Po letech hospodářsky neuspokojivých výsledků čekají Českou poštu, s.p., systémové změny. Podle nedávno zveřejněného restrukturalizačního plánu bude společnost v zisku již v roce 2021. „Je to ambiciózní plán, a splní-
me ho," říká tiskový mluvčí České pošty Matyáš Vitík v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu.

SAKO Brno, a. s., poskytuje komplexní služby v oblasti odpadového hospodářství pro města, obce, obchodní společnosti, živnostníky a občany. Jejím 100procentním vlastníkem je statutární město Brno, přičemž dlouhodobě patří k nejstabilnějším společnostem na poli odpadového hospodářství v regionu. „Naše společnost má jako dodavatel tepelné a elektrické energie vyrobené z odpadu významnou pozici v energetické infrastruktuře města," říká Ing. Karel Jelínek, ředitel společnosti, v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu.

JUTA je významný český výrobce materiálů pro stavebnictví, zemědělství, sport a další odvětví. Přes veškeré její úspěchy se během rozhovoru se statutárním ředitelem Ing. Jiřím Hlavatým dozvíte, že v zákulisí panuje spousta neduhů, na kterých je třeba pracovat, zatímco o úspěších hovoří skromně. Možná právě to je podstatou toho, že se firmě daří: „Hlavně si nenamlouvat, že jsme v něčem špička a že jde všechno jako na drátkách…"

DB Schenker již více než čtvrtstoletí úspěšně působí v ČR v oblasti poskytování integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Na to, jak se společnosti v končícím roce 2018 dařilo, jsme se zeptali ředitele společnosti Ing. Tomáše Holomouckého. „Letos jsme se ještě více zaměřili na růst efektivity, optimalizaci procesů, vytížení přepravních linek a ziskovost našich služeb," říká v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu.