fbpx

N y m b u r k (14. dubna 2020) – Nymburský výrobce nákladních vagónů Nymwag CS, a.s. spustil tento rok výrobu a už začíná dobývat evropské trhy. Firma, kterou její zakladatelé sami označují za „strojírenský startup" získala minulý týden hned dva nové kontrakty v zemích EU v hodnotě více jak 15 miliónů eur. Při vrcholící pandemii koronaviru a zpomalování celosvětové ekonomiky je to podle jejího generálního ředitele Petra Vlčka unikátní jev.

„Podařil se nám husarský kousek. Nejenže naše linky běží naplno bez přestávky, ale od minulého týdne držíme v rukou dva nové kontrakty na dodávku 130 cisternových vagónů pro francouzskou společnost ATIR RAIL a 40 kontejnerových nákladních vagónů pro italskou společnost GTS," uvedl generální ředitel Nymwag CS Petr Vlček a dodal, že největší zbraní Nymwag CS je silný a zkušený manažerský a vývojářský tým, který je schopný firmu dostat na evropskou špičku.

Firma momentálně zaměstnává 308 lidí, ale do konce roku, kdy plánuje spustit všechny tři výrobní linky, se tento počet zdvojnásobí na 600 zaměstnanců.

Pro letošní rok má Nymwag CS  plán vyrobit 420 nákladních vagónů a poté, co spustí všechny tři linky, stoupne jeho výrobní kapacita na 750 vagónů ročně. Podle Vlčka chtějí do dvou let zvýšit roční kapacitu výroby na 1 300 vagónů a zařadit se tak na třetí místo v evropském žebříčku výrobců nákladních vagónů.

Diskuze

Doporučujeme

Investiční skupina CREDITAS významně posiluje v energetice. Získala čtyři elektrárny ve Velké Británii

Skupina CREDITAS finančníka Pavla Hubáčka vstupuje na britský trh. Koupila 100% obchodní podíl v britské části energetické skupiny InterGen. Ta je na britských ostrovech jedním z největších nezávislých výrobců elektřiny. Výrobní kapacita jejích čtyř moderních paroplynových elektráren překračuje 2 800 megawattů. Cenu transakce strany nezveřejnily.

Vynálezci kompaktního nakladače Bobcat byli uvedeni do národní síně slávy vynálezců USA

Bratři Cyril a Louis Kellerovi, kteří vynalezli první kompaktní nakladač na světě (později známý jako smykem řízený nakladač Bobcat), byli v roce 2023 uvedeni do Národní síně slávy vynálezců (National Inventors Hall of Fame, NIHF) v USA. Tato prestižní instituce každoročně oceňuje vynálezce, podporuje kreativitu a rozvíjí ducha inovací a podnikání.