fbpx

Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh model DX380DM-7, třetí ze své nové řady demoličních rypadel s velkým dosahem, který doplní stávající modely DX235DM a DX530DM.

Působivé specifikace pro demolice

Sklopná kabina modelu DX380DM-7 s velkým výhledem poskytuje obsluze vynikající prostředí, zvláště vhodné pro demoliční aplikace s velkým dosahem, s úhlem náklonu 30 stupňů. Maximální výška čepu výložníku pro demolice u modelu DX380DM-7 je 23 metrů.

U modelu DX380DM-7 je také zachován hydraulicky nastavitelný podvozek, který lze vysunout do maximální šířky 4,37 metru, aby byla zajištěna optimální stabilita při práci na demoličních plochách. Šířku podvozku lze za účelem přepravy stroje hydraulicky zatáhnout na 2,97 metru. Nastavovací mechanismus je založen na trvale promazávané vnitřní konstrukci válce, která minimalizuje odpor během pohybu a pomáhá předcházet poškození podvozku. 

Jako u všech demoličních rypadel Doosan patří mezi standardní bezpečnostní prvky ochranný kryt kabiny FOGS, bezpečnostní ventily pro výložník, mezilehlé válce výložníku a ramena a výstražný systém stability.

Konstrukce s více výložníky pro zvýšení flexibility

Stejně jako je tomu u ostatních modelů řady s velkým dosahem, poskytuje model DX380DM-7 vyšší flexibilitu díky modulární konstrukci výložníku a mechanismu hydraulické uzávěrky. Tato inovativní konstrukce umožňuje snadnou výměnu mezi výložníkem pro demolice a výložníkem pro zemní práce a vykonávání různých typů prací jedním strojem v rámci stejného projektu.

Konstrukce s více výložníky také umožňuje, aby byl výložník pro zemní práce namontován dvěma různými způsoby, což s výložníkem pro demolice přináší další flexibilitu s celkem třemi různými konfiguracemi u základního stroje.

K usnadnění výměny výložníku je k dispozici speciální podstavec, jehož základem jsou rychle vyměnitelné hydraulické a mechanické spojky. Používá se systém založený na válcích, který zatlačuje zajišťovací čepy na místo a pomáhá při dokončení úkonu.

Pokud je model DX380DM-7 osazen výkopovým výložníkem v přímé konfiguraci, může pracovat do maximální výšky 10,43 metru.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Stručné specifikace pro demoliční rypadlo Doosan DX380DM-7

•    Provozní hmotnost: 46,8 tuny
•    Maximální hmotnost nástroje: 3 tuny
•    Maximální výška čepu: 23 m
•    Celková šířka (vysunuto): 4370 mm
•    Celková šířka (zataženo): 2970 mm
•    Celková výška v poloze pojezdu: 3360 mm
•    Celková délka v poloze pojezdu: 15200 mm
•    Poloměr otáčení zadní části: 3530 mm
•    Maximální výkopový dosah (výkopový výložník): 11170 mm
•    Maximální výkopová hloubka (výkopový výložník): 7415 mm
•    Maximální výkopová výška (výkopový výložník): 10435 mm
•    Rypná síla na lžíci (ISO): 25,9 tuny
•    Rypná síla na ramenu (ISO): 18,9 tuny
•    Rychlost pojezdu: nízký rozsah – 3,0 km/h, vysoký rozsah – 5,4 km/h
•    Motor (čistý SAE J1995): 240 kW při 1800 ot./minDiskuze

Doporučujeme

Z Dubaje do Zlína. Logio přiveze kousek Expa i na Fenomén

V pražském Logiu bouchali před Vánocemi šampaňské hned dvakrát. Poprvé, když se řediteli týmu Research & Development Martinu Plajnerovi narodil syn. Podruhé, když se tým dozvěděl, že vyrazí reprezentovat Českou republiku na dubajské EXPO.

Pod výstavištěm vedou teplo nové horkovody

Více než třemi kilometry nových horkovodů nahradily vloni Teplárny Brno staré parovodní rozvody na výstavišti. Náročná rekonstrukce zdejší sítě byla výsledkem dohody společnosti s Veletrhy Brno (BVV) a její součástí byl i odkup rozvodů do majetku tepláren. „Usnadňuje se tak do budoucnosti zásobování teplem, ale i chladem, který je v nabídce Tepláren Brno novinkou, budoucích rozvojových území navazujících na páteřní trasy vedené v areálu. A to včetně budované multifunkční haly,“ upřesnila brněnská primátorka Markéta Vaňková. Společnost BVV má navíc o starost méně, provoz horkovodů i jejich servisní údržbu budou totiž nadále zajišťovat teplárny.