„Čína je pro nás klíčový trh, ruský trh má obrovský potenciál, ale brzdí ho sankce,“ říká Ing. Jan Rýdl, generální ředitel TOS VARNSDORF a.s.

TOSHULINSpolečnost TOS VARNSDORF a.s. je velmi aktivní na zahraničních trzích. Zejména v Asii se firma etablovala díky založení společných podniků TOS – LITZ a TOS Kunming. Čínský trh je perspektivní a ve VARNSDORFu vědí, že jeho důležitost ještě poroste. Naopak Rusko, jako tradiční partner společnosti, je stále zatíženo sankcemi, což obchod s touto zemí velmi komplikuje. Nejen o zahraničních aktivitách firmy jsme si povídali s jejím generálním ředitelem Ing. Janem Rýdlem.

Číst dál...

TOSHULIN, a.s., má řešení pro každé průmyslové odvětví

TOSHULINSpolečnost TOSHULIN, a.s., patří k předním světovým výrobcům obráběcích strojů. Zaměřuje se zejména na výrobu svislých soustruhů a svislých obráběcích center. Sídlo firmy a výrobní závod leží v Hulíně na Kroměřížsku. Do skupiny patřící ke značce TOSHULIN patří také TOS KUŘIM - OS, a.s., ČKD Blansko, STROJIMPORT a.s. a dceřiné obchodní společnosti v Rusku (TOSHULIN Russia), v Číně (TOSHULIN Machine Tools), v Německu (Strojimport GmbH) a v USA (TOS-USA). Jak se firmě daří, na jakých zakázkách pracuje a s jakými novinkami přichází na trh, nám více prozradila obchodní ředitelka Ing. Pavlína Křepelková.

Číst dál...

Historicky dobrá pověst a ucelená produktová nabídka otvírá dveře do světa

ZetorV roce 2017 prodal ZETOR TRACTORS a.s. 3 000 strojů, z toho 85 % představoval prodej do více než 50 zemí celého světa. Společnost také úspěšně expanduje na nové zahraniční trhy v Africe a Asii, kde se podařilo vstoupit do oblastí, jako jsou Keňa, Barma, Filipíny či Vietnam. „Do Vietnamu budeme dodávat několik desítek strojů ročně, navíc je zde potenciál na postupné rozšiřování spolupráce," říká Lukáš Krejčíř, člen představenstva, finanční ředitel a ředitel Úseku prodeje a marketingu ZETOR TRACTORS a.s., který odpovídal v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu na naše aktuální otázky.

Číst dál...

Reklamní blok

image

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY
Více informací zdeimage

Informační systém pro správu energetickýc komodit.
Více informací zde

image

Největší stavební veletrh v České republice
Více informací zde