fbpx

Po podepsání smlouvy o výhradních dodávkách s nizozemskou společností Tobroco-Giant zveřejnila společnost Doosan podrobnosti o nové řadě kompaktních kolových nakladačů sestávající z pěti modelů o hmotnosti 3,5 až 5 tun, které má nyní v nabídce.

Nové kompaktní kolové nakladače Doosan, konkrétně modely DL60-7, DL65-7, DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7, lze používat na širokou škálu aplikací včetně stavebnictví, zemědělství, zemních prací, zpracování odpadu či recyklace, pronájmu, stavebnin, terénních úprav, manipulace s materiály, skladování a průmyslu obecně.

Stejně jako jejich těžší verze v sortimentu společnosti Doosan nastavují nové kompaktní kolové nakladače standard v oboru z hlediska produktivity, flexibility, pohodlí, bezpečnosti a spolehlivosti. U všech nových strojů nabízí Doosan kompletní balíček moderních technologií, včetně následujících:

  •   výkonný motor (Stage V),
  •   hydrostatický pohon čtyř kol,
  •   stoprocentní uzávěrka diferenciálu na obou nápravách,
  •   všestranná a výkonná hydraulika,
  •   vysoká zdvihová síla a vynikající stabilita.

Výkon a produktivita

Modely DL60-7 a DL65-7 jsou poháněny motorem splňujícím požadavky Stage V a poskytujícím výkon 48,5 kW (66 k). Motor Stage V u modelů DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7 poskytuje výkon 55 kW (75 k).

Oba motory splňují emisní normu Stage V, nabízejí vysokotlaké vstřikování paliva a přesné časování k zajištění vysoce účinného využití paliva a dokonalého spalování. Systém dodatečné úpravy se skládá z oxidačního katalyzátoru (DOC) a filtru pevných částic (DPF) s dlouhou životností, které snižují emise bez nutnosti použití SCR (selektivní katalytické redukce).

Elektronické řízení jízdy zajišťuje vysoký jízdní komfort a přesnost a zvyšuje tah strojů. Kromě toho jsou k dispozici různé režimy pojezdu. Maximální rychlost u modelů DL60-7 a DL65-7 je 30 km/h, zatímco modely DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7 mají rychlost pojezdu 35 km/h.  

Hydrostatická převodovka zvyšuje výkon akcelerace a zajišťuje plynulý provoz bez rázů ve všech situacích. Brzdový pedál ovládá i „inching“ funkci převodovky. Bez sešlápnutí brzdového pedálu je plný výkon k dispozici pro hnací systém. Lehké sešlápnutí brzdového pedálu snižuje rychlost pojezdu a zvyšuje výkon motoru pro pracovní hydrauliku. Při plném sešlápnutí brzdového pedálu se stroj zastaví a plný výkon motoru je k dispozici pro pracovní hydrauliku. Tím se šetří palivo a zajišťuje rychlejší reakce pracovní hydrauliky.

Volitelný systém ručního plynu lze použít k nastavení (minimálních) otáček motoru. Tato funkce poskytuje konstantní hydraulický výkon (externí hydraulika – AUX), který může být využíván připojeným hydraulickým přídavným zařízením (hydraulickým motorem).

Kromě hydrostatického pohonu čtyř kol a automobilového ovládání (Rexroth) jsou nové kompaktní kolové nakladače Doosan vybaveny stoprocentní uzávěrkou diferenciálu na obou nápravách, která vždy poskytuje dostatek trakce, velkou tažnou sílu a plynulý pohyb.

Pohodlí a bezpečnost

Obsluha se může soustředit na svou práci díky komfortním bezpečnostním prvkům v kabině, jako je prémiové vzduchem odpružené sedadlo ve standardní výbavě, nastavitelný sloupek řízení a rádio DAB. U všech modelů je také volitelně k dispozici klimatizace. Všechny potřebné informace lze navíc snadno přečíst z přístrojové desky s informačním displejem.

K dispozici jsou tři verze kabiny s certifikací ROPS/FOPS, které vyhoví různým potřebám uživatelů. Všechny modely jsou standardně vybaveny bezpečnostní střechou. Pro zajištění většího pohodlí je k dispozici bezpečnostní střecha de luxe nebo plně uzavřená kabina. Použití úzkých prvků a střešního okna poskytuje obsluze výhled do všech stran a vynikající přehled o vykonávané práci, což umožňuje bezpečný a přesný provoz.

Joystick „vše v jednom“

S integrovaným joystickem „vše v jednom“ má obsluha všechny důležité ovládací prvky vždy na dosah ruky, což jí umožňuje snadno měnit směr jízdy a rychlostní režimy nebo nastavovat uzávěrku diferenciálu. Plná kontrola nad hydraulikou a funkce stálého průtoku vnějších okruhů pomáhají ještě více zlepšit efektivitu a ovládání.

Konstrukce středového kloubu zajišťující nezávislé naklápění předního a zadního rámu a velký úhel zatočení propůjčuje stroji maximální stabilitu, malý poloměr otáčení pak jeho mimořádnou obratnost, což v kombinaci s optimálním rozložením hmotnosti a kompaktními rozměry umožňuje práci ve stísněných prostorách. Systém se stará o to, aby všechna čtyři kola zůstala na zemi, a to i při práci na nerovném terénu. To obsluze nejen že zaručuje bezpečnou práci, ale také poskytuje vždy dostatečnou trakci.

Pro zajištění vyšší produktivity je možné vybavit modely DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7 patentovaným systémem Stabilo. Tento systém přináší extra bezpečnost a přesnost práce, protože absorbuje nerovnosti bez jakéhokoli omezení výkonu.

Skutečně víceúčelové stroje

Díky volitelnému tandemovému čerpadlu, dvojčinnému ventilu v zadní části a až třem dvojčinným ventilům na zvedacím ramenu má uživatel vždy po ruce dostatek hydraulického výkonu i pro nejnáročnější přídavná zařízení a aplikace. U modelů DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7 je k dispozici také volitelné vybavení High Flow s hydraulickým výkonem až 121 l/min.

Kompaktní kolové nakladače Doosan jsou vybaveny třemi typy kinematiky, aby vyhovovaly skutečně široké škále aplikací a přizpůsobily se různým potřebám:

  •   rameno Z-bar poskytuje vysokou vylamovací sílu a vynikající nakládací výšky (DL60-7 a DL80-7),
  •   rameno pull-bar lepší výhled na nářadí a vyšší zvedací kapacity (DL65-7 a DL85-7),
  •   teleskopické rameno zajišťuje maximální výšku zdvihu a dosah (DL80TL-7).

Všechny modely společnosti Doosan jsou standardně vybaveny rychloupínákem nářadí s hydraulickým ovládáním. To umožňuje bezpečnou výměnu přídavných zařízení během několika sekund.

K dispozici je široká škála přídavných zařízení, která vyhoví všem potřebám zákazníků, od použití ve skladu až po recyklaci, stavebnictví, zemědělství, terénní úpravy nebo údržbu silnic, včetně několika typů lžic, vidlí na hnůj, paletových vidlí, tlačných smetáků, svěráků, radlic na sníh a srovnávacích rámů.

Navíc široký výběr pneumatik zajišťuje, aby zákazníci při svých aplikacích mohli využít maximální výkon. Nastavitelné blatníky poskytují dodatečnou ochranu, aby stroje Doosan zůstávaly čisté a bezpečné.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR společnost GARNEA a.s., na www.garnea-stavebni.cz.

Diskuze

Doporučujeme

GetFix spustil novou službu, firmám se postará o vozový park

Internetový vyhledávač autoservisů GetFix spustil novou službu zaměřenou na firemní zákazníky, kterým se kompletně postará o servisní správu jejich vozového parku. Systém za firmy zajistí pravidelný servis, výměny oleje, upozorní na konec platnosti STK nebo zařídí přezutí na zimní pneu.

První konference věnovaná marketingu a obchodu v B2B potvrdila zájem o téma mezi profesionály

V Praze se uskutečnila vůbec první B2B konference v České republice, která poukázala na důležitost spolupráce marketingu a obchodu. Vysokou úroveň celodenního programu, výběr řečníků a témat ocenilo více než 200 návštěvníků z řad specialistů, což potvrdilo, že zde konference s tímto zaměřením scházela.