Urgentní situace – vývěvy Busch byly dodány do nově postavené nemocnice ve Wu-chanu, ve které jsou léčeni pacienti nakažení koronavirem. Zdroj: Busch Vacuum (Shanghai) Co.

Dvanáct velkých vývěv bylo dodáno do čínského Wu-chanu na podporu léčby pacientů nakažených koronavirem. Během několika málo dní byly ve Wu-chanu postaveny dvě nové nemocnice.

Naše vývěvy jsou používány k odsávání tělních sekrecí nebo dýchání vzduchu na operačních sálech a nemocničních pokojích, kde se může tento obávaný virus vyskytovat. Jsou vybaveny speciálními filtry, které zabraňují dalšímu průniku viru. Vývěvy navíc nevyžadují provozní kapaliny, jako např. vodu nebo olej, které mohou být virem kontaminovány.

25. ledna, v den oslav čínského Nového roku, získala pobočka Busch China nouzovou objednávku na dodávku vývěv z naší centrály v Maulburgu. Naštěstí byly vývěvy už v našem skladu v Šanghaji, a bylo je tak možné technicky připravit pro lokální použití. I přes veřejné prázdniny a pracovní výluku nařízenou vládou se několik zaměstnanců Busch China dobrovolně ujalo úkolu připravit dodávku do Wu-chanu, vzdáleného 850 km, a nainstalovat zařízení ve dvou tamějších nových nemocnicích.

Autor: Uli Merkle

Zdroj: Busch Vacuum (Shanghai) Co.