fbpx

Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový sortiment hydraulických bouracích kladiv řady HB.

Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový sortiment hydraulických bouracích kladiv řady HB.

Sortiment pěti bouracích kladiv řady HB přináší nový koncept s vysokým výkonem a zjednodušenou konstrukcí, speciálně optimalizovaný a plně certifikovaný pro rypadla Doosan s nosností od 1,2 do 15 tun. Bourací kladiva Doosan HB tak nabízejí nejvyšší možnou produktivitu, ať již potřebujete rozbít beton nebo lámat kameny.

Vysoká kvalita bouracích kladiv je umocněna poskytovanou dvouletou zárukou. Atraktivní ceny pak umožňují dosáhnout velmi nízkých celkových nákladů na vlastnictví.

Stejně jako u všech strojů a příslušenství Doosan můžete i u nových bouracích kladiv využívat vynikající servisní síť prodejců a produktových specialistů Doosan, kteří poskytují komplexní podporu.

Vysoce kvalitní konstrukce s prodlouženou životností

Životnost bouracích kladiv je prodloužena díky využití pokročilého procesu tepelného zpracování a kvalitních osvědčených materiálů pro klíčové komponenty včetně válce a pístu. Energie zdvihu pístu se akumuluje nabitým plynným dusíkem a bourací kladiva používají systém vnitřního ventilu s jednoduchou strukturou a menším počtem vnitřních částí

Uretanový tlumič zabraňuje vibracím, které by mohly poškodit nosič, a zvyšuje pohodlí obsluhy. Přední hlava podepírá bourací kladivo a sestavy s pouzdrem, což tlumí rázy z nástroje. Kryt zajišťující nízkou hlučnost je ideální pro práci v městských zónách, kde je nutné snížit hladinu hluku nebo kde místní regulace může vyžadovat odhlučněná bourací kladiva.

Výběr z pěti modelů

V rámci řady HB najdete pět modelů – HB03, HB04, HB06, HB08 a HB15 – pro použití na kompaktních, pásových a kolových rypadlech Doosan, s nosností od 1,2 do 15 tun. Sortiment bouracích kladiv Doosan, který je ideální pro demoliční práce, je také určen pro běžnou výstavbu, pronájem, dobývání nerostných surovin a těžbu.

Nejnižším modelem řady je bourací kladivo HB03, které je vhodné pro použití na 1,7tunovém modelu DX17z a 1,9tunovém modelu DX19 mini rypadel Doosan. Dalším v řadě je model HB04 pro 2,7tunové mini rypadlo DX27z a 3,5tunové mini rypadlo DX35z. Třetí model v této řadě – bourací kladivo HB06 – je určený pro použití na 6tunovém kolovém rypadle Doosan DX57W-5 a rypadlech DX62R-3 a DX63-3.

Čtvrtým modelem v této řadě je bourací kladivo HB08 pro použití s 8tunovým rypadlem Doosan DX85-3. Vrcholný model hydraulického bouracího kladiva HB15 je navržen pro použití s pásovými rypadly Doosan DX140LC-5, DX140LCR-5 a DX160LC-5 a kolovými rypadly Doosan DX140W-5, DX160W-5 a DX165W-5.   

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Diskuze

Doporučujeme

Čeká nás Augiášův chlév

MPO i ČEZ tvrdohlavě lpí na dostavbě Dukovan

Snížení emisí skleníkových plynů o 55 procent do roku 2030, jak ho v Bruselu představila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, je podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka pro Česko nereálné. Jedním z klíčových pilířů Fondu obnovy, který bude financován ze zhruba 182 miliard korun, jež Česko dostane z Bruselu, by měly být investice do zelených projektů. Z příslušného vládního dokumentu ale vyplývá, že některé projekty se zeleným technologiím nevěnují vůbec, u dalších zatím není jasné, co se bude financovat. Náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Silvana Jirotková, která rozdělování peněz koordinuje, to omlouvá rychlostí zpracování projektů a podobně. Spíš ale asi jde o to, že MPO se k zeleným plánům Evropské komise staví přinejmenším zdrženlivě.

Tento přístup je zřetelný u polostátní skupiny ČEZ, v níž se má zelené energetice věnovat především společnost ČEZ ESCO. Její generální ředitel Kamil Čermák mluví o své firmě jako o lídru v oblasti efektivních, úsporných a ekologicky šetrných řešení pro podniky, obce i stát. Zdůrazňuje hlavně úspory. Zmiňuje i čistou energii, rozuměj tu atomovou, kvalitní život a až v poslední řadě snižování emisí. Čermákovi jde mezi řádky hlavně o jaderný blok – nové Dukovany. Oficiálně za 160 miliard korun, ve skutečnosti za dvojnásobek, protože v dnešní době nikdo neumí postavit nový jaderný blok za rozumné peníze a v rozumném čase. Celá energetická koncepce ČR proto stojí když ne na lži, tak na nerealistických předpokladech.

Stavební společnosti očekávají v roce 2021 propad trhu o 1,8 %

Praha 24.11.2020 – Stavební společnosti očekávají propad trhu v letošním roce o 2,0 % a v roce 2021 potom o dalších 1,8 %. Vyšší propad trhu očekávají velké stavební společnosti, a to o 2,6 % v letošním roce. Tržby stavebních společností v letošním roce budou stagnovat (0,0 %). V příštím roce poklesnou o 1,3 %. Větší propad tržeb očekává pozemní stavitelství a malé stavební společnosti. Kapacity společností jsou vytíženy na 92 % a společnosti mají v průměru nasmlouvané zakázky na 8 měsíců dopředu. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2020 zpracované analytickou společností CEEC Research za podpory generálního partnera, společnosti BAUMIT, spol. s.r.o.