fbpx

Společnost Doosan Infracore oznámila získání nejvyššího ocenění „Gold Award“ na Mezinárodním fóru designu (iF Design) Awards 2021 za design rypadla „Concept-X“. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 10 000 zájemců z 52 zemí světa. Rypadlo Doosan Concept-X jako jednoho z hlavních výherců vybrala 98členná porota složená z nezávislých odborníků celého světa.

Organizátoři Mezinárodního fóra designu If GmbH, nejstarší nezávislé organizace pro design na světě se sídlem v německém Hannoveru, ve svém prohlášení doprovázejícím ocenění Gold Award uvedli: „Tento koncept zvyšuje laťku a posouvá hranice technologie ambiciózní vizí budoucnosti stavebních strojů. Bezobslužné nákladní automobily a rypadla pod dohledem dronů zavádějí systémy známé spíše ze žánru sci-fi. Možnosti jsou nekonečné - vyšší bezpečnost, produktivita, přesnost i kvalita.“

Design rypadla Concept-X společnosti Doosan

Jako bezobslužný stavební stroj budoucnosti nepotřebuje rypadlo Doosan Concept-X kabinu pro obsluhu, spodní část stroje tvoří čtyři samostatné kontinuální pásy. Čtyřpásová konfigurace je výhodná pro udržení stabilní polohy na nerovném povrchu. V tomto designu jsou všechny součásti kromě výložníku rypadla poháněny motorem a kruhový indikátor namontovaný na spojovacích plochách umožňuje snadné rozpoznání zátěže.

Concept-X je první bezobslužné a automatizované řešení ovládání na světě, určené pro staveniště, lomy a doly. Stroje jako jsou rypadla a kolové nakladače mohou pracovat bez dozoru, protože disponují drony k vyměření pracoviště, automaticky provádějí analýzu dat, stanovení pracovního plánu a přenos dat.

Doosan Infracore získal ocenění již druhý rok po sobě, cena iF Design Awards navázala na cenu Product Discipline Award, udělenou v loňském roce řadě kolových nakladačů nové generace DL-7. Výjimečnost kvality Doosan designu potvrdilo i získání další cen, například Best of the Best (Pinup Design Awards 2019) či Main Award (Red Dot Design Awards 2020).

O soutěži iF Design Award

IF Design Awards je soutěž pořádaná organizací iF International Forum Design od roku 1953 a je považována za jednu ze tří předních světových soutěží v designu společně s IDEA ve Spojených státech a rovněž německou Red Dot Design Awards.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Diskuze

Doporučujeme

Dny teplárenství a energetiky 2021: Cena povolenek trhá rekordy, je třeba si pospíšit

Nové emisní cíle vztažené k roku 2030 chtějí přivést Evropu co nejrychleji k uhlíkové neutralitě. Ceny povolenek téměř denně lámou rekordy. Odvětví spadající pod EU ETS jsou pod obrovským tlakem. Teplárenství nevyjímaje.

Vitamin D a katastrofa ve slunné Indii

První den tohoto měsíce Indie zaznamenala další rekordní počet nakažených koronavirem. Za posledních 24 hodin to bylo přes 400 tisíc zjištěných případů. Situace v zemi se v posledních týdnech zhoršuje a nemocnice nemají dostatečnou kapacitu lůžek ani přístrojů. Tisíce lidí čekají hodiny ve frontách na kyslíkové láhve, aby pomohly svým blízkým. Na rostoucí počet úmrtí, který již přesáhl 200 tisíc, může mít vliv i nedostatek vitaminu D u většiny obyvatel Indie.