Inzerce
Aktuality - Konec reklamní slepoty – první síť reklamních 3D obrazovek v ČR slibuje inovativním značkám nové kreativní možnosti
14. června 2024

Konec reklamní slepoty – první síť reklamních 3D obrazovek v ČR slibuje inovativním značkám nové kreativní možnosti

Budovu obchodního centra Galerie Harfa a multifunkční haly O2 universum rozzářily trojrozměrné venkovní reklamy. LED obrazovky přitahují pozornost kolemjdoucích od letošního dubna. 3D Walls – první stálé hyperrealistické 3D obrazovky provozuje společnost Premium OOH. Nové reklamní plochy slibují nečekanou podívanou pro kolemjdoucí a inovativní možnosti prezentace pro značky, které hledají prostředky, jak eliminovat narůstající reklamní slepotu.
Inzerce Reklama - HK
Aktuality - DEPO2015 jako místo pro strojírenskou inspiraci. Obstála Plzeň na výbornou?
12. června 2024

DEPO2015 jako místo pro strojírenskou inspiraci. Obstála Plzeň na výbornou?

Více než 30 vystavovatelů, téměř 50 řečníků, tři výstavní haly a jeden nezapomenutelný strojírenský zážitek. Akce Strojírenská inspirace se konala v Plzni od 4. do 6. června 2024. Tato jedinečná událost se zaměřila na digitální výrobu, automatizaci a inovace ve strojírenství. Poprvé se uskutečnila v areálu DEPO2015, který se stal centrem pro sdílení zkušeností a nápadů mezi odborníky z průmyslu a digitalizace. Cílem bylo vytvořit komplexní veletrh, který změní pohled na všechny oborové akce. Podařilo se nám dosáhnout opravdové strojírenské inspirace?
Aktuality - RegioPanter s bateriemi zažil svou premiéru v Ostravě
11. června 2024

RegioPanter s bateriemi zažil svou premiéru v Ostravě

Dnes se v rámci veletrhu Rail Business Days představila první česká jednopodlažní elektrická jednotka RegioPanter doplněná trakčními bateriemi. Stalo se tak během tiskové konference v ostravském Trojhalí Karolina za účasti Martina Kupky, ministra dopravy ČR, zástupců Český drah, Moravskoslezského kraje a Škoda Group. Nový vlak, který zvládne v bateriovém režimu ujet 80 km, si jako první v České republice vyzkouší cestující v Moravskoslezském kraji. Jedná se o zásadní milník v oblasti regionální železniční dopravy, díky kterému se i na koleje neelektrifikovaných tratí dostane ekologičtější a efektivnější alternativa.
Aktuality - ISMM otevírá novou svařovnu ve Štítině
10. června 2024

ISMM otevírá novou svařovnu ve Štítině

Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. rozšiřuje výrobní závod ve Štítině na Opavsku o novou halu svařovny a současně modernizuje provoz a sociální zázemí pro zaměstnance. Investice do výstavby včetně vybavení přesáhla 1 mil. EUR (25 mil. Kč) a celkově umožní vznik 20 nových pracovních míst.  
Aktuality - Konference Next 3D zaujala hlavně metrologickým 3D skenováním
7. června 2024

Konference Next 3D zaujala hlavně metrologickým 3D skenováním

Oborová konference Next 3D zaměřená na průmyslovou aditivní výrobu a 3D skenování proběhla 30. května v Humpolci. Akce, kterou připravila společnost 3Dwiser, se zúčastnili představitelé firem, jež s pomocí průmyslového 3D tisku řeší specifické případy výroby, vývoje, výzkumu a kontroly kvality.
Aktuality - HIWIN zjednodušuje dostupnost pojezdových drah pro kolaborativní roboty
7. června 2024

HIWIN zjednodušuje dostupnost pojezdových drah pro kolaborativní roboty

Společnost HIWIN s.r.o. využívá své znalosti získané při řešení a dodávkách pojezdových drah pro průmyslové roboty a rozšiřuje svoji nabídku o pojezdové dráhy pro segment robotů kolaborativních. Základem řešení jsou standardizované, cenově dostupné osy HIWIN řady Hx na hliníkovém profilu, které se kombinují s dalšími prvky dle požadavků řešení. Využití standardizovaných katalogových produktů zrychluje celý proces dodání a zjednodušuje technické řešení pojezdů. Standardně se dodává osa se zdvihem do 4,5 metrů v individuálně předdefinovaných rozměrech po milimetrech.
Aktuality - RFID nebo čárový kód? Který způsob je lepší pro sledování vašich aktiv a optimalizaci procesů?
7. června 2024
PR článek

RFID nebo čárový kód? Který způsob je lepší pro sledování vašich aktiv a optimalizaci procesů?

Od spotřebního zboží a obalů až po potrubní armatury a nádoby na nebezpečné materiály, téměř na všem je umístněný  nějaký druh etikety. Tato obsahuje důležité informace, kterých si kupující, prodejci nebo výrobci musí být vědomi. Všichni známe čárové a QR kódy, většina také RFID. Ale technologie, která do nich vstupuje, může být překvapením. Jak se rozhodnout, která bude právě pro váš byznys skutečným přínosem? Podívejte se na video a přečtěte si zajímavý blog!
Aktuality - Gebrüder Weiss podpořil vědeckou expedici v Grónsku
7. června 2024

Gebrüder Weiss podpořil vědeckou expedici v Grónsku

Mezinárodní logistická společnost Gebrüder Weiss podporuje klimatickou expedici „The Greenland Project“. V rámci spolupráce s mezinárodním vědeckým týmem zajistí dopravní prostředky a vybavení potřebné pro měsíční výpravu do Grónska, jejímž cílem je získat nové poznatky o tání ledovců.
Aktuality - První ročník konference Digitální budoucnost českého průmyslu a její dopady do odvětví metrologie
6. června 2024
PR článek

První ročník konference Digitální budoucnost českého průmyslu a její dopady do odvětví metrologie

Dvacátého prvního března letošního roku se v Uherském Brodě v areálu Slováckých strojíren konala premiéra konference, jejíž zaměření definuje zcela jasně již její název. Vzhledem k tomu, že digitalizace průmyslu je jedním z hlavních témat dneška, naše redakce nemohla chybět a pozvání pořádající firmy Prima Bilavčík ráda přijala. 
Aktuality - Známe TOP stavební firmu roku
5. června 2024

Známe TOP stavební firmu roku

Titul TOP stavební firma roku 2023 obhájil vítěz loňského ročníku společnost Swietelsky stavební s.r.o. a stejně jako vloni se na druhém místě umístila firma Strabag a.s. Bronzovou příčku obsadila stavební firma Colas CZ a.s. Soutěž každoročně vyhlašuje analytická společnost CEEC Research a nominované firmy letos hodnotilo 416 veřejných zadavatelů.
Aktuality - Stavebnictví na prahu nové éry
5. června 2024

Stavebnictví na prahu nové éry

Stavební sektor se v České republice připravuje na mírný propad trhu ve druhém pololetí, odhadovaný na 1,2 % v průměru. Je to pozitivnější odhad, než firmy očekávaly v konci roku 2023 a také o 0,5 % lepší výsledek než v minulém čtvrtletí. Důvodem je to, že stavebnictví je setrvačný obor, a proto změny ve vývoji přicházejí s větším zpožděním. V roce 2025 už ale firmy počítají s oživením trhu a s jeho růstem o 2,4 %. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2024, kterou zveřejnila společnost CEEC Research na konferenci Setkání lídrů českého stavebnictví na Pražském hradě.
Aktuality - Na veletrhu RAIL BUSINESS DAYS v Ostravě se představí legendární Slovenská strela
5. června 2024

Na veletrhu RAIL BUSINESS DAYS v Ostravě se představí legendární Slovenská strela

Ve spolupráci se společnostmi DAKO-CZ a Tatra Trucks z CSG Mobility division si pořadatelé pro návštěvníky letošního veletrhu Rail Business Days v Trojhalí Ostrava přichystali možnost si v úterý 11. června od 9.00 do 15:30 hodin prohlédnout legendární čtyřnápravový motorový vůz M 290002 Slovenská strela, který byl v kopřivnické Tatře vyroben v počtu dvou kusů na zakázku Československých státních drah v roce 1936. Tento na svou dobu technický zázrak byl nasazen na lince Bratislava – Brno – Praha a cestující dokázal přepravit maximální rychlostí 130 km/hod. z Bratislavy do Prahy za úctyhodné 4 hodiny a 18 minut. V roce 2021 prošel vůz kompletní rekonstrukcí.
1 2 3 60