fbpx
foto: TOMATEX Otrokovice a.s.

Firma TOMATEX Otrokovice a.s., člen skupiny CIDEM Holding, výrobce interiérových dílů pro automobilový průmysl a zpracovatel textilních materiálů a usní se rozhodl pro implementaci ERP QAD. Smlouvu o implementaci podepsal TOMATEX na jaře se společností Minerva ČR.

ERP QAD Adaptive svou funkcionalitou splňuje oborové zaměření na automobilový průmysl, kterou TOMATEX požadoval. Minerva naimplementovala QAD včetně modulu EDI komunikace pro 60 uživatelů.

„O nutnosti výměny ERP systému ve společnosti TOMATEX  Otrokovice a.s. jsme začali uvažovat v roce 2020 a výběrové řízení započalo následně v roce 2021. Hlavním důvodem rozhodnutí bylo dosažení technického stropu původního informačního systému. Naráželi jsme na stále více omezení daných jeho strukturou. To byl okamžik, kdy padlo definitivní rozhodnutí vybrat nový ERP systém. Tendru se zúčastnilo celkem 5 společností implementujících různé ERP systémy a většinu našich požadavků splnila vítězná Minerva ČR s ERP QAD. Tato společnost má letité zkušenosti se znalostí procesů v automobilovém průmyslu, s implementacemi a zajištěním podpory,“ okomentoval výběr nového systému Roman Wiesner, IT manager v TOMATEXu.

„Původně plánovaný časový rozsah implementace byl překročen, a to z důvodu optimalizací interních procesů. Zde nám hodně pomohly letité zkušenosti konzultantů Minervy. K dnešnímu dni máme již za sebou více jak půl roku ostrého provozu. ERP QAD se nám jeví jako stabilní systém, došlo ke zvýšení efektivity v oblastech EDI komunikace, plánování výrobních procesů a vygenerovali jsme díky nástrojům systému QAD relevantní data pro interní controlling. Současně jsme získali i důležité podklady pro tvorbu managerských výstupů. I přes jisté obtíže při implementaci a přechodu na ERP QAD nám stále více uživatelů potvrzuje, že jejich práce je díky novému informačnímu systému efektivnější,“ zhodnotil Roman Wiesner.

 

Diskuze

Doporučujeme

Pracujte chytřeji se štítkovačem Brady M511

M511 Label Printer, foto: Brady Česká republika
M511 Label Printer, foto: Brady Česká republika

Představte si, že máte možnost vytvářet štítky přímo na místě, kde probíhá práce, bez nutnosti návratu do kanceláře nebo dílny. Žádné čekání, žádné přepracovávání, jen rychlé, efektivní a kvalitní štítky okamžitě k dispozici. To vše a ještě víc vám nabízí přenosná tiskárna etiket Brady M511.

Společnost QPAG uzavřela spolupráci se Siemens Industry Software pro zastoupení Simcenter SCADAS a Simcentrer Anovis

Foto: Skupina QPAG
Foto: Skupina QPAG

Společnost QPAG dnes oznámila strategickou spolupráci s předním technologickým gigantem Siemens, čímž posílí svou pozici v oblasti kontrol kvality pomocí zvuku a vibrací.