fbpx

Společnost RETIGO s.r.o. se úzce specializuje na tržní segment prémiových parních konvektomatů. Důraz klade na vysokou kvalitu a cenovou dostupnost produktů. Firma má české majitele a je jedním z posledních nezávislých výrobců konvektomatů na světě. Z původně malé firmy je tedy dnes moderní prosperující společnost. Flexibilně reaguje na potřeby svých zákazníků a poskytuje jim na špičkové úrovni prodejní a poprodejní služby. K rozhovoru jsme přizvali produktového manažera Jana Kramoliše.

Vaše firma se úzce specializuje na tržní segment parních konvektomatů. Jaké výhody má konvektomat oproti multifukční troubě a které přednosti má příprava pokrmů v páře?

Asi všichni známe, jak venkovní vlhkost dokáže ovlivňovat pocitovou teplotu. Nasycená pára daleko lépe vede teplo a to je hlavní výhodou konvektomatu oproti multifunkční troubě. Příprava v parním režimu je rychlejší a také šetrnější k připravovanému pokrmu, který oproti klasické troubě neztratí tolik na váze a ponechá si více vlastní „šťávy“ (vlhkosti), minerálů i vitamínů. S konvektomatem jsme schopní připravit maso tak, aby bylo uvnitř šťavnaté a na povrchu hezky křupavé. Konvektomat lze využívat ve třech režimech: horký vzduch, parní režim a jejich kombinace. Právě díky oné kombinaci režimů se konvektomaty anglicky označují jako combi ovens.

Nabízíte tři řady konvektomatů Vision a jejich sestavy. Čím se od sebe jednotlivé řady liší a k čemu slouží sestavy těchto zařízení?

Modelové řady se liší především ovládáním a některými funkcemi. Základní verze Orange Vision se ovládá dotykovými tlačítky a informace se zobrazují pomocí LED alfanumerického displeje.

Řada Orange Vision Plus má 7˝ dotykový displej a oproti základní verzi má funkce navíc. Funkce Learn umožní uložení programu se všemi změnami během vaření. Další funkcí je Posledních 10, kdy si konvektomat pamatuje a nabízí deset naposledy použitých programů pro jejich snadnější opětovné spouštění. S Orange Vision Plus máme možnost kontrolovat otáčky ventilátoru pro dosažení lepší rovnoměrnosti pečení. Výhodou dotykového displeje je také to, že HACCP data můžeme procházet přímo na displeji.    

Blue Vision je nejvyšší řada našich konvektomatů. Ovládá se pomocí 8˝ dotykového displeje a díky implementované funkci My Vision má uživatel možnost přizpůsobit si hlavní ovládací obrazovku přesně podle sebe včetně použitých piktogramů a barev. Blue Vision dokáže kontrolovat vlhkost v komoře v jednotkách procent díky pokročilé funkci AHC (Active Humidity Control) a také elektronicky ovládané klapce pro odtah páry. Z dalších funkcí, které má modelová řada Blue Vision navíc, můžeme zmínit časování zásuvů, sous‑vide vaření, delta‑T vaření, cook and hold a díky multitaskingu máme možnost pracovat se zařízením i při spuštěném programu. S Blue Vision dostaneme šestibodovou teplotní sondu, Orange Vision a Orange Vision Plus má pouze jednobodovou.

Řady Blue Vision a Orange Vision Plus včetně pekařské pece DeliMaster mají LAN připojení, a tak je lze připojit na náš cloud systém Retigo Combionline, který slouží k lepší správě zařízení. Jedná se například o vzdálené ovládání, monitoring aktuálního stavu, vytváření profilů, přehledné grafy o spotřebě energií a využití konvektomatu, data HACCP či nespočet inspirativních receptů v kuchařce, které si lidé mohou snadno nahrát do svého zařízení. K tomu všemu stačí navštívit web www.combionline.com a zaregistrovat Retigo zařízení.

Sestavy konvektomatů slouží především k úspoře místa v kuchyních. Konvektomaty Retigo Vision je možné postavit do několika variant sestav. Na sebe lze umístit stroje 1011/611, 611/611 a 623/623. Modely 1011 a 611 lze kombinovat i s kynárnou DeliProofer.

V produktovém portfoliu máte také pekařské pece DeliMaster a jejich sestavy. Jaký je rozdíl mezi konvek­to­matem a pekařskou pecí?

Pekařské pece DeliMaster, jak už název napovídá, jsou zaměřeny na pekařinu a cukrařinu. Podle toho se také liší jejich konstrukce, protože pekárny a cukrárny mají jiné požadavky na výsledné produkty. Pekařské pece tak mají například větší rozteč mezi jednotlivými plechy, aby horký vzduch mohl proudit jiným způsobem. Samozřejmě i v Retigo konvektomatu lze péct pečivo nebo dorty a naopak v DeliMasteru klidně připravíte maso. Rozdíl je však v jejich primárním použití. Navíc pekařské pece obsahují balík Deli programů přizpůsobených právě pro pekaře a cukráře.

Které vlastnosti vašich výrobků z nich činí světovou špičku a na kterých trzích jste s nimi již uspěli?

Bytelnost konstrukce a celkový design, rychlá odezva ovládání, výsledky vaření, úspora energií i vody. Velkým trhem je samozřejmě tuzemsko, jsme ryze česká firma, dále Polsko, Německo, Francie, Velká Británie, Švýcarsko, Norsko, Španělsko, USA, ale také Tchaj-wan, Čína nebo Austrálie. V některých těchto státech máme dokonce vlastní pobočku. Vyvážíme do více než 60 zemí světa.

Jaký poradenský servis poskytujete zájemcům o koupi nového parního konvektomatu?

Nabízíme nejrůznější školení a prezentace, ale pro potenciálního zájemce je nejlepší živé vaření v konvektomatu s ochutnávkou, protože vidí i ochutná výsledek a zjistí, že ovládání Retigo konvektomatů je opravdu velice intuitivní. A jakmile si zákazník konvektomat již pořídí, nabízíme zaškolení personálu našimi šéfkuchaři, kteří za vámi přijedou, vše vysvětlí a případně poradí.

Jaké služby nabízíte majitelům vašich konvektomatů v rámci záruky a po uplynutí záruky?

Standardně poskytujeme záruku na dva roky. Po tuto dobu od nás zákazníci mají bezplatný servis i servisní a kuchařskou podporu. Poslední dvě mohou využít také po uplynutí lhůty. Někteří naši servisní technici jsou na telefonu téměř 24/7, kdykoliv se cokoliv objeví, snažíme se reagovat co nejrychleji. Budujeme rozsáhlou síť servisních firem, se kterými spolupracujeme a pravidelně je školíme. Díky tomu jsme schopní pružně reagovat. I dostupnost náhradních dílů je velmi dobrá, až deset let od prodeje konvektomatu.

Retigo je rostoucí firma a dlouhodobý zákazník Minervy ČR, která zde implementovala ERP systém QAD pro řízení podnikových procesů. QAD roste zároveň s Retigem, přizpůsobuje se novým nárokům, rozšiřujícím se halám, linkám a výrobě. Jak jste spokojeni s ERP QAD a odrážením vašich změn ve funkcionalitě QAD? Jak jste spokojení s podporou společnosti Minerva?

Jedná se o velkou firmu, která nám dokáže funkce přizpůsobit v co největší míře dle individuální potřeby. Jsou schopní reagovat na naše požadavky a nároky, které se neustále zvyšují, což je vzhledem k dnešní době pochopitelné. Systém používáme již od roku 2003. Nyní probíhá programová příprava projektu implementace automatických zakladačů do současného systému.
Diskuze

Doporučujeme

GetFix spustil novou službu, firmám se postará o vozový park

Internetový vyhledávač autoservisů GetFix spustil novou službu zaměřenou na firemní zákazníky, kterým se kompletně postará o servisní správu jejich vozového parku. Systém za firmy zajistí pravidelný servis, výměny oleje, upozorní na konec platnosti STK nebo zařídí přezutí na zimní pneu.

První konference věnovaná marketingu a obchodu v B2B potvrdila zájem o téma mezi profesionály

V Praze se uskutečnila vůbec první B2B konference v České republice, která poukázala na důležitost spolupráce marketingu a obchodu. Vysokou úroveň celodenního programu, výběr řečníků a témat ocenilo více než 200 návštěvníků z řad specialistů, což potvrdilo, že zde konference s tímto zaměřením scházela.