fbpx

Společnost Bekaert Bohumín s.r.o. se zabývá výrobou průmyslových ocelových drátů a je součástí nadnárodní skupiny NV Bekaert SA se sídlem v Belgii. Produkty společnosti se nacházejí v řadě známých průmyslových budov.

Skupina Bekaert celosvětově působí ve zhruba 120 zemích a zaměstnává kolem 25 tisíc lidí. Je celosvětovým lídrem na trhu s ocelovými výztužemi do betonu. Každý rok přichází na trh s inovacemi, které jsou založeny na mnoha laboratorních testech. Její produkty nacházejí uplatnění v automobilovém průmyslu, na poli energií, například solárních, v telekomunikačním odvětví, v zemědělství, rybářství či lesnictví a slouží také ke stavbě mnoha budov.

Závod v Bohumíně vznikl v roce 1995 a zaměřuje se na výrobu ocelových drátů a výrobků z nich. Vyrábí uhlíkové dráty s různým průměrem – od 1,4 do osmi milimetrů –, v různých pevnostech a s různou tloušťkou žárového protikorozního povlaku. Společnost se specializuje na dráty s progresivním povlakem ze slitiny zinku a hliníku s obchodním názvem Bezinal a na dráty ze slitiny zinku, hliníku a hořčíku s obchodním názvem Bezinal 2000.

Skupina má v Česku ještě jeden závod, který se nachází v Petrovicích. Společnost Bekaert Petrovice s. r. o. se zabývá výrobou ocelových výztuží do betonu, jejichž použitím vzniká drátkobeton. Na trh dodává velké množství vláken různých délek a tahových pevností od 900 do 3500 megapascalů. Kromě klasických ocelových vláken společnost dodává na trh i polypropylenová vlákna, a to mikro i makro.

Mikropolypropylenová vlákna Duomix® se používají k zajištění plynulého zrání betonu. V prvotní fázi při hydrataci cementu vzniká velké teplo, čímž dochází ke smršťování betonu. Tato vlákna do sebe nasají vodu z betonu a pak ji postupně a pomalu uvolňují. Tím tomuto smršťování zabraňují a oddalují jej. Makropolypropylenová vlákna Synmix® jsou vlákna, která nahrazují běžná ocelová vlákna v menším dávkování. Lze je ale využít pouze při některých aplikacích.

Společnost nabízí komplexní řešení při vyztužování stavebních konstrukcí, a to formou statických výpočtů nebo přímou podporou na stavbě. Své produkty již dodala pro řadu známých průmyslových budov, jakými jsou Kaufland, Lidl, OBI, Penny, Vítkovice, Johnson Control, MPL, Avion shopping park, Siemens a další.

Diskuze

Doporučujeme

Komunisté navrhují solární daň - Solární asociace nesouhlasí a žádá předsedu vlády o jednání

Čtvrtek - 9. července 2020 - KSČM dnes představila pět podmínek, za kterých je ochotna nadále tolerovat vládu Andreje Babiše. Jednou z nich je také solární daň. Solární asociace připomíná, že solární odvod byl zaveden již v roce 2010 a znovu také v roce 2013 a to s vysvětlením, že jde o finální opatření, které má odčerpat údajnou překompenzaci podpory.

Jádro a beton opravdu nejsou chytré investice, které nás posunou dále

V posledním debatním pořadu Otázky Václava Moravce II (OVM), který televizní stanice ČT24 odvysílala letos 5. července, hovořil člen rozpočtového výboru, místopředseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a podnikatel Pavel Juříček (ANO) mj. o tom, že již v březnu očekával schodek rozpočtu vyšší než 200 miliard korun vzhledem k odhadům propadu HDP.