fbpx

Rodinné vinařství Buriánkovi najdete v Hlohovci. Vzniklo v roce 2007, ale vinný sklep byl postaven již v roce 1969 pro vlastní potřebu. Výroba vína je založena na pěstování dobře vyzrálých hroznů výhradně ve vlastních vinohradech o celkové výměře 7,2 hektaru v Hlohovci a okrajově ve Valticích. Vinařství produkuje vína bílá, růžová i červená, podle zbytkového cukru suchá, polosuchá, polosladká i sladká. Sortiment doplňuje jemně perlivé víno s označením frizzante. Vinařství vyrobí zhruba 50 tisíc lahví vína ročně.

Obec Hlohovec mezi Valticemi a Lednicí

Hlohovec je obec v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Nachází se mezi Valticemi a Lednicí, v oblasti Lednicko-valtického areálu, 60 kilometrů od Brna a asi pět kilometrů od hranice s Rakouskem. Vinná réva se tu pěstovala odedávna, z období středověku se dochovalo několik habánských sklepů či vynikající vinohradnická trať „Stará hora". V současné době je v Hlohovci asi 140 hektarů vinic a 155 sklepů. Kvalitní vína se pěstují ve vinařských tratích Stará hora, Deliče a Šulaperk v odrůdové skladbě Frankovka, Svatovavřinecké, Müller Thurgau, Chardonnay, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský a další.

V Hlohovci každoročně probíhají místní výstavy vín, které se staly tradičními, konané o Velikonoční neděli spolu s vystoupením známých cimbálových muzik. Kromě toho k místní tradici patří také svěcení vín u příležitosti svátku sv. Jana Evangelisty v období Vánoc.

Pokud jste již dospěli k rozhodnutí redukovat svou uhlíkovou stopu, můžete pro návštěvu Hlohovce využít vlakové spojení do Valtic nebo kolo. Do Hlohovce vede moravská cyklostezka č. 41, Moravská vinařská stezka, oblast Mikulovská, a Lichtenštejnská cyklistická stezka.

Filozofií Buriánkových je typická vůně a harmonie chutí

Vinařskou tradici rodinného vinařství Buriánkovi započal Jaroslav Buriánek. Své zkušenosti a lásku k vínu předal svým dvěma synům Jaroslavovi a Pavlovi. Jaroslav se svým otcem pak založili Vinařství rodiny Buriánkovy Valtice. Veškerá produkce byla do roku 2018 umístěna ve sklepě pořízeném v roce 2006. Nyní je vinařství přesunuto do nového moderního provozu, vybaveného čtyřmi nerezovými vinifikátory (nádoby, ve kterých nakváší rmut z modrých hroznů) a tuctem nových dubových sudů typu barrique. Čistotou a pořádkem to tu spíše připomíná vzorně vedenou moderní domácnost než výrobní prostory. Nová technika je jedním ze základních předpokladů k výrobě kvalitního vína.

„Při zpracování a výrobě vína nelze opomíjet některé tradiční ani moderní postupy. Nejvíc záleží na přírodě a podle toho je potřeba k vínu v daný rok přistupovat," vysvětlil šéf vinařství Jaroslav Buriánek. Podle něj výroba vína není žádné tajemství, jde o dodržení určitých, ve své podstatě jednoduchých postupů při zpracování a školení vín. Vinař se musí řídit především svou chutí a chutí svých zákazníků. Víno se má vyrobit tak, aby osvěžilo a naladilo. „Filozofií“ vinařství je produkce kvalitních vín s příjemně šťavnatou kyselinkou, typickou pro jižní Moravu. Tato vína mají svou charakteristickou vůni a vyznačují se harmonií mezi zbytkovým cukrem a kyselinou.

Ochutnávka ve sklípku a přespání v penzionu

Kromě vína nabízí vinařství takzvanou řízenou degustaci, vedenou someliérem a zároveň lektorem someliérství Jiřím Supem. Součástí ochutnávání vín a odborného výkladu o jejich chuti, vůni a barvě jsou i informace o výrobní technologii vína, zpracování hroznů nebo pěstování révy vinné. „Zaměřujeme se zejména na tradiční odrůdy, jako jsou Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, šedé a modré, Sylvánské zelené či Neuburské. Nechybí ale ani Pálava či Hibernal,“ vysvětlil Jiří Sup. Ochutnávka v jeho podání ovšem není žádná suchopárná přednáška. Jiří Sup má smysl pro humor a dokázal by patrně rozesmát i čerstvě pozůstalé. K místní vinařské tradici patří také vyprávění o vzniku Lednicko-valtického areálu a knížecím rodě Liechtensteinů. I v tomto případě má Jiří Sup v rukávu pár povedených historek. Nechte si například vyprávět o jeho zkušenostech s prodejem vín na zámku Lednice.

Řízená degustace 15 vzorků vína se studeným rautem stojí pro jednu osobu 600 korun. Exkurze vinařským provozem s odborným výkladem a degustací pěti vín přijde na 200 korun. Možná je také vyjížďka autem s degustací vín u vybraných památek Lednicko-valtického areálu s exkurzí do vinařství a vinohradu.

Po řízené degustaci nebo i bez ní je návštěvníkům vinařství k dispozici starý vinný sklep, který tak trochu připomíná kapli zasvěcenou vínu, s veškerým sortimentem vinařství a následně slušně vybavený penzion pro přespání v ceně zhruba 500 korun za osobu na noc. Když uvážíte, jak neobyčejně můžete potěšit skoro všechny vaše smysly a alespoň trochu se odpoutat a povznést nad rutinu běžných dní, potom návštěva vinařství Buriánkovi by vám měla stát za to. Možná i zjistíte, že dobré víno lidi spojuje a vnuká jim myšlenku, že je dobře na světě.

Diskuze

Doporučujeme

Komunisté navrhují solární daň - Solární asociace nesouhlasí a žádá předsedu vlády o jednání

Čtvrtek - 9. července 2020 - KSČM dnes představila pět podmínek, za kterých je ochotna nadále tolerovat vládu Andreje Babiše. Jednou z nich je také solární daň. Solární asociace připomíná, že solární odvod byl zaveden již v roce 2010 a znovu také v roce 2013 a to s vysvětlením, že jde o finální opatření, které má odčerpat údajnou překompenzaci podpory.

Jádro a beton opravdu nejsou chytré investice, které nás posunou dále

V posledním debatním pořadu Otázky Václava Moravce II (OVM), který televizní stanice ČT24 odvysílala letos 5. července, hovořil člen rozpočtového výboru, místopředseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a podnikatel Pavel Juříček (ANO) mj. o tom, že již v březnu očekával schodek rozpočtu vyšší než 200 miliard korun vzhledem k odhadům propadu HDP.