fbpx

Společnost Doosan uvedla na trh novinku DX235DM, první z řady nových demoličních rypadel s velkým dosahem (dva další modely této řady - DX380DM a DX530DM budou následovat později v tomto roce). Model DX235DM nabízí typické vlastností demoličních strojů jako je dobrý výhled či sklopná kabina nabízející úhel náklonu 30 stupňů ideální pro demoliční aplikace ve velké výšce.

Klíčovým rysem modelu DX235DM, který bude společný s ostatními modely v nové řadě demoličních rypadel s velkým dosahem, je modulární konstrukce výložníku a mechanismus hydraulické uzávěrky na stroji. To zákazníkovi poskytuje kompletní a flexibilní řešení, které umožňuje používat stejné rypadlo pro demolici a další aplikace.

Inovativní konstrukce zajišťuje možnost jednoduché výměny mezi výložníkem pro demolice a výložníkem pro zemní práce a vykonávat tak různé typy prací v rámci jednoho projektu.
K usnadnění výměny výložníku je k dispozici speciální podstavec, jehož základem jsou rychle vyměnitelné hydraulické a mechanické spojky. Používá se systém založený na válcích, který zatlačuje zajišťovací čepy na místo a pomáhá při dokončení výměny.

Konstrukce s více výložníky zvyšuje flexibilitu

Konstrukce s více výložníky také umožňuje, aby byl výložník pro zemní práce namontován dvěma různými způsoby, což s výložníkem pro demolice poskytuje další flexibilitu s celkem třemi různými konfiguracemi u stejného základního stroje.

U modelu DX235DM vybaveného výložníkem pro demolice dlouhým 18 m umožňuje působivý pracovní rozsah práci stroje s demoličním příslušenstvím do maximální výšky 16 m. Doporučená maximální kombinovaná hmotnost příslušenství a rychlospojky v tomto režimu je 2,1 tuny.  

Pokud je model DX235DM vybaven výkopovým výložníkem v přímé konfiguraci, může pracovat až do maximální výšky 9 m. V tomto uspořádání je doporučená maximální hmotnost příslušenství a rychlospojky 3,3 tuny.  

Při použití výkopového výložníku v alternativní ohnuté konfiguraci může model DX235DM pracovat s příslušenstvím až do maximální výšky 8 m. V tomto režimu je doporučená maximální hmotnost příslušenství a rychlospojky opět 3,3 tuny.

Hydraulicky nastavitelný podvozek

Aby byla zajištěna optimální stabilita při práci v demoličním prostředí, disponuje model DX235DM hydraulicky nastavitelným podvozkem, který lze vysunout do maximální šířky 3,74 m. Šířku podvozku lze hydraulicky i snížit na 2,54 m, což je ideální pro přepravu stroje. Mechanismus je založen na trvale promazávané vnitřní konstrukci válce, která minimalizuje odpor během pohybu a pomáhá předcházet poškození.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Stručné specifikace pro demoliční rypadlo Doosan DX235DM

 • Provozní hmotnost: 28,7 tuny
 • Maximální hmotnost nástroje: 2,1 tuny
 • Maximální výška čepu: 18 m
 • Maximální dosah čepu: 12,9 m
 • Celková šířka (vysunuto): 3740 mm
 • Celková šířka (zataženo): 2540 mm
 • Celková výška v pojezdové poloze: 3070 mm
 • Celková délka v poloze pojezdu: 11460 mm
 • Poloměr otáčení zadní části: 2755 mm
 • Maximální výkopový dosah (výkopový výložník): 9465 mm
 • Maximální výkopová hloubka (výkopový výložník): 6080 mm
 • Maximální výkopová výška (výkopový výložník): 9450 mm
 • Rypná síla na lžíci (ISO): 16,5 tuny
 • Rypná síla na rameni (ISO): 12,6 tuny
 • Pojezdová rychlost: nízký rozsah – 3,0 km/h
                                        vysoký rozsah – 5,5 km/h 
 • Motor (čistý SAE J1995): 124 kW při 1800 ot./min

 

Diskuze

Doporučujeme

Představení nových špičkových strojů a digitálních technologií

Doosan představí sortiment nových špičkových a technicky vyspělých strojů a digitálních technologií na firemním stánku č. FM.711/1 v centru sekce stavebních a těžebních strojů Open-Air Area Middle na veletrhu Bauma 2022. Expozici Doosan bude dominovat sekce Inovačního centra a pod tématem „Powered by Innovation“ představí nejnovější výsledky vývoje špičkových systémů jako jsou Concept-X, Xitecloud a DoosanCONNECT. Nebudou chybět další unikátními produkty, jako je celosvětově první „transparentní lžíce“ nebo nový model DX225LC-7X, první „chytré“ pásové rypadlo společnosti Doosan. 

Hodnota veřejných zakázek meziročně poklesla o 22,9 %

V lednu až dubnu 2022 byly oznámeny zakázky celkem v hodnotě 36,1 mld. Kč, z toho bylo později zadáno 3,1 mld. Kč (tedy 9 % z oznámených). Skutečná zadaná hodnota byla 2,9 mld. Kč, protože zadaná hodnota byla o cca 6 % nižší než při oznámení. Z celkového objemu oznámených zakázek byly později zrušeny zakázky za 1,2 mld. Kč (tedy cca 3 % z oznámených). Po odečtení zadaných a zrušených zakázek zbývá v systému ještě 31,8 mld. Kč (tedy 88 %). Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2022 zpracované analytickou společností CEEC Research s.r.o. za podpory generálního partnera našich výzkumů společnosti Wienerberger s.r.o.