fbpx

Na konci roku 2020 podepsala společnost EMCO smlouvu na dodávku ERP řešení QAD  v cloudu. Rodinná firma EMCO byla založena v roce 1990. Produkuje zejména ovesné cereálie jako například mysli, sušenky, ovesné kaše nebo tyčinky, ale v sortimentu najdete i  výrobky zahraničních renomovaných výrobců.  

Společnost EMCO se prozíravě rozhodla pro investici do moderního provozu ERP systému v cloudu. V současné on‐line době se trend cloudu stává realitou i v konzervativnějších oborech jakým je zpracovatelský průmysl. V průběhu roku 2020 probíhal náročný výběr ERP systému, který vyhrála společnost Minerva Česká republika s podnikovým informačním systémem QAD v cloudu. EMCO požadovalo od dodavatele dodávku systému v termínu, specifikované kvalitě a přínos v podobě rozvoje svého know‐how. ERP QAD bude pokrývat všechny klíčové podnikové procesy pro téměř 200 uživatelů.  

Zásadním požadavkem projektu je připravit se a umožnit růst společnosti EMCO. Projekt  řeší zefektivní činnosti koncových uživatelů, automatizaci a pokročilé řízení procesů plánování, nákupu, výroby, logistiky a prodeje, co nejvíce zjednodušit a automatizovat sběr dat a jejich zpracování. Dalším důležitým cílem pro firmu EMCO je možnost implementace změn dle aktuální strategie společnosti po celou dobu životnosti ERP systému. V projektu se počítá se sjednocením postupů a jejich centralizací. Není opomenuta potřeba dostupnosti informací ze systému pro podporu řízení.

„Mezi naše výhody patří vysoká flexibilita a možnost vycházet vstříc různým požadavkům zákazníků. Jedním z hlavních cílů implementace nového ERP systému je proto automatizace procesů vytěžování prodejních dat, forecastingu a plánování výroby. Zatímco nyní je mnoho dílčích procesů vyvedeno mimo dosah stávajícího systému, nově budeme co  nejvíce procesů zahrnovat do firemního informačního systému. Jako přínos nového ERP  neočekáváme snížení počtu pracovníků, ale skokové zlepšení kvality naší práce na mnoha  úsecích. Na projekt máme stanovený náročný termín a nyní jsme na jeho začátku. Pro EMCO je klíčové realizovat projekt s nejvyšší prioritou a kvalitou provedení ve spolupráci s naši parterem pro tento projekt, Minervou ČR. Očekáváme úspěšnou implementaci a velký  přínos ERP QAD pro celé fungování společnosti,“ sdělil Pavel Pírko, ředitel divize EMCO.

Společnost Minerva Česká republika 

Minerva je výhradním dodavatelem podnikových aplikací firmy QAD Inc. v České a  Slovenské republice. Minerva v rámci Evropy dodává jako Smart Expert Partner společnosti  Siemens Digital Industries Software i řešení pro zdokonalené plánování výroby (APS)  Opcenter Scheduling and Planning (Preactor). Ve svém portfoliu má také další produkt od  společnosti Siemens, řešení pro řízení výroby MES – Opcenter Execution. Minerva pomáhá  řídit výrobní podniky s větší efektivitou, kontrolou a produktivitou. Nabízí svým zákazníkům veškeré služby od instalace softwaru, poradenství, systémovou integraci až po cloudové řešení. Více informací naleznete na www.minerva‐is.eu.   

Diskuze

Doporučujeme

Dny teplárenství a energetiky 2021: Cena povolenek trhá rekordy, je třeba si pospíšit

Nové emisní cíle vztažené k roku 2030 chtějí přivést Evropu co nejrychleji k uhlíkové neutralitě. Ceny povolenek téměř denně lámou rekordy. Odvětví spadající pod EU ETS jsou pod obrovským tlakem. Teplárenství nevyjímaje.

Vitamin D a katastrofa ve slunné Indii

První den tohoto měsíce Indie zaznamenala další rekordní počet nakažených koronavirem. Za posledních 24 hodin to bylo přes 400 tisíc zjištěných případů. Situace v zemi se v posledních týdnech zhoršuje a nemocnice nemají dostatečnou kapacitu lůžek ani přístrojů. Tisíce lidí čekají hodiny ve frontách na kyslíkové láhve, aby pomohly svým blízkým. Na rostoucí počet úmrtí, který již přesáhl 200 tisíc, může mít vliv i nedostatek vitaminu D u většiny obyvatel Indie.