fbpx

Karlovy Vary/Brno, Výstaviště, 10. října 2019 - Ministr průmyslu a obchodu ČR (MPO) Karel Havlíček se na Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně setkal s firmou REALISTIC, a.s., jednou z nejvýznamnějších strojírenských společností a zaměstnavatelů z Karlovarského kraje.  Toto setkání bylo součástí avizované podpory MPO regionálním průmyslovým společnostem. „Setkání s firmou REALISTIC, jakožto dynamicky rostoucím exportérem z Karlovarského kraje, je pro náš rezort o to důležitější, že právě takové společnosti tvoří páteř naší ekonomiky a zaslouží si tak nejen naši pozornost, ale také pomoc tam, kde je to možné," komentoval toto setkání ministr a místopředseda vlády ČR Karel Havlíček.

„Je pro nás velkou poctou, že právě naše společnost REALISTIC byla MPO vybrána pro setkání a jednání s panem ministrem Havlíčkem. Diskutovali jsme především o podpoře našeho exportu na nových trzích, kdy předmětem našeho zájmu je především Ukrajina, kam se chystá vládní a podnikatelská mise pod vedením pana premiéra a právě pana ministra Havlíčka," uvedl předseda dozorčí rady společnosti REALISTIC Mgr. Martin Šretr.

Dalším tématem bylo zjednodušení administrace dotačních programů, konkrétně Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, kde firma REALISTIC již na podzim roku 2017 ve spolupráci s porcelánkou THUN 1794 a.s. začala jako jedna z prvních v České republice realizovat projekt z tohoto OP, a to „Vývoj přežahové pece pro výpal porcelánu a keramiky s inteligenčním modulem". Přesto, že byl projekt úspěšně ukončen v prosinci 2018 a přináší konkrétní výhody alespoň jedné straně – společnosti Thun, společnost  REALISTIC na proplacení dotací stále čeká. „Pan ministr Havlíček okamžitě pověřil ředitele své kanceláře, aby se tímto tématem neprodleně zabýval," nešetřil slovy uznání generální ředitel a předseda představenstva společnosti REALISTIC Ing. Tomáš Egermajer.

Velice zajímavá a podnětná byla také diskuze o možnosti zjednodušení procesu vydávání pracovních víz pro kvalifikované zahraniční pracovní síly, které na karlovarském trhu práce chybí.

Stranou nezůstala ani nutnost zintenzivnění výstavby dálnice R6, a to nejen v kontextu lepšího transportu strojírenských výrobků k zákazníkům na východě ČR, ale především jako zásadní motor rozvoje a zatraktivnění karlovarského regionu jako celku.

S dalšími dotazy se obracejte na:

Ing. Tomáš Egermajer, předseda představenstva společnosti, mobil: 727 913 127

Mgr. Lenka Slunská, člen představenstva společnosti, mobil: 605 222 153

Mgr. Martin Šretr, předseda dozorčí rady společnosti, mobil: 602 283 267

Společnost REALISTIC, a.s., je lídr v oblasti výroby průmyslových pecí pro tepelné zpracování výrobků především ve strojírenství, kovárenství, metalurgie, průmyslu skla a porcelánu. Zároveň je  REALISTIC jednou ze společností s nejrychlejším dynamickým nárůstem exportu na různá zahraniční teritoria. V letošním roce společnost REALISTIC, a.s., získala jako finalista krajského kola Vodafone Firma roku 2019 ocenění Ekonomicky nejúspěšnější firma Karlovarského kraje.

Diskuze

Doporučujeme

Sekta hnutí Ano 2011

Ministr zdravotnictví Roman Prymula pochybil a to samé platí pro předsedu poslaneckého klubu hnutí Ano Jaroslava Faltýnka. Andreje Babiše vynesly do premiérského křesla především skandály šéfů předcházejících vlád, tedy Mirka Topolánka a Petra Nečase. Tehdy před sedmi lety s takzvanou kauzou Nagyová přetekla poslední kapka. To, co se ale děje nyní, pravděpodobně v mnohém předčí skandální události, které vedly k pádu koaličního kabinetu ODS, TOP 09 a LIDEM – liberální demokraté (původně Věci veřejné) v roce 2013.

Doosan uvádí na trh nová hydraulická bourací kladiva řady HB

Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový sortiment hydraulických bouracích kladiv řady HB.