fbpx
Urgentní situace – vývěvy Busch byly dodány do nově postavené nemocnice ve Wu-chanu, ve které jsou léčeni pacienti nakažení koronavirem. Zdroj: Busch Vacuum (Shanghai) Co.

Dvanáct velkých vývěv bylo dodáno do čínského Wu-chanu na podporu léčby pacientů nakažených koronavirem. Během několika málo dní byly ve Wu-chanu postaveny dvě nové nemocnice.

Naše vývěvy jsou používány k odsávání tělních sekrecí nebo dýchání vzduchu na operačních sálech a nemocničních pokojích, kde se může tento obávaný virus vyskytovat. Jsou vybaveny speciálními filtry, které zabraňují dalšímu průniku viru. Vývěvy navíc nevyžadují provozní kapaliny, jako např. vodu nebo olej, které mohou být virem kontaminovány.

25. ledna, v den oslav čínského Nového roku, získala pobočka Busch China nouzovou objednávku na dodávku vývěv z naší centrály v Maulburgu. Naštěstí byly vývěvy už v našem skladu v Šanghaji, a bylo je tak možné technicky připravit pro lokální použití. I přes veřejné prázdniny a pracovní výluku nařízenou vládou se několik zaměstnanců Busch China dobrovolně ujalo úkolu připravit dodávku do Wu-chanu, vzdáleného 850 km, a nainstalovat zařízení ve dvou tamějších nových nemocnicích.

Autor: Uli Merkle

Zdroj: Busch Vacuum (Shanghai) Co.

Diskuze

Doporučujeme

Technologie Siemens pomáhají s tepelnou ochranou největšího slunečního dalekohledu na světě

Největší sluneční dalekohled na světě nazvaný Daniel K. Inouye Solar Telescope (DKIST) je vysoký 41,5 m a nachází se na havajském ostrově Maui. Umožňuje získávat doposud nejdetailnější záběry Slunce a vědci díky němu mohou pozorovat sluneční povrch přesněji než dříve. Velkou výzvu při vývoji dalekohledu DKIST představovala konstrukce speciálního systému na minimalizaci sluneční energie, kterou dalekohled při pozorování slunce absorbuje. Společnost Aavid Thermacore, která pro teleskop dodala tepelné technologie využila softwarového řešení Siemens, které dokáže snížit tepelnou energii z 2,5 MW/m2 na pouhých 300 W. Navíc dokáže zajistit, aby vyzařované teplo nesnižovalo kvalitu obrazu dalekohledu, což je pro vědecké účely naprosto zásadní.

„Přání otcem myšlenky.“

Vážení čtenáři,

je jisté, že v průběhu dalších deseti let se ekonomika a průmysl výrazně promění. Imperativ snižování nákladů si vynutí další investice do vývoje a výzkumu, nepřetržité zavádění inovací i nových technologií do výroby a její automatizaci, digitalizaci a robotizaci. Zákazníci i veřejné mínění budou vyvíjet stále větší tlak na šetrná, úsporná a udržitelná řešení v oblasti průmyslové produkce i energetiky. Konkurenční prostředí se tak velmi citelně přiostří a obstojí v něm jen ty podnikatelské subjekty, které tento vývoj dokážou včas předvídat a budou schopny se rychle i účinně přizpůsobit.