fbpx

Společnost Weppler Czech s.r.o. se sídlem v Ostravě je součástí skupiny Weppler Group. Primárně se zabývá lisováním plastových a kovových dílů pro automobilový průmysl, výrobní portfolio zahrnuje také montáže dílů a sestav. Konkurenční výhoda firmy je dána hlavně dlouholetou tradicí a silným zaměřením na výzkum a inovaci mikrofiltračních technologií zejména pro automobilový průmysl. Jednateli a řediteli společnosti Tomáši Trefilovi jsme položili několik otázek, abychom získali podrobnější představu o činnosti této firmy.

V rámci zvyšování kvality vašich výrobků i kvality životního prostředí se orientujete na nákladově efektivní zdroje pro úsporu výrobních procesů. Jak se vám to momentálně daří?

Současná situace nás nutí využívat výrobní zařízení stále efektivněji, proto stroje osazujeme on-line monitoringem výroby, který nám umožňuje v reálném čase vyhodnocovat jejich efektivitu. Do tohoto projektu nově zařazujeme také provoz nástrojárny. Co se týče životního prostředí, snažíme se prodlužovat životní cyklus výrobků. Odpadový materiál meleme a vytváříme produkty z regranulátu, jako jsou plastové ochranné rohy, golfová tees nebo ramínka.

Společnost Weppler Czech se primárně zabývá lisováním plastových a kovových dílů pro automobilový průmysl. O jaké díly se jedná a kdo jsou jejich odběratelé?

Největší část našeho portfolia tvoří vstřikované či montované filtry, a to od velikosti pět milimetrů. Mezi hlavní zákazníky patří společnosti jako Bosch, Continental, ZF, Wabco, Brose, Eagle, TRW a další.

Výrobní portfolio vaší firmy zahrnuje také montáže dílů a sestav. Jaké systémy montujete a pro které zákazníky?

Naše díly se mohou skládat z více komponent, které jsou automaticky i ručně montovány a tvoří podsestavy větších celků jako například ABS systémů, převodovek, vstřikovacích či brzdových systémů. Zákazníky jsou přední dodavatelé do automobilového průmyslu, viz seznam výše.

Inzerujete strojový park, který umožňuje například vícekomponentní vstřikování plastů, svařování plastů, výsek, tvarování a montáž kovových dílů a další činnosti. Máte stále volnou výrobní kapacitu pro realizaci nových projektů?

Volnou kapacitu můžeme nabídnout. Co se týče zástřiku, k dispozici máme více než sedmdesát vstřikolisů s uzavírací silou v rozmezí 250 až 4500 kilonewtonů. Momentálně se zaměřujeme na nové projekty převážně mimo automobilový průmysl.

Nové projekty zpracováváte „na klíč“. Co všechno vaše služby v takovém případě zahrnují?

Disponujeme vlastní konstrukční kanceláří včetně výzkumu a vývoje. Nabídka našich služeb zahrnuje návrh a vývoj produktu i procesu včetně automatizace výrobního postupu a produkce nástrojů a následně sériovou výrobu na našich výrobních zařízeních.

Vaše společnost je zaměřená na výzkum a inovaci mikrofiltračních technologií. Na jakých úkolech v této oblasti váš výzkum nyní pracuje?

Momentálně pracujeme na vývoji katodového filtru, což je pro skupinu Weppler zcela nová technologie. Na trh ochranných pracovních pomůcek jsme také nově uvedli polomasku nejvyšší kategorie záchytu FFP3.
Diskuze

Doporučujeme

Počet veřejných zakázek zadaných stavařům letos roste, ale hodnota klesá

Z pohledu objemu práce pro české stavebnictví hrají stále klíčovou roli veřejné zakázky. Veřejné zakázky ve stavebnictví tvořily 31,8 % z celkového objemu 303,6 miliard korun všech veřejných zakázek zadaných veřejnými zadavateli v první polovině letošního roku. Počet zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví za první pololetí 2023 narostl o 12,4 % oproti stejnému období loňského roku, ale finanční hodnota stavebních zakázek zadaných veřejným sektorem zhotovitelům představovala pokles o 1,5 %. Pokud bychom ve srovnání posuzovali pouze běžné zakázky s hodnotou pod 1 miliardu korun, tak dostaneme pokles meziroční hodnoty dokonce o 11,5 %. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q3/2023 zpracované analytickou společností CEEC Research.

HIWIN sází na pojezdové dráhy pro průmyslové roboty

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí na více než 100 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovacích systémů a lineární techniky. Produkty se značkou HIWIN se vyznačují vysokou přesností a spolehlivostí a plně vyhovují náročným požadavkům probíhající robotizace a automatizace v rámci Průmyslu 4.0. Rostoucí zájem o ucelená řešení pojezdových drah pro průmyslové roboty dokládá funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s robotem Fanuc, která bude dominovat expozici HIWIN na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2023.