fbpx

Společnost Doosan Infracore Europe oznámila, že její pásová rypadla získala v roce 2020 ocenění „Lowest Cost of Ownership" (LCO) za nejnižší náklady na vlastnictví a „Highest Retained Value“ (HRV) za nejvyšší zůstatkovou hodnotu. Ceny uděluje renomovaná organizace EquipmentWatch. Již třetím rokem po sobě získalo 30tunové pásové rypadlo Doosan DX300LC-5 cenu LCO v kategorii středně těžkých pásových rypadel a 18,5tunové pásové rypadlo Doosan DX180LC-5 získalo cenu HRV v kategorii malých pásových rypadel.

LCO a HRV Award jsou jediná ocenění svého druhu v našem oboru, která jsou založena na empirických datech týkajících se dlouhodobých nákladů na těžké a kompaktní stroje. Soutěž pořádá organizace EquipmentWatch, světová špička v oblasti dat, softwaru a znalostí týkajících se oboru těžkých strojů.

V rámci ocenění LCO probíhají nominace v 20 různých kategoriích strojů, které vykazují nejnižší náklady na vlastnictví v průběhu pěti let. Vítězi ocenění HRV jsou modely, které si v rámci svého příslušného typu zařízení po pěti letech zachovají nejvyšší procento své původní hodnoty.

Gilles Bendaoud, viceprezident pro obchod a marketing, Doosan Infracore Europe, uvedl: „Celkové náklady na vlastnictví a zachovaní hodnoty jsou pravděpodobně nejdůležitějšími aspekty, které kupující při nákupu zařízení berou v úvahu. Ocenění modelů DX180LC-5 a DX300LC-5 ukazuje, že stroje Doosan jsou vysoce hodnoceny pro svoji kvalitu a pro ideální poměr ‚cena/výkon‘."

Optimální palivová účinnost

Model DX180LC-5 je poháněn dieselovým motorem Perkins 1204F, který poskytuje výkon 97,9 kW při 2000 ot./min. U modelu DX300LC-5 se o pohon stará šestiválcový dieselový motor Doosan DL08 s výkonem 202 kW při 1800 ot./min.

Stejně jako všechna pásová rypadla Doosan mají i modely DX180LC-5 a DX300LC-5 inovativní funkce, které zajišťují výrazné snížení spotřeby paliva v průměru o 10 % (ve srovnání se stroji předchozí generace). Je to například „Trip Meter Setting", která umožňuje operátorům kontrolovat spotřebu paliva denně (nebo během požadovaného období) přímo z ovládacího panelu. Další funkce Auto Shut-Off zajišťuje automatické vypnutí motoru po předem nastavené době, kdy stroj běžel na volnoběh po stanovenou dobu (3 až 60 minut konfigurovatelných obsluhou). A aby se ušetřilo ještě více paliva, k dispozici je speciální systém vyvinutý společností Doosan, Smart Power Control (SPC), který zajišťuje rovnováhu mezi výstupem čerpadel a dieselovým motorem.

Vytvořeno s cílem snížení celkových nákladů na vlastnictví

Pro další maximalizaci odolnosti stroje a snížení hluku jsou všechna rypadla Doosan LC-5 vybavena ložisky EM (povrch Enhanced Macro), která jsou také mnohem účinnější než běžná ložiska.

Standardně jsou montovány předřazené čističe vzduchu, které vyfukují většinu prachu, nečistot, hmyzu, deště a sněhu z přívodu vzduchu a zajišťují, aby byl do vzduchového filtru motoru přiváděn již pročištěný vzduch. Tím se prodlužují servisní intervaly, zvyšuje se doba provozu i produktivita. 

Společnost Doosan také přidala ochranu vnitřního vzduchového filtru v kabině a přepracovala filtry klimatizace k usnadnění jejich výměny. Předřazený čistič s olejovou lázní (9,5 l) se doporučuje do prašného prostředí (např. při použití v lomech) a je k dispozici jako volitelné příslušenství pro odstranění prachu z přívodu vzduchu, čímž se výrazně prodlužují servisní intervaly u čističe vzduchu.

Aby nedošlo k trvalému poškození motoru, byl přidán zvukový alarm, který upozorňuje obsluhu na „vodu v palivu". Pokud obsluha ignoruje signál, po několika výstrahách se výkon motoru a čerpadla automaticky sníží. Kromě toho se na displeji objevují upozornění s podrobnými informacemi a konkrétními výstrahami.

Systém pro správu vozového parku DoosanConnect jako standard

Stejně jako u všech rypadel Doosan (14 tun a více) je na modelech DX180LC-5 a DX300LC-5 již z výroby nainstalován nejmodernější bezdrátový systém pro monitoring vozového parku DoosanConnect. Online řešení je velmi užitečné pro sledování výkonu a bezpečnosti strojů a podporu preventivní údržby.

Pro více informací o strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Diskuze

Doporučujeme

TOMATEX řídí své podnikové procesy s ERP QAD

foto: TOMATEX Otrokovice a.s.

Firma TOMATEX Otrokovice a.s., člen skupiny CIDEM Holding, výrobce interiérových dílů pro automobilový průmysl a zpracovatel textilních materiálů a usní se rozhodl pro implementaci ERP QAD. Smlouvu o implementaci podepsal TOMATEX na jaře se společností Minerva ČR.

Nový sklad na Pardubicku za půl miliardy korun je řízený pomocí indukce

foto: MD logistika

Společnost MD logistika uvádí do provozu svůj největší sklad pro suché zboží. Hala pro 40 tisíc paletových míst využívá pro naskladňování techniku řízenou pomocí indukce. Vybudování skladu představuje pro firmu investici blížící se půl miliardě korun. Téměř tři čtvrtiny plochy bude využívat společnost JUSDA Europe pro spotřební elektroniku a součástky do automobilového průmyslu. Sklad vybudovala pardubická stavební firma MARHOLD během jednoho roku.