fbpx

Hutnicí aplikace jsou důležitou součástí mnoha odvětví a žádné staveniště se bez zhutňovače půdy a asfaltu neobejde. Proto Bobcat rozšiřuje produktové portfolio o nabídku kompletní řady lehkých hutnicích strojů, vyvinuté ve spolupráci s Ammann Group, značkou známou pro pohodlné ovládnání, produktivitu a kvalitu svých strojů.

Nejnovější rozšíření nabídky produktů Bobcat v rámci strategie „Next is Now“ bylo navrženo tak, aby splňovalo požadavky na hutnění téměř na jakémkoli pracovišti. Stroje disponují nejnovějšími technologiemi, které umožňují maximální výkon, aniž by bylo třeba dělat kompromisy s ohledem na pohodlí, bezpečnost či snadné používání. Nová řada lehkých hutnicích strojů Bobcat zahrnuje sedm různých produktových řad a celkem 37 modelů od vibračních pěchů s hmotností 29 kg až po tandemové válce vážící 2,6 tuny.

Mike Vought, produktový ředitel společnosti Doosan Bobcat v oblasti EMEA, řekl: „Uvedení kompletní řady lehkých hutnících zařízení na trh je součástí nové strategie „Next is Now“. Společně s inovacemi u existujících produktů se jedná o další mezník na cestě k dosažení naší vize stát se světovou jedničkou na trhu kompaktních zařízení. Proto jsme i v mimořádně obtížném roce 2020 představili rekordní počet nových produktů a technologií a hodláme v tom pokračovat i letos.“

„Společně s kolovými nakladači pro nás hutnicí zařízení představují jednu ze zcela nových produktových kategorií. Toto rozšíření portfolia bylo dále doplněno o inovovanou nabídku našich špičkových produktů, mezi které patří minirypadla, otočné i klasické teleskopické manipulátory, smykem řízené nakladače a kompaktní pásové nakladače.“

Řada lehkých hutnících strojů Bobcat zahrnuje:

  • vibrační pěchy,
  • vibrační jednosměrné desky,
  • obousměrné vibrační desky,
  • hydrostatické desky,
  • ručně vedené válce,
  • příkopové válce,
  • tandemové válce

Zařízení pro lehké hutnění mají využití v celé řadě aplikací:

Stavebnictví – lehká hutnicí zařízení zvyšují pevnost půdy a zlepšují její stabilitu a nosnost odstraňováním dutin a vytvářením vazeb mezi půdními částicemi.

Silniční práce – hutnění asfaltu a podkladových materiálů zvyšuje jejich odolnost vůči zatížení těžkou dopravou a obecně prodlužuje jejich životnost.

Úpravy terénu – vibrační pěchy a přední desky se používají při úpravách zahrad a dalších terénních pracích. Jejich kompaktní velikost a nízká hmotnost zajišťují, že je lze snadno přemístit mezi jednotlivými pracovišti.

Vibrační pěchy

Řada vibračních pěchů Bobcat zahrnuje šest modelů – R30, R60, R68, R60P, R68P a R70D – s hmotností od 29 do 89 kg. Vibrační pěchy jsou určeny pro drobné hutnící práce při hloubení výkopů či drenáží a pokládání rozvodů sítí. Díky snadné přepravě jsou rovněž často používány při údržbě silnic. Jsou vhodné pro hutnění půdních směsí, písku, štěrku, jílu a hlíny.

Všechny vibrační pěchy Bobcat jsou vybaveny rukojetí s omezením vibrací a špičkovým rozložením hmotnosti na základě výpočtů CAD, což zajišťuje maximální bezpečnost a pohodlí obsluhy. Modely R60 a vyšší jsou rovněž opatřeny integrovaným systémem nastavení výšky.

Vibrační jednosměrné desky

K dispozici máme rovněž šest různých vibračních jednosměrných desek, které jsou vhodné pro hutnění písku, štěrku, chudého betonu, štěrku se živičnou pokrývkou a dlažebních kostek. Díky své kompaktní velikosti se rovněž snadno přepravují mezi pracovišti a nabízejí ideální řešení pro hutnění v omezených prostorách (jako jsou úzké výkopy, rozvody sítí či chodníky) a vyrovnávání terénu.

Modely FP10.33, FP12.40, FP15.40, FP15.50, FP20.50 a FP20.50D s hmotností od 54 do 115 kg představují nejmenší produkty v nabídce vibračních desek Bobcat. Inteligentní konstrukce rukojetí chrání obsluhu před nežádoucími vibracemi, zatímco rám stroje umožňuje bezpečné uchopení a snadné ovládání stroje.

Obousměrné vibrační desky

Obousměrné vibrační desky Bobcat jsou vhodné zejména pro stavební a silniční práce. Dokážou snadno hutnit všechny povrchové materiály, jako jsou písek, štěrk, kamenná drť, beton či dlažební kostky. Řada zahrnuje 12 modelů s hmotností v rozsahu od 109 do 490 kg – RP22.40, RP22.40D, RP25.40D, RP25.50D, RP30.50, RP30.50D, RP30.60, RP30.60D, RP40.60, RP40.60D, RP49.20D a RP59.20D.

Všechny obousměrné desky Bobcat využívají systém dvojitých hřídelí, který umožňuje změnu směru během hutnění. Technologie dvojitých hřídelí rovněž vede ke zdvojnásobení hmotnosti, a tedy větší hutnicí síle. Hydrostatické řídicí prvky zaručují snadné používání a možnost rychlé změny směru hutnění.

Hydrostatické desky

Kompletní řadu hutnicích desek doplňují čtyři modely hydrostatických desek – HP50.75, HP55.75, HP60.85 a HP65.85 – s hmotností od 450 do 582 kg. Hydrostatické desky byly navrženy pro těžší hutnicí práce při stavbách budov a silnic.

Dokážou lehce hutnit všechny povrchové materiály jako písek, štěrk, kamennou drť, beton či dlažební kostky. Řada hydrostatických desek Bobcat spoléhá na plně hydraulický systém, který nevyžaduje použití klínového řemene. Excitační systém desek využívá duální (HP50.75 a HP60.85) nebo jedinečné trojité hřídele (HP55.75 a HP65.85) pro maximální hutnicí výkon a bezkonkurenční schopnost stoupání.

Ručně vedené válce

Ručně vedené válce jsou všestranné stroje vhodné pro hutnění živičných materiálů, ale také pro lehké pozemní práce a další hutnicí úkoly. Bobcat nabízí model WR65 ve dvou verzích s možností výběru mezi motory Hatz a Yanmar – obě verze jsou vybaveny dvojitými bubny pro maximální zhutnění.

Jedná se o plně hydraulické stroje s integrovaným systémem rozstřiku vody, který je standardní výbavou. Ručně vedené válce Bobcat jsou rovněž vybaveny dvojím nastavením amplitudy, díky kterému lze během několika sekund přepnout mezi hutněním půdy či štěrku a asfaltu / živičných povrchů.

Příkopové válce

Příkopové válce jsou navrženy zejména pro použití při hutnění výkopů. Bobcat nabízí modely TR75 (kloubový) o hmotnosti 1340 kg a TR85S (smykem řízený) o hmotnosti 1305 kg. Patří sem také řada dalších prací, např. budování rozvodů inženýrských sítí, pokládka kabelů a také komerční nebo průmyslové stavby či dokonce skládky, kde můžete využít výhod poskytovaných těmito stroji.

Příkopové válce lze rovněž použít k hutnění půdy, písku nebo štěrku a zvládnou i těžko zhutnitelné materiály, jako je hlína.

Tandemové válce

Tandemové válce se používají pro větší plochy základových, asfaltových nebo jiných povrchových materiálů. Najdete je nejčastěji na malých či středních staveništích a silničních stavbách.

Bobcat nabídne řadu pěti kloubových tandemových válců s přepravní plošinou, přičemž první dva modely jsou již k dispozici – ATR23 a ATR26 – s hmotností 2,3, resp. 2,6 tuny. Zbývající tři modely, jejichž hmotnost začíná na 1,2 tuny, budou uvedeny na trh v létě 2021. 

Video představující novou řádu produktů Bobcat pro lehké hutnící práce si můžete prohlédnout zde: https://youtu.be/XjZD9giaV-8.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na webu bobcat.com nebo přímo na bobcat.cz - webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.


 

 

Diskuze

Doporučujeme

Z Unexu do přístavů i ke hvězdám

Když v dubnu 1950 ve výrobní hale pobočného závodu Škody Plzeň v Uničově vyrobili první ocelové konstrukce a svařence pro lopatová rypadla, nikoho nenapadlo, že by se právě tento velký strojírenský podnik, budovaný na zelené louce, mohl jednoho dne podílet na výrobě komponent pro vesmírný program Evropské kosmické agentury.

Rodinná firma EMCO vsadila na ERP pro výrobní firmy v cloudu

Na konci roku 2020 podepsala společnost EMCO smlouvu na dodávku ERP řešení QAD  v cloudu. Rodinná firma EMCO byla založena v roce 1990. Produkuje zejména ovesné cereálie jako například mysli, sušenky, ovesné kaše nebo tyčinky, ale v sortimentu najdete i  výrobky zahraničních renomovaných výrobců.