fbpx

Vážení partneři a přátelé Národního centra Průmyslu 4.0,  
rádi bychom Vás pozvali ke sledování odborného semináře na téma Aditivní výroba a 3D tisk, který připravilo Národní centrum Průmyslu 4.0 ve spolupráci se státní Agenturou na podporu podnikání a investic CzechInvest.

Seminář proběhne formou moderované diskuze
ve čtvrtek 26. 11. 2020 v čase 14:00 - 15:30.

V průběhu živého vysílání Vám odborníci z řad partnerů Národního centra Průmyslu 4.0 a CzechInvestu představí možnosti 3D tisku a aditivní výroby v průmyslové výrobě za použití různých materiálů. Moderování se ujme Aleš Vlk
z portálu VědaVýzkum.cz.

  • Od nápadu k funkčnímu výrobku v řádu dnů - 3D plastový tisk jakožto extrémně rychlý nástroj výroby představí David Miklas za Covmask.cz a Alex Lazarov z centra 3D tisku CIIRC ČVUT
  • Jak funguje plastový 3D tisk v průmyslové výrobě od návrhu po konstrukci a čím začít vysvětlí Tomáš Soóky z 3D Wiser
  • O možnostech 3D tisku při navrhování nových výrobků promluví Martin Žampach a Martin Hřeben ze společnosti Prototypum
  • Problematiku a výzvy spojené s 3D tiskem kovů a tzv. aditivní výrobou vysvětlí Libor Beránek z Fakulty strojní ČVUT
  • Praktické zkušenosti s kovovým 3D tiskem při výrobě automobilů představí odborník Jan Zajíc ze Škoda Auto

 
Zapojte se do diskuze a zeptejte se na to, co vás k tématu zajímá. Své dotazy na řečníky můžete v průběhu pořadu posílat prostřednictvím Sli.do zadáním #3Dtisk.

Pořad je zdarma po registraci. Podrobný program a více informací naleznete na webu NCP4.0.
 

Vysílání zajišťuje Česká spořitelna, partner NCP4.0.

Diskuze

Doporučujeme

Počet veřejných zakázek zadaných stavařům letos roste, ale hodnota klesá

Z pohledu objemu práce pro české stavebnictví hrají stále klíčovou roli veřejné zakázky. Veřejné zakázky ve stavebnictví tvořily 31,8 % z celkového objemu 303,6 miliard korun všech veřejných zakázek zadaných veřejnými zadavateli v první polovině letošního roku. Počet zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví za první pololetí 2023 narostl o 12,4 % oproti stejnému období loňského roku, ale finanční hodnota stavebních zakázek zadaných veřejným sektorem zhotovitelům představovala pokles o 1,5 %. Pokud bychom ve srovnání posuzovali pouze běžné zakázky s hodnotou pod 1 miliardu korun, tak dostaneme pokles meziroční hodnoty dokonce o 11,5 %. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q3/2023 zpracované analytickou společností CEEC Research.

HIWIN sází na pojezdové dráhy pro průmyslové roboty

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí na více než 100 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovacích systémů a lineární techniky. Produkty se značkou HIWIN se vyznačují vysokou přesností a spolehlivostí a plně vyhovují náročným požadavkům probíhající robotizace a automatizace v rámci Průmyslu 4.0. Rostoucí zájem o ucelená řešení pojezdových drah pro průmyslové roboty dokládá funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s robotem Fanuc, která bude dominovat expozici HIWIN na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2023.