Zdravotnictví

LINET Group a BORCAD Medical spojila synergie

3D Tisk 

Agentura Reuters letos 3. října uvedla, že největší evropský výrobce nemocničních lůžek  LINET Group SE převzal 80 procent akcií české firmy BORCAD Medical a.s., která se specializuje na porodní lůžka a gynekologická křesla. O důvodech a výhodách této akvizice jsme hovořili s ředitelem BORCAD Medical Martinem Těšitelem.

Číst dál...

Lázně Poděbrady diverzifikují portfolio, nechtějí spoléhat jen na stát

3D Tisk Situace v českém lázeňství se stále mění, a to především vinou politiků, kteří nastavují pravidla, za jakých může být člověk poslán na léčebný pobyt. Protože nelze spoléhat jen na zdravotní pojišťovny, vsadili v Poděbradech raději na diverzifikaci svých služeb. Právě to jim možná dopomohlo k dobrým číslům i v době, kdy se celé tuzemské lázeňství dostalo do hluboké krize. Jak ji v Poděbradech zvládli a proč dnes lázně nenavštěvují jen senioři, které poslal doktor, na to jsme se zeptali Petra Valenty, ředitele společnosti Lázně Poděbrady, a.s.

„Vybudujeme moderní porodnici a nemocnice už nebude na třech místech,“ říká ředitel brněnské fakultní nemocnice Roman Kraus.

3D Tisk 

Fakultní nemocnice Brno je druhá největší nemocnice hned po pražském Motole. V současné době má kapacitu 2 000 lůžek a zaměstnává 5,5 tisíce lidí. Její největší nevýhodou jsou některé staré budovy a také skutečnost, že nemocnice je situována na třech různých lokalitách v Brně. To se ale má brzy změnit, nemocnici čekají totiž velké změny, jak říká v následujícím rozhovoru její ředitel MUDr. Roman Kraus, MBA.

Číst dál...

Reklamní blok

image
Reklama

PC Help
Více informací zdeimage
Reklama

Mezinárodní veletrh drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy.
Více informací zde

image
Reklama

28. Mezinárodní stavební veletrh
Více informací zde
image
Reklama

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě.
Více informací zde