fbpx

Možná jste ani netušili, že ve většině osobních automobilů naleznete i kousek Mubea. Tyto komponenty vyrábí Mubea ve svých závodech po celém světě – a to již přes 100 let. Historie společnosti se totiž začala psát již v roce 1916 a zakladatel této firmy Dr. Joseph Muhr si v té době jistě nedovedl představit, kam až jeho nástupci v rodinném podniku dojdou. Mubea má v současné době už 50 poboček v 19 zemích světa, zaměstnává přes 13 000 zaměstnanců a stala se jedním z nejvýznamnějších dodavatelů automobilového průmyslu.

DGS Druckguss Systeme AG je celosvětově působící společností se sídlem v St. Gallen. Společnost vznikla z bývalé slévárny firmy Bühler AG, takže má široké zkušenosti z více než padesátileté výroby a ovládá různé procesy tlakového lití. Na rychle se měnícím trhu je přizpůsobivost žádaná. V posledních letech se firma intenzivně zaměřuje na svou hlavní obchodní činnost, tlakové lití hliníku a magnézia. Mezi její největší odběratele patří společnosti Daimler, Audi nebo Basf. V Česku chce společnost postavit nový výrobní závod.

Společnost Continental je obecně vnímána především jako výrobce kvalitních pneumatik s dlouholetou tradicí, která sahá až do roku 1871. Produkty značky Continental se však v rámci automobilového průmyslu ani zdaleka neomezují pouze na pneumatiky. V nabídce nalezneme například i brzdy, asistenční systémy či elektrické pohonné jednotky. To se týká i působení společnosti Continental v České republice, kde firma vedle produkce pneumatik v hojné míře vyvíjí a vyrábí rozmanitou škálu výrobků včetně nejmodernějších technologií budoucnosti.

Společnost Eissmann Automotive Česká republika s.r.o. má dvě provozovny, jednu v Boru u Tachova a druhou v průmyslové zóně Vysočany nedaleko Boru u Tachova. Firma produkuje interiérové díly pro prémiové značky automobilů, jako jsou Porsche, Aston Martin nebo McLaren, čímž významně doplňuje nabídku německé nadnárodní skupiny Eissmann, do které česká společnost náleží. S jejím ředitelem Františkem Plachým jsme hovořili zejména o nových projektech.

Doporučujeme

Komunisté navrhují solární daň - Solární asociace nesouhlasí a žádá předsedu vlády o jednání

Čtvrtek - 9. července 2020 - KSČM dnes představila pět podmínek, za kterých je ochotna nadále tolerovat vládu Andreje Babiše. Jednou z nich je také solární daň. Solární asociace připomíná, že solární odvod byl zaveden již v roce 2010 a znovu také v roce 2013 a to s vysvětlením, že jde o finální opatření, které má odčerpat údajnou překompenzaci podpory.

Jádro a beton opravdu nejsou chytré investice, které nás posunou dále

V posledním debatním pořadu Otázky Václava Moravce II (OVM), který televizní stanice ČT24 odvysílala letos 5. července, hovořil člen rozpočtového výboru, místopředseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a podnikatel Pavel Juříček (ANO) mj. o tom, že již v březnu očekával schodek rozpočtu vyšší než 200 miliard korun vzhledem k odhadům propadu HDP.