fbpx
Studentský tým Švýcarského federálního technologického institutu (ETH) v Curychu
Mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss přepraví inovativní solární vůz pro studentský tým aCentauri Solar Racing ze Švýcarského federálního technologického institutu (ETH) v Curychu do Austrálie. Tam se na konci října 2023 odehraje jedinečný závod World Solar Challenge, v jehož rámci urazí celkem 31 týmů neuvěřitelných 3000 km z Darwinu přes australské vnitrozemí do Adelaide pouze s využitím solární energie.


O bezpečnou dopravu high-tech vozidla se postará Gebrüder Weiss se svými bohatými zkušenostmi s převozem speciálních zásilek. Využívat přitom bude kombinaci pozemní, námořní i letecké přepravy. „Naše pozice globální logistické společnosti znamená, že jsme lídrem inteligentních dopravních řešení a aktivně utváříme mobilitu zítřka,“ říká Frank Haas, Head of Corporate Brand Strategy & Communications at Gebrüder Weiss, a dodává: „Solární vůz aCentauri udává trendy s potenciálem způsobit revoluci v odvětví dopravy, a proto podporujeme tým na jeho cestě do Austrálie.“

Na vývoji a realizaci tohoto solárního vozu pracovali studenti ETH v Curychu téměř rok. Je navržen s důrazem na odolnost a maximální energetickou účinnost a je symbolem budoucnosti, ve které je životní prostředí ústředním bodem. „Samozřejmě bychom chtěli závod vyhrát. Ale stejně důležité je pro nás přijmout aktivní roli při vývoji účinných ekologicky šetrných řešení,“ vysvětluje Alexandr Ebnöther, manažer týmu aCentauri. „S podporou společnosti Gebrüder Weiss můžeme prokázat, že auta na solární pohon a tím i udržitelná mobilita jsou reálné.“

Gebrüder Weiss se v současné době zaměřuje zejména na alternativní pohony. Solární vůz aCentauri absolvoval první úsek své cesty na vodíkovém nákladním automobilu s nulovými emisemi, který společnost provozuje ve Švýcarsku již víc než dva roky. „Neustále hledáme nová inovativní řešení a testujeme moderní technologie. Pro naši společnost je důležitá podpora podobných projektů jak u nás, tak i v zahraničí, protože nám umožňuje zvyšovat standard služeb a současně posouvat logistický obor kupředu,“ vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

 

Diskuze

Doporučujeme

Počet veřejných zakázek zadaných stavařům letos roste, ale hodnota klesá

Z pohledu objemu práce pro české stavebnictví hrají stále klíčovou roli veřejné zakázky. Veřejné zakázky ve stavebnictví tvořily 31,8 % z celkového objemu 303,6 miliard korun všech veřejných zakázek zadaných veřejnými zadavateli v první polovině letošního roku. Počet zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví za první pololetí 2023 narostl o 12,4 % oproti stejnému období loňského roku, ale finanční hodnota stavebních zakázek zadaných veřejným sektorem zhotovitelům představovala pokles o 1,5 %. Pokud bychom ve srovnání posuzovali pouze běžné zakázky s hodnotou pod 1 miliardu korun, tak dostaneme pokles meziroční hodnoty dokonce o 11,5 %. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q3/2023 zpracované analytickou společností CEEC Research.

HIWIN sází na pojezdové dráhy pro průmyslové roboty

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí na více než 100 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovacích systémů a lineární techniky. Produkty se značkou HIWIN se vyznačují vysokou přesností a spolehlivostí a plně vyhovují náročným požadavkům probíhající robotizace a automatizace v rámci Průmyslu 4.0. Rostoucí zájem o ucelená řešení pojezdových drah pro průmyslové roboty dokládá funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s robotem Fanuc, která bude dominovat expozici HIWIN na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2023.