fbpx

Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. rozjíždí v pořadí již pátý výrobní závod, tentokrát ve Městě Albrechtice na Krnovsku. ISMM kupuje plně vybavený areál o rozloze téměř 4 hektarů od společnosti Bosch Termotechnika s.r.o., která svou výrobu přesouvá do závodu v Krnově. Hodnota transakce dosahuje vyšších desítek mil. Kč. Zahájení provozu se plánuje na 1. prosince 2021 a v první fázi bude přijato asi 30 nových pracovníků.

V areálu se nachází 15 budov, kromě administrativní budovy a sociálního zázemí se převážně jedná o výrobní či skladové haly. Z hlediska technologického vybavení areál disponuje dvěma laserovými pálícími stroji s automatickým zakladačem, ohraňovacími lisy, plně vybavenou lisovnou, práškovou lakovnou a zhruba 50 svařovacími boxy. ISMM rovněž pořizuje nové strojní vybavení v hodnotě 10 mil. Kč. Jde zejména o CNC obráběcí centrum, tryskáč a srážeč hran. Výhledově může v areálu pracovat až 250 zaměstnanců, ISMM by se na plný stav chtěla dostat v horizontu několika málo let podle nárůstu businessu.

Společnost ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. je vlajkovou lodí ISMM Group pana Miloslava Cváčka. Skupina sdružuje celkem 6 společností, které dohromady zaměstnávají více než 500 pracovníků a generují obrat přes 1 miliardu Kč. Nový závod ve Městě Albrechtice však není jedinou akvizicí, která se v poslední době v rámci ISMM Group udála. Začátkem října 2021 došlo ke koupi středně velké společnosti Strojírna Jan Bacho, a.s. v Dívčím Hradě, která nově nese název ISMM & Jan Bacho a.s.
 


Diskuze

Doporučujeme

Z Dubaje do Zlína. Logio přiveze kousek Expa i na Fenomén

V pražském Logiu bouchali před Vánocemi šampaňské hned dvakrát. Poprvé, když se řediteli týmu Research & Development Martinu Plajnerovi narodil syn. Podruhé, když se tým dozvěděl, že vyrazí reprezentovat Českou republiku na dubajské EXPO.

Pod výstavištěm vedou teplo nové horkovody

Více než třemi kilometry nových horkovodů nahradily vloni Teplárny Brno staré parovodní rozvody na výstavišti. Náročná rekonstrukce zdejší sítě byla výsledkem dohody společnosti s Veletrhy Brno (BVV) a její součástí byl i odkup rozvodů do majetku tepláren. „Usnadňuje se tak do budoucnosti zásobování teplem, ale i chladem, který je v nabídce Tepláren Brno novinkou, budoucích rozvojových území navazujících na páteřní trasy vedené v areálu. A to včetně budované multifunkční haly,“ upřesnila brněnská primátorka Markéta Vaňková. Společnost BVV má navíc o starost méně, provoz horkovodů i jejich servisní údržbu budou totiž nadále zajišťovat teplárny.