fbpx

Bobcat nově nabízí novou verzi 6tunového kolového rypadla E57W, která splňuje požadavky emisní normy Stage V. Stroj E57W je vybaven motorem Bobcat D24 Stage V, který dosahuje výkonu 42,5 kW s účinnými technologiemi následného zpracování výfukových plynů – oxidačním katalyzátorem (DOC) a částicovým filtrem (DPF) – pro zajištění minimálních emisí.

Vyšší výkon a nižší spotřeba paliva

Nové 6tunové kolové rypadlo Bobcat nabízí kompaktní rozměry, vysoký výkon a vylepšený komfort obsluhy. E57W vyniká ve své třídě kombinací špičkové stability a snadné ovladatelnosti pracovních funkcí.

Maximální točivý moment 202 Nm motoru D24 je k dispozici již od 1600 ot./min (což je o 200 ot./min méně než u předchozího motoru úrovně Stage IIIB). Vysoký výkon při nízkých otáčkách zároveň podporuje nízkou spotřebu paliva. K maximálně úspornému provozu přispívají i funkce jako je automatické vypnutí motoru a úspora paliva při automatickém volnoběhu.

Motor je snadno přístupný otevřením zadní výklopné kapoty, přičemž všechny servisní kontroly a kroky údržby lze pohodlně provést z úrovně terénu. Doba provozu byla dále prodloužena přidáním plnicího hrdla oleje a automatického napínáku řemene. Otvory v zadní kapotě stroje E57W byly optimalizovány pro lepší proudění vzduchu.

Maximální pohodlí obsluhy

Vysokou úroveň komfortu pro obsluhu poskytuje prostorná přetlaková kabina s nízkou hlučností (74 dBA) a nízkou úrovní vibrací. Vynikající viditelnost ve všech směrech je podporována výkonným odmlžovacím systémem, LED světly na kabině a na výložníku a velkými bočními zrcátky. Plně nastavitelné vyhřívané sedadlo se vzduchovým odpružením a účinná automatická klimatizace zajišťují vynikající prostředí pro obsluhu.

Plně seřiditelné ovládací prvky, včetně sloupku řízení a konzol joysticků poskytují vynikající ergonomii. Nastavitelný volant, vyhřívání sedadla, osvětlení kabiny, sluneční clona a boční zrcátko patří do standardní výbavy.

Práce s rypadlem E57W je jednoduchá, intuitivní a efektivní díky 7palcové dotykové obrazovce a ergonomicky uspořádaným ovládacím prvkům. Citlivé joysticky nejsou náročné na ovládání a umožňují plynulý a bezpečný provoz stroje s minimálním úsilím. Proporcionální přídavný průtok zajišťuje přesnou kontrolu při používání různých příslušenství.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na www.bobcat.com nebo na  www.bobcat.cz – webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.

 

Stručné specifikace kolového rypadla Bobcat E57W:

Lžíce: až 0,276 m³

Provozní hmotnost: 6312 kg

Hloubkový dosah (rameno 1,9 m): 3795 mm

Vodorovný dosah (rameno 1,9 m): 6400 mm

Vodorovný dosah na povrchu (rameno 1,9 m): 6190 mm

Výškový dosah (rameno 1,9 m): 6170 mm

Rozvor kol: 2100 mm

Celková šířka (jedno kolo na každé straně nápravy): 1947 mm

Celková výška (standardní rameno): 2861 mm

Celková délka (standardní rameno): 6120 mm

Poloměr otáčení nástavby: 1650 mm

Rypná síla lžíce (rameno 1,6 m) (ISO): 41,2 kN

Rypná síla ramena (rameno 1,6 m) (ISO): 27,5 kN

Nosnost při zemi (vpředu): 1,25 t v 5,0 m

Maximální rychlost pojezdu: 30 km/h

Motor (SAE J1349): D24 Stage V 42,5 kW (57 k) při 2400 ot./min, přeplňovaný turbodmychadlem

 

Diskuze

Doporučujeme

Rakovina jako mitochondriální metabolická nemoc

Babiš chce miliardy na onkologické centrum. Americký profesor Thomas Seyfried přitom zná řešení, které zdaleka tolik nestojí.

27. ročník odborné konference Dny teplárenství a energetiky ukázal, že české teplárenství ušlo velký kus cesty. V cíli ale rozhodně není

Podobně jako v loňském roce, i letos otevřel konferenci místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Připomněl, že teplárenství se dotýká 1,7 mil. domácností v ČR, což z něj dělá z jeho pohledu nejdůležitější energetickou výzvu do následujících let.