fbpx

Společnost Eissmann Automotive Česká republika s.r.o. má dvě provozovny, jednu v Boru u Tachova a druhou v průmyslové zóně Vysočany nedaleko Boru u Tachova. Firma produkuje interiérové díly pro prémiové značky automobilů, jako jsou Porsche, Aston Martin nebo McLaren, čímž významně doplňuje nabídku německé nadnárodní skupiny Eissmann, do které česká společnost náleží. S jejím ředitelem Františkem Plachým jsme hovořili zejména o nových projektech.

V letošním roce jste plánovali naplno rozjet dvě významné zakázky – zahájení sériové výroby pro nejnovější modely automobilky McLaren a spuštění nové linky sedadlových panelů pro Porsche Mission E. V jaké fázi jsou tyto projekty?

Pro automobilku Porsche AG již od letošního května běží sériová výroba a podle náběhové křivky, kterou určuje zákazník, bychom plné výrobní kapacity měli dosáhnout v únoru až březnu příštího roku. Zakázka pro nový model McLaren se už realizuje naplno, takže pro tuto značku nyní děláme současně tři modely a ještě připravujeme čtvrtý.

Jaké další zajímavé zakázky vás v nejbližší době čekají?

Oproti plánu jsme zahájili výrobu pro automobilku Aston Martin Lagonda Ltd. V současné době realizujeme na jedné lince zakázky pro tři modely vozů této značky. Už druhý měsíc vyrábíme naplno. Rozhodnutí o zahájení tohoto projektu bylo učiněno letos v únoru. Tato produkce se k nám přesunula v červenci z jednoho z koncernových závodů na Slovensku v rámci rovnoměrného vytížení výrobních kapacit. Pro Aston Martin dále přišla nová zakázka na interiérové díly pro první SUV tohoto výrobce, které se jmenuje Aston Martin DBX. Sériovou výrobu bychom měli zahájit na jaře příštího roku.

V roce 2018 jste plánovali nárůst obratu až na 65 milionů eur. Podařilo se vám toto očekávání naplnit? Jaký hospodářský výsledek předpokládáte pro tento rok?

Blížíme se ke konci roku a podle všech dosavadních výsledků plánovaná čísla splníme.

Jedním z vašich prioritních investičních plánů pro letošní rok je rozšíření výrobních prostor. Jak tato akce bude probíhat?

V současné době se dokončuje přístavba skladu o rozloze 800 metrů čtverečních a na jaře příštího roku bude dokončena nová výrobní hala o rozloze šest tisíc metrů čtverečních.

Bude toto rozšíření výroby konečné? Očekáváte, že růstový trend bude pokračovat i v nejbližší budoucnosti?

V průběhu dvou až tří let bychom chtěli dosáhnout tržeb ve výši 75 milionů eur. Plánujeme další nové zakázky, o které nyní usilujeme. V souvislosti s tím chceme rozšiřovat výrobní technologie. Bereme přitom v úvahu i stav na trhu práce a samozřejmě spoléháme na naši kvalitní personální politiku. Významnou roli bude hrát stupeň robotizace a automatizace. Pokud jde o výrobní prostory, poskytují nám dostatek kapacit pro další růst, nemůžeme ale vyloučit, že nové technologie a nové typy zakázek si přece jen vynutí další rozšíření.

Do jakých oblastí budou směřovat vaše další finanční investice?

Zcela jistě do automatizace a robotizace. Zatím naši výrobu tvoří poměrně vysoký podíl ruční práce, která je v některých případech i fyzicky namáhavá. Velkosériová výroba je automatizovaná již nyní, ale malé série s velkým podílem individualizace, respektive variability dílů se dají automatizovat jen obtížně. Lze to ale řešit robotizací. Loni jsme uvedli do provozu tři roboty, letos plánujeme další dva a chceme v tom pokračovat.

Diskuze

Doporučujeme

Technologie Siemens pomáhají s tepelnou ochranou největšího slunečního dalekohledu na světě

Největší sluneční dalekohled na světě nazvaný Daniel K. Inouye Solar Telescope (DKIST) je vysoký 41,5 m a nachází se na havajském ostrově Maui. Umožňuje získávat doposud nejdetailnější záběry Slunce a vědci díky němu mohou pozorovat sluneční povrch přesněji než dříve. Velkou výzvu při vývoji dalekohledu DKIST představovala konstrukce speciálního systému na minimalizaci sluneční energie, kterou dalekohled při pozorování slunce absorbuje. Společnost Aavid Thermacore, která pro teleskop dodala tepelné technologie využila softwarového řešení Siemens, které dokáže snížit tepelnou energii z 2,5 MW/m2 na pouhých 300 W. Navíc dokáže zajistit, aby vyzařované teplo nesnižovalo kvalitu obrazu dalekohledu, což je pro vědecké účely naprosto zásadní.

„Přání otcem myšlenky.“

Vážení čtenáři,

je jisté, že v průběhu dalších deseti let se ekonomika a průmysl výrazně promění. Imperativ snižování nákladů si vynutí další investice do vývoje a výzkumu, nepřetržité zavádění inovací i nových technologií do výroby a její automatizaci, digitalizaci a robotizaci. Zákazníci i veřejné mínění budou vyvíjet stále větší tlak na šetrná, úsporná a udržitelná řešení v oblasti průmyslové produkce i energetiky. Konkurenční prostředí se tak velmi citelně přiostří a obstojí v něm jen ty podnikatelské subjekty, které tento vývoj dokážou včas předvídat a budou schopny se rychle i účinně přizpůsobit.