Inzerce

Chytrý způsob, jak snadno označit celé technologické zařízení. Případová studie

23. dubna 2024
Chytrý způsob, jak snadno označit celé technologické zařízení. Případová studie

Brady M710, foto: BRADY s.r.o.

Středně velká výrobní firma, dodavatel komplexních technologií a zařízení pro potravinářský průmysl, se potýkala s problémy při označení dodaných technologických celků. Hledali způsob jak jednoduše a spolehlivě označit všechny potřebné elementy - od elektro značení v rozvaděči, značení kabelů, výrobních štítků a označení technologií nápisem, označení vypínačů až po  potrubí nebo BOZP popisy. Podívejte se na řešení.

Dosud se tyto štítky a etikety museli objednávat odděleně, což přinášelo nejen značné obtíže, ale i ztrátu času a peněz. Jelikož jde o značně neflexibilný způsob a vyžaduje plánování navíc, rozhodli se prozkoumat trh a najít vhodnou a cenově dostupnou univerzální tiskárnu s možností tisku širokého spektra značení.

Při důkladném průzkumu trhu zákazník zvažoval různé tiskárny, vždy však bylo nutné udělat kompromis s ohledem na rozsah všech požadavků tisku. Nakonec se výrobce rozhodl pro Brady M710. Tato tiskárna nabízí široké spektrum možností tisku a umožňuje s jediným zařízením jednoduše označit prakticky veškeré součásti technologických zařízení.
 

Flexibilita, variabilita a spolehlivost

Jedním z hlavních důvodů výběru modelu tiskárny Brady M710 byla její rozháhlá flexibilita. Tato tiskárna umožňuje tisk na širokou škálu materiálů, včetně elektro značení, označení kabelů, tisk výrobních štítků, označení potrubí, a mnoho dalšího. Tiskárna je velmi rychlá, má vevstavěný nůž pro odřez hotových štítků a umožňuje velmi rychlou a snadnou výměnu spotřebního materiálu. Právě široký rozsah použitelného spotřebního materiálu, kterým lze označit prakticky celou technologickou sestavu, patří mezi hlavní výhody celého řešení.

Pro elektro používá zákazník smršťovací bužírky, pro označení kabelových svazků a silných kabelů visačky. Na výrobní štítky slouží polyesterová etiketa s extra silným adhesivem pro maximální odolnost a stálost označení. A univerzální extra odolné vinylové pásky jsou používány pro označení potrubí, BOZP popis a různé velikosti etiket na technologiích. To vše je jen stručný výčet nejpoužívanějších materiálů.

Uživatel zejména uvítal i další výhody této praktické tiskárny - vysokou mechanickou odolnost při každodenním používání (odolává pádům z výšky až 1,2 metra), nebo dlouhou výdrž baterie (dokáže vytisknout až 4500 etiket při plném nabití. Nezanedbatelnou výhodou je také jednoduchá obsluha a rychlá výměna materiálů díky čipům na roli s etiketou i barvící páskou

Etikety lze vytvářet přímo na tiskárně s využitím vestavěné klávesnice, v počítači v s využitím programu Brady Workstation nebo chytrým telefonem prostřednictvím jedoduché aplikace Express Labels. Hotová data stačí jenom odeslat na tisk přes kabel, WIFI nebo Bluetooth. Design štítků a etiket jsou ukládany a sdíleny. Jsou tak kdykoliv k dispozici – k opětovnímu tisku, nebo jako předloha na tvorbu nové etikety. 

Díky výkonné baterii je možné tiskárnu používat kdekoliv v místě instalace, bez nutnosti napájení na místě. Praktické madlo poskytuje snadnou přenositelnost, standardně dodávaný pevný kufr zajišťuje maximální ochranu zařízení při převozu.
 

Spolehlivý pomocník, který přináší mnoho výhod

"M710 je skutečně všestranný pomocník. Díky ní nemusíme objednávat etikety a štítky předem, stačí nový stroj před dokončením označit u nás na dílně. A když už tady tu tiskárnu máme, označili jsme veškerý inventář i police s regály ve skladě. Dokonce ji náš provozní technik použil na vytvoření navigačního značení v provozu a na podlahách." – pochvaluje si vedoucí dílny.

Brady M710 již získala mnoho spokojených uživatelů, kteří ocenili její jednoduchost, spolehlivost a flexibilitu. Díky ní mohou rychle a snadno označit veškeré své technologické zařízení a součásti, což jim ušetří nejen čas, ale i peníze.

A jak je na tom vaše firma? Chtěli byste se odlehčit od starostí se značením vašich výrobků, technologických celků nebo provozních prostor? Podívejte se na představení přenosných tiskáren Brady.

Kontaktujte společnost Brady a rádi vám předvedou, jak Brady M710 může změnit váš průmyslový proces k lepšímu.
 

Ostatní