fbpx

V mnoha ohledech je můžeme považovat za průkopníky, a možná i proto si někdy mohou připadat ve své pozici osaměle. Mluvíme tu o lidech, kteří se zabývají lean managementem, tedy něčím, co má za cíl zvyšovat přidanou hodnotu všech činností a procesů ve firmě a zároveň snižovat zbytečné plýtvání – finančními prostředky, lidskými zdroji, časem, materiálem, prostorem… Tuto metodiku vyvinula firma Toyota pod názvem Toyota Production System (TPS) v Japonsku a do svého způsobu řízení se ji pokoušejí implementovat další firmy a korporace po celém světě.

Lean manažeři často mění zažité procesy a boří něco, co fungovalo dlouhá desetiletí. A protože jde o relativně nový způsob řízení, potřebují mít zpětnou vazbu, kvalitní odbornou oponenturu nebo si prostě jenom vyměnit zkušenosti s někým z oboru. Jenomže v běžném pracovním rytmu se jim něčeho podobného zpravidla nedostává, proto vznikl nápad na uspořádání odborné konference určené právě pro lean manažery. Název Leanaři všech zemí, spojte se! se přímo nabízel. Konference se uskuteční v úterý 29. listopadu v hotelu Vista v Hudcově ulici 72 v Brně a v prostorách společnosti Intemac Solutions, s.r.o., Blanenská 1288, v Kuřimi. Hlavním cílem je sdílení zkušeností mezi účastníky (knowledge sharing), kteří si mohou vzájemně poskytnout inspiraci, vyměnit získané zkušenosti a poučení z denní praxe a vybudovat profesní propojení s ostatními.

Konference je rozdělena do dvou bloků. V dopolední části se odehraje série přednášek jednak oficiálních řečníků, jednak řečníků organizátora a partnerů konference. Přednášky mají přesně vyměřený čas.

Odpoledne se účastníci rozdělí do dvou až tří skupin podle jejich počtu a počtu témat k diskuzi. Ve skupině pak každý může ve zhruba pěti minutách představit své téma a dalších patnáct minut bude patřit diskuzi nad tímto tématem. Diskuze budou moderovat odborníci na lean. Poslední skupinu vytvoří účastníci zajímající se o technologie Sewio a B & R. Tato skupina se přepraví do centra Intemac v Kuřimi, kde proběhnou praktické ukázky a detailní seznámení s těmito technologiemi. Konec konference se ponese ve znamení neformálního setkání účastníků, kteří budou moct u pivečka a rautu probrat s ostatními vše, co je zajímá.

Mezi účastníky konference budou lean manažeři z výrobních společností z oblastí, jako jsou automotive tier II, tier III, strojírenství, plastařina, elektrotechnika, potravinářství, oděvní průmysl, farmaceutické společnosti, ale také z montážních firem, opravárenských center, autoservisů, státní správy, ze zdravotnictví, laboratoří, prodejních společností, zastoupená bude i oblast logistiky, kam spadají distribuční centra, sklady, e-shopy, depa nebo dopravní společnosti. Očekávat také můžeme zástupce start-upových společností.

 

Leanaři všech zemí, spojte se!


Diskuze

Doporučujeme

GetFix spustil novou službu, firmám se postará o vozový park

Internetový vyhledávač autoservisů GetFix spustil novou službu zaměřenou na firemní zákazníky, kterým se kompletně postará o servisní správu jejich vozového parku. Systém za firmy zajistí pravidelný servis, výměny oleje, upozorní na konec platnosti STK nebo zařídí přezutí na zimní pneu.

První konference věnovaná marketingu a obchodu v B2B potvrdila zájem o téma mezi profesionály

V Praze se uskutečnila vůbec první B2B konference v České republice, která poukázala na důležitost spolupráce marketingu a obchodu. Vysokou úroveň celodenního programu, výběr řečníků a témat ocenilo více než 200 návštěvníků z řad specialistů, což potvrdilo, že zde konference s tímto zaměřením scházela.