fbpx
Zaměstnanci společnosti Doosan Bobcat se po celém světě věnují dobrovolnické činnosti a podpory komunit v místech, kde žijí a pracují. Dne 12. září se více než tisíc zaměstnanců ve 12 zemích v rámci globálního působení Bobcatu zapojilo do firmou organizovaných komunitních projektů. Hlavní část místní pomoci se odehrála ve středočeské Dobříši.

„Snažíme se vytvářet pozitivní sociální aktivity s cílem zlepšit místa kde žijeme a pracujeme tak, abychom přinesli prospěch našim sousedům“, řekl Scott Park, generální ředitel společnosti Doosan Bobcat. „Projekty pro zapojení do komunity jsou již tradicí naší společnosti. Během posledních let jsme podpořili stovky organizací tisíci dobrovolnických hodin.“

Nejvíce dobrovolníků z regionu EMEA je v Dobříši

V Dobříši v České republice, kde má Doosan Bobcat sídlo pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA), se 179 zaměstnanců a vedoucích pracovníků zapojilo do aktivit, včetně úklidu města a lesa, výsadby keřů a stromů, natírání plotů a přípravy povrchu pro dětské hřiště. Dobrovolníci využili flotilu vybavení Bobcat, včetně smykem řízených, kompaktních pásových a kolových nakladačů s různým typem příslušenství, aby zvládli co nejvíce náročné práce.

Zástupci města Dobříš se připojili k zaměstnancům Bobcatu a dobrovolnické aktivity vykonávali společně. Pavel Svoboda, starosta Dobříše, poznamenal: „S tolika lidmi zapojenými najednou a s použitím techniky můžeme realizovat skutečně smysluplné a účinné projekty během velmi krátké doby. Tyto dobrovolnické aktivity přinesou prospěch všem obyvatelům a udělají z našeho města ještě lepší místo. Jsem vděčný za každou pomocnou ruku.“

 

Diskuze

Doporučujeme

Počet veřejných zakázek zadaných stavařům letos roste, ale hodnota klesá

Z pohledu objemu práce pro české stavebnictví hrají stále klíčovou roli veřejné zakázky. Veřejné zakázky ve stavebnictví tvořily 31,8 % z celkového objemu 303,6 miliard korun všech veřejných zakázek zadaných veřejnými zadavateli v první polovině letošního roku. Počet zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví za první pololetí 2023 narostl o 12,4 % oproti stejnému období loňského roku, ale finanční hodnota stavebních zakázek zadaných veřejným sektorem zhotovitelům představovala pokles o 1,5 %. Pokud bychom ve srovnání posuzovali pouze běžné zakázky s hodnotou pod 1 miliardu korun, tak dostaneme pokles meziroční hodnoty dokonce o 11,5 %. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q3/2023 zpracované analytickou společností CEEC Research.

HIWIN sází na pojezdové dráhy pro průmyslové roboty

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí na více než 100 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovacích systémů a lineární techniky. Produkty se značkou HIWIN se vyznačují vysokou přesností a spolehlivostí a plně vyhovují náročným požadavkům probíhající robotizace a automatizace v rámci Průmyslu 4.0. Rostoucí zájem o ucelená řešení pojezdových drah pro průmyslové roboty dokládá funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s robotem Fanuc, která bude dominovat expozici HIWIN na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2023.