Inzerce
Aktuality - EGE – spolehlivý partner pro energetiku
23. dubna 2024

EGE – spolehlivý partner pro energetiku

Českobudějovická společnost EGE působí jak v tuzemsku, tak především na mezinárodních trzích. Disponuje vlastním know-how a vlastní výrobní základnou. 
Inzerce Reklama - HK
Aktuality - Od výkresu po finální produkt
22. dubna 2024

Od výkresu po finální produkt

Byť strojírenství představuje pro českou ekonomiku páteřní průmysl, čelí tuzemské strojírenské firmy řadě překážek v podnikání ze strany EU i nedostatečné podpoře české vlády. Jak se s tím vypořádávají v přerovské společnosti P M E, spol. s r.o.?
Aktuality - Senta Čermáková: Musíme vyvažovat, abychom z AI nezblbli
21. března 2024

Senta Čermáková: Musíme vyvažovat, abychom z AI nezblbli

Možná za deset let přijde ten moment, kdy budou existovat čepičky, které si nasadíme na hlavu, když budeme chtít být chytřejší. „Já s vámi budu mluvit česky, vy budete Japonka a budete mi rozumět japonsky. Protože budete mít čepičku, která vám moji češtinu bude překládat do vaší japonštiny. Jsou to jen vize. Ale je hezké o tom takhle přemýšlet,“ říká Senta Čermáková, mezinárodní manažerka a šéfka vzdělávací organizace Czechitas, která 14. března otevře pandořinu skříňku AI na zlínské konferenci Fenomén.
Aktuality - Podnikový lékař znovu na scéně? Je to cesta z pekla, tvrdí Tomáš Šebek
29. února 2024

Podnikový lékař znovu na scéně? Je to cesta z pekla, tvrdí Tomáš Šebek

Dvakrát ročně mu dopřejeme preventivní prohlídku a pořádně ho naleštíme. V momentě, kdy se na palubce rozsvítí červená kontrolka, zavezeme auto do servisu dřív, než mu upadne kolo. „A stejně jako chceme udržet ve formě svou káru, bychom měli přemýšlet i sami nad sebou,“ říká Tomáš Šebek, chirurg, lékař bez hranic a především zakladatel think-tanku Ministr zdraví.
Aktuality - Že kvalita není hodnota?
19. února 2024

Že kvalita není hodnota?

Česká skupina firem QPAG dlouhodobě dominuje v oblasti odborné kontroly kvality a v posledních dvou letech se výrazně angažuje v implementaci umělé inteligence do svých procesů. Tato transformace překračuje hranice automobilového průmyslu a rozšiřuje nabídku produktů nad rámec strojírenství. Pánové Petr Koutný (PK) z firmy QPAG Digital (dříve 100% REWORK Digital) a Ladislav Ošlejšek (LO) z firmy MEA systems si společně s Tomášem Pavlíkem (TP), zakladatelem skupiny QPAG, s námi povídali o tom, co pro ně vlastně znamená „kvalita“.
Aktuality - Přichází uvědomění si, co stojí nálepka ESG, říká Peter Debnár
15. února 2024

Přichází uvědomění si, co stojí nálepka ESG, říká Peter Debnár

„Organizace je jako živý organismus plný talentovaných lidí, kteří mají chuť, energii a motivaci být její hybnou silou – je jen na nás, abychom je viděli, inspirovali a vedli,“ tvrdí lídr a stratég Peter Debnár, který 14. března přivítá na Fenoménu ve Zlíně šestici expertů z industry sektoru. Diskutovat budou o tom, jak najít rovnováhu mezi lidmi, požadavky trhu a norem ve vazbě na životní prostředí. To celé je součástí ESG a výrazně ovlivňuje podnikatelský systém, v němž organizace funguje.
Aktuality - Změna ve vedení ZAT a.s. - po 27 letech vystřídal Jaroslav Scharf ml. svého otce na pozici předsedy představenstva
7. února 2024

Změna ve vedení ZAT a.s. - po 27 letech vystřídal Jaroslav Scharf ml. svého otce na pozici předsedy představenstva

Společnost ZAT patří mezi přední evropské výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl. S 350 zaměstnanci a působením ve více než 60 zemích světa si však stále zachovává firemní kulturu a zázemí rodinné firmy. Aktuálně v ZAT dochází ke změně na postu předsedy představenstva. Po dvaceti sedmi letech vystřídal na této pozici svého otce Jaroslav Scharf ml. S jakými vizemi nastupuje a nač se chce ve své práci zaměřit? O tom hovoří v následujícím rozhovoru.
Aktuality - Stavaři na prahu roku 2024: I proti poklesu lze bojovat
22. ledna 2024

Stavaři na prahu roku 2024: I proti poklesu lze bojovat

Stále trvající válečný konflikt na Ukrajině, strnulá legislativa, pomalé zavádění nových technologií i občas protichůdná zadávací kritéria investorů jsou v aktuálním roce témata, se kterými se musí vypořádat české stavební společnosti. Na to, jak je tomu v praxi, jsme se ptali představitele přední tuzemské firmy SYNER, s.r.o., Roberta Špotta.
Aktuality - Rychle se adaptujeme, a to je naše přednost, tvrdí Bára Stárek o generaci Z
18. ledna 2024

Rychle se adaptujeme, a to je naše přednost, tvrdí Bára Stárek o generaci Z

Často se setkává s nepochopením a výsměchem. Vytyčit si hranice a vybočit ze stereotypu je přitom jedno z umění, které generace Z ovládá bravurně, míní Bára Stárek (28).
Aktuality - Přijatelnou cenu tepla chceme Brnu držet
8. ledna 2024

Přijatelnou cenu tepla chceme Brnu držet

Podruhé v jednom roce dokázaly Teplárny Brno, a.s., snížit cenu tepla. Brňané tak proti navýšení z loňského podzimu ušetří několik tisíc už za rok 2023, naplno pokles ceny pocítí v příštím vyúčtování. Co tomu napomohlo, ale i o dalších projektech a výhledu do budoucna jsme si povídali s generálním ředitelem společnosti Petrem Fajmonem.
Aktuality - PRAKAB KABELOVNA: Jsme připraveni dodávat pro jadernou energetiku
3. ledna 2024

PRAKAB KABELOVNA: Jsme připraveni dodávat pro jadernou energetiku

V pražské Hostivaři, kde stojí tovární haly společnosti PRAKAB PRAŽSKÉ KABELOVNY, s.r.o., se kabely vyráběly už před více než sto lety. A vyrábějí se tam dodnes.
Aktuality - AKNEL Group: Od myšlenky k realizaci
20. prosince 2023

AKNEL Group: Od myšlenky k realizaci

Jak se z distributora průmyslových olejů stane jejich výrobce? A jak se z výrobce stane producent špičkových řešení? Díky Ladislavu Jirovskému, zakladateli společnosti AKNEL Group a.s., odpověď na tyto otázky už známe.
1 2 3 21