fbpx

Ve dnech 17. – 20. 3. 2020 se na brněnském výstavišti uskuteční již 28. ročník největší středoevropské veletržní akce v oborech elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – AMPER 2020. Ten je nejen vynikající příležitostí pro navazování nových či utužování stávajících obchodních vztahů, ale i příhodnou záminkou důležitých společenských setkání. Pro vystavující společnosti je AMPER jedinečným místem k představení posledních technologických novinek a trendů v daném oboru. Návštěvníka tak čekají na jednom místě produkty od více jak 600 vystavujících z 26 zemí světa a přes 70 odborných přednášek a konferencí.

Automatizace patří mezi nejrychleji se rozvíjející a rostoucí obory na celém světě. Nejinak tomu je na veletrhu AMPER, kde je již několik let nejsilněji zastoupenou částí a stejně tomu bude i v roce 2020. Prezentovat se bude např. společnost SICK, která působí na světovém trhu přes 70 let a je jedním z předních výrobců senzorů a senzorových systémů pro průmyslové využití. Senzory, řídící prvky a systémy pro průmyslovou automatizaci představí také ifm electronic, jehož sousedem v hale V je Murrelektronik CZ, který ve svém závodě v České republice vyrábí konektory, automatizační techniku, interface, zásuvkové systémy pro senzory a ovladače a spínané a transformátorové zdroje. Další z mnoha desítek společností bude například BECKHOFF zaměřující se na vývoj a dodání otevřených automatizačních systémů založených na technologiích počítačů či dodavatel inovativních mechatronických řešení, společnost Stäubli Systems. Své novinkové portfolio představí také B+R automatizace, Weidmüller, Balluff CZ, Turck, ELVAC, Lenze, DEL či AUTOCONT CONTROL SYSTEMS. Zpestřením bude jistě i korejský pavilon s desítkou firem, které se pochlubí novinkami asijského trhu.

Pokud jsou v popředí Vašeho zájmu elektroinstalace, vodiče a kabely, energetika, osvětlení nebo zabezpečovací technika, je AMPER jistě také správnou volbou a na svých expozicích v hale P Vás rádi přivítají zástupci společností PHOENIX CONTACT, Schmachtl CZ, WAGO-Elektro, Schneider Electric CZ, LABARA nebo LAPP Czech Republic. Nebudou chybět ukázky produktů společnosti ABB, lídra v oblasti inovativních technologií, dále pak aktuální produktové portfolio firmy Rittal Czech, společnosti s více jak padesátiletou tradicí, která vyvíjí a vyrábí řešení v oblastech rozváděčů, rozvodů proudu, chlazení, IT infrastruktury a softwaru, či KOPOS KOLÍN, tradiční český výrobce elektroinstalačních úložných materiálů. Systém dokonalého zabezpečení větších i menších objektů nabízející široké možnosti domácí automatizace představí ryze česká společnost a lídr trhu zabezpečovací techniky JABLOTRON ALARMS.

Všichni ti, co jsou profesně zaměřeni na elektronické součástky a moduly jistě nevynechají halu F, která sdružuje vystavovatele právě z tohoto oboru. Obdivovat můžete produkty společnosti AMTECH, HARTING, IMT Technologies & Solutions, SENO, PBT Rožnov, OFFICIAL ELECTRONIC a mnoha dalších.  Součástí haly F bude i přehlídka elektromobilů a nejmodernějších infrastrukturních zařízení pro elektromobily AMPER e-MOTION.

Pestrý doprovodný program veletrhu AMPER 2020 zahrnuje také FÓRUM AUTOMATIZACE A DIGITALIZACE - živý program přednášek na aktuální témata z tohoto oboru na otevřené výstavní ploše, FÓRUM ENERGETIKY - ucelený soubor přednášek, seminářů a konferencí z oblasti řízení energetiky a jejích nejnovějších trendů, FÓRUM OPTONIKA – desítky odborných přednášek z oblasti optické a fotonické techniky, COMPUTER STAGE - zahrnující debaty a panelové diskuze na aktuální témata z oborů ICT, celostátní setkání elektrotechniků, nebo již tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu – ZLATÝ AMPER 2020.

Kompletní program a další informace o veletrhu AMPER 2020 naleznete na webových stránkách www.amper.cz

 

Diskuze

Doporučujeme

Z Dubaje do Zlína. Logio přiveze kousek Expa i na Fenomén

V pražském Logiu bouchali před Vánocemi šampaňské hned dvakrát. Poprvé, když se řediteli týmu Research & Development Martinu Plajnerovi narodil syn. Podruhé, když se tým dozvěděl, že vyrazí reprezentovat Českou republiku na dubajské EXPO.

Pod výstavištěm vedou teplo nové horkovody

Více než třemi kilometry nových horkovodů nahradily vloni Teplárny Brno staré parovodní rozvody na výstavišti. Náročná rekonstrukce zdejší sítě byla výsledkem dohody společnosti s Veletrhy Brno (BVV) a její součástí byl i odkup rozvodů do majetku tepláren. „Usnadňuje se tak do budoucnosti zásobování teplem, ale i chladem, který je v nabídce Tepláren Brno novinkou, budoucích rozvojových území navazujících na páteřní trasy vedené v areálu. A to včetně budované multifunkční haly,“ upřesnila brněnská primátorka Markéta Vaňková. Společnost BVV má navíc o starost méně, provoz horkovodů i jejich servisní údržbu budou totiž nadále zajišťovat teplárny.