPS, a.s., chystá investovat více než půl miliardy korun

TAJMAC-ZPS, a.s., je společnost s dlouholetou tradicí a s vysokou úrovní know-how. Firma se sídlem ve Zlíně se věnuje vývoji, výrobě a prodeji obráběcích strojů. Navazuje na téměř 115letou tradici strojírenské výroby ve Zlíně, která začala ve firmě BAŤA v roce 1903. Obráběcí stroje se zde vyrábí od roku 1936. V červnu 2000 převzal firmu nový majitel, italská skupina TAJMAC-MTM S.p.a. S ředitelem firmy TAJMAC-ZPS, a.s., Michelem Tajariolem jsme hovořili hlavně o tom, jak se jeho firmě daří.

Číst dál...

Technologie Schneider Electric pomáhají firmám posilovat export, výrobce kolotočů Kolmax je toho důkazem

Společnost Kolmax, přední český výrobce a exportér dětských kolotočů a pouťových atrakcí, zvyšuje svůj obchodní podíl na zahraničních trzích. Děje se tak i díky nově zavedeným mechanizmům řízení jakosti a následné certifikaci veškerých produktů, která je pro vývoz nezbytná.

Mezi tahouny exportu patří především Velká Británie, Holandsko, Německo a další evropské země. Vedle toho však Kolmax hledá nové vývozní destinace a poohlíží se například ve Spojených státech nebo Austrálii. S expanzí na zahraniční trhy pomáhají firmě technologie od Schneider Electric.

Číst dál...

Politické turbulence mávají zakázkami firmy INEKON GROUP, a.s., její vedení ale neklesá na mysli

INEKON GROUP, a.s.O investiční celky a tramvaje společnosti INEKON GROUP, a.s., je ve světě velký zájem – svědčí o tom řada kontraktů podepsaných napříč kontinenty. Aby to ale nevypadalo, že firma zažívá pohádkové časy, je třeba dodat, že velkou část těchto kontraktů zhatily politické problémy. Otazník nyní visí jak nad dodávkami tramvají do čínských měst, tak i do USA. Podrobnosti nám v exkluzivním rozhovoru prozradil i přes všechny potíže dobře naladěný generální ředitel společnosti Ing. Josef Hušek.

Reklamní blok

image
Reklama

PC Help
Více informací zdeimage
Reklama

Mezinárodní veletrh drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy.
Více informací zde

image
Reklama

28. Mezinárodní stavební veletrh
Více informací zde
image
Reklama

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě.
Více informací zde