fbpx

Pivovar Krušovice poskytl pomoc obyvatelům ve své domovské obci v souvislosti s omezením šíření rizika nákazy koronavirem. Jeden a půl litrové PET lahve, jež jsou běžně plněny pivem, poslouží jako nádoby k distribuci dezinfekce. Mezi občany Krušovic se tak dostane 600 kusů lahví s dezinfekčním roztokem.

Využití prázdných PET lahví k plnění dezinfekcí pro následnou distribuci mezi občany obce Krušovice napadlo Michala Rouče, ředitele pivovaru Krušovice, když se dozvěděl, že obec potřebuje nádoby na potřebnou tekutinu pro své obyvatele. „Jsme rádi, že se může pivovar zapojit svými prostředky do aktivní pomoci obyvatelům obce. Věříme, že každá taková podpora má smysl," uvedl Michal Rouč.

„Darované prázdné PET lahve nám pomohou při rychlém zásobení dezinfekce našich občanů a zároveň ušetří obci náklady, které by byly s objednávkou nádob spojené. Spolupráci s místním pivovarem jsme uvítali a těší nás, že nám v těchto časech nabídli proaktivně pomocnou ruku," dodává starostka obce Krušovice Markéta Fröhlichová.

Diskuze

Doporučujeme

Greendeal s sebou přinese další zdražení nemovitostí, a to až o 17 %

ři čtvrtiny dotázaných developerů souhlasí se zavedením plánu Zelená dohoda pro Evropu. Polovina dotázaných vnímá Zelenou dohodu jako důležitou a prospěšnou. Podle více jak poloviny dotázaných Zelená dohoda k hospodářskému růstu nepřispěje. Podle více jak poloviny dotázaných nepřispěje ani k urychlení renovace bytového fondu. Přísnější pravidla výstavby ovlivní ceny nemovitostí u tří čtvrtin dotázaných developerů. Pouze necelá pětina dotázaných čerpala na enviromentální udržitelnost projektů dotaci. Vyplývá to ze Studie developerských společností H1/2022 zpracované analytickou společností CEEC Research s.r.o.

Doosan představuje pět nových kompaktních kolových nakladačů

Po podepsání smlouvy o výhradních dodávkách s nizozemskou společností Tobroco-Giant společnost Doosan potvrdila podrobnosti o nové řadě kompaktních kolových nakladačů sestávající z pěti modelů o hmotnosti 3,5 až 5 tun, které má nyní společnost v nabídce. Nové kompaktní kolové nakladače Doosan, konkrétně modely DL60-7, DL65-7, DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7, lze používat na širokou škálu aplikací, včetně stavebnictví, zemědělství, zemních prací, zpracování odpadu/recyklace, pronájmu, stavebnin, terénních úprav, manipulace s materiály, skladování a průmyslu obecně.