fbpx

V posledních dnech nabírá šíření koronaviru na obrátkách a lidé se snaží hledat jakákoliv pozitiva. Stále víc a víc firem ruší výrobu. Uzavření fabrik ale společnosti využívají dlouho odkládaným procesům digitalizace, oprav a inovací obecně.

Zlín, Česká republika, 19. března 2020 - Restaurace, obchody s textilem i výrobní podniky podléhají nařízením vlády a z toho vyplývajícím omezením. Podniky tak dobu odstavení mohou využít pro digitalizaci svých služeb. Nová situace ukazuje, že progresivní společnosti s moudrým vedením kladou vyšší důraz na rychlejší průběh jednání i dodání finálního řešení digitalizace.

„V době, která snad brzy přijde, bude digitalizovaná výroba či další procesy znamenat o to rychlejší cestu z krize a získání důležitého náskoku před konkurencí," komentuje situaci Petr Kubíček ze společnosti B2A

Co obnáší digitalizace a jak dlouho trvá?

Pojem digitalizace vnímáme jako proces zavádění digitálních technologií do nejrůznějších odvětví výroby, ale i každodenního života. V každodenním životě to představuje telefon místo pevné linky a analogového foťáku. Ve výrobě pak tablet místo ušmudlaného bločku mistra. Digitalizace výroby se liší jak rozsahem dodávaného řešení, připravenosti dané firmy tak sektorem podnikání.

„Vždy záleží na připravenosti firmy a pokaždé jsou podmínky silně individuální. Rozhoduje objem dodávaného řešení. Zjednodušeně lze ale říct, že to jsou jednotky týdnů až měsíců. Typ podniku samozřejmě také hraje roli," dodává Petr Kubíček.

Co je pro to potřeba?

Nejdůležitějším předpokladem pro firmy je vhodný informační systém a připravenost dat. Absence základních dat dělá aplikaci řešení neefektivní. Daty se v tomto případě myslí zapisované údaje do informačního systému, které firma sbírá ze svých procesů. Může jít o data odváděné výroby, kontroly naměřených hodnot, ale i servisních operací čí položek na skladě.

„Aplikace bez tohoto předpokladu sice dokážeme napojit, ale přínos pro firmu není maximální. Naštěstí je uvědomělost firem v této oblasti stále větší, a tak bývají ve většině případů připraveny," dodává Kubíček

Zvýšený zájem společností je přirozený

Zvýšený zájem o digitalizaci procesů pociťují firmy již delší dobu. Logicky aktuální situace nahrává firmám, které dnešní dobu chtějí využít pro dokončení důležité transformace interních procesů, aplikování digitálních řešení a inovací obecně.

„Přirovnal bych to k závodům formule 1, když na trať vjede vodící vůz. Všichni najednou mají čas popřemýšlet, upravit taktiku, snížit rozdíly a pak se do toho znova naplno dát," zakončuje Kubíček.

Více informací na www.b2a.cz

 

Diskuze

Doporučujeme

Získat parcelu pro developerský projekt trvá v průměru 11 měsíců

Praha 30.9.2020 - Téměř polovina dotázaných developerů má potíže s pořizováním parcel pro výstavbu (48 %). V průměru jim trvá získat vybranou parcelu 11 měsíců. Nejvíce atraktivní jsou dle dotázaných developerů parcely v blízkosti metra, nádraží nebo jiné dopravní cesty v rámci města. Více než třetina oslovených se účastní státních veřejných soutěží o pozemky, stavby či jiné objekty (36 %). Vyplývá to ze Studie developerských společností zpracované analytickou společností CEEC Research.

Babišova Deza: tikající ekologická bomba?!

Společnost DEZA, a.s., zpracovává surový benzol a vysokoteplotní černouhelný dehet, ze kterých vyrábí řadu základních aromatických sloučenin určených pro další chemické zpracování. Některé izolované látky, například naftalen a antracen, dále chemicky modifikuje, čímž získává širokou paletu výrobků. Firma je součástí koncernu Agrofert, který patří do svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše. Chemička sídlí ve Valašském Meziříčí. Odpadní vody vypouští do řeky Bečvy. Do té se předminulý víkend dostal prudce jedovatý kyanid a způsobil největší ekologickou katastrofu podobného druhu za posledních deset let, V Bečvě zahynulo třicet tun ryb.