fbpx

Internetový vyhledávač autoservisů GetFix spustil novou službu zaměřenou na firemní zákazníky, kterým se kompletně postará o servisní správu jejich vozového parku. Systém za firmy zajistí pravidelný servis, výměny oleje, upozorní na konec platnosti STK nebo zařídí přezutí na zimní pneu.

Zájemce si vybere v on-line nabídce GetFix požadovanou službu pro dané vozidlo a servis, který ji poskytuje, zadá termín a řidič přiřazený k danému autu obdrží SMS, kde má kdy s autem být.

Vybraný servis ví, že vůz přijede, o jaké auto se jedná a má připravený potřebný materiál. Za služby firma platí až zpětně fakturou. Dopředu si přitom může na webu spočítat orientační cenu.

V systému GetFixu je v současnosti přes 180 prověřených autoservisů, jejichž služby platforma zprostředkovává.

Servisy po covidu najely na online

„Po covidu servisy více využívají online prostředí a mají enormní zájem o spolupráci v oblasti objednávek. Každý týden máme přes 50 zájemců po celé ČR. Museli jsme navýšit kapacity ke zpracování a ověřování autoservisů o 200 procent," říká ředitel společnosti GetFix Stanislav Toman.

V tuzemsku GetFix nabízí služby osobního asistenta na telefonu, chatu či přes SMS, systém evidencí oprav, řidičů a vozidel, automatické hlídání termínu STK, konce platnosti dálničních známek apod. nebo řešení pojistných událostí. Ceny se pohybují v řádu tisíců korun ročně podle počtu vozidel.

„Spolupracujeme s téměř dvěma stovkami autoservisů po celé České republice. Díky tomu můžeme zaručit, že zákazník s autem nebude muset přejíždět přes půl republiky, nemluvě v podstatě o okamžitém provedení oprav bez zdlouhavého čekání," dodává Toman.

GetFix vznikl v roce 2019 a loni do projektu vstoupil investiční partner, který jej financuje a pomáhá s jeho dalším rozvojem. Měsíčně GetFix zprostředkuje více než 100 objednávek. Do roku 2027 plánuje zastřešovat přes 800 servisů a mít 100 000 registrovaných klientů.Diskuze

Doporučujeme

Počet veřejných zakázek zadaných stavařům letos roste, ale hodnota klesá

Z pohledu objemu práce pro české stavebnictví hrají stále klíčovou roli veřejné zakázky. Veřejné zakázky ve stavebnictví tvořily 31,8 % z celkového objemu 303,6 miliard korun všech veřejných zakázek zadaných veřejnými zadavateli v první polovině letošního roku. Počet zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví za první pololetí 2023 narostl o 12,4 % oproti stejnému období loňského roku, ale finanční hodnota stavebních zakázek zadaných veřejným sektorem zhotovitelům představovala pokles o 1,5 %. Pokud bychom ve srovnání posuzovali pouze běžné zakázky s hodnotou pod 1 miliardu korun, tak dostaneme pokles meziroční hodnoty dokonce o 11,5 %. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q3/2023 zpracované analytickou společností CEEC Research.

HIWIN sází na pojezdové dráhy pro průmyslové roboty

Společnost HIWIN, tradiční účastník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, představí na více než 100 m2 výstavní plochy ucelenou nabídku polohovacích systémů a lineární techniky. Produkty se značkou HIWIN se vyznačují vysokou přesností a spolehlivostí a plně vyhovují náročným požadavkům probíhající robotizace a automatizace v rámci Průmyslu 4.0. Rostoucí zájem o ucelená řešení pojezdových drah pro průmyslové roboty dokládá funkční pojezdová dráha HIWIN LT-T s robotem Fanuc, která bude dominovat expozici HIWIN na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2023.