fbpx
zdroj: FLOWBOX

Co takhle úspora v řádu desítek milionů korun ročně? Takové snížení výdajů za energie nabízí firmám všech velikostí a zaměření oceňovaný startup FLOWBOX.  Jeho unikátní systém je vhodný nejen pro velké společnosti, obce, ale i školy nebo bytové domy.  Jak úspěšně příslušný subjekt své energie řídí a jak velký je v daném případě potenciál pro úspory naznačí nově spuštěná novinka: KALKULAČKA ENERGETICKÉ VYSPĚLOSTI.

Většina firem neví, jak s energiemi správně hospodařit

„Největší bariérou k úsporám ve firmách je neprůhlednost stávajícího stavu a neznalost všech možností, jak energetické toky řídit. Odhadujeme, že se jedná až o 90 % firem," říká Tomáš Rendla, majitel společnosti FLOWBOX a doplňuje: „Ve FLOWBOXu přitom máme vychytaný nástroj, který pomůže firmy naučit s energiemi správně hospodařit, v reálném čase jejich toky řídit, a nepřeplácet tím horentní částky.”

Energetickou vyspělost ukáže kalkulačka

Řízení energií je multidisciplinární obor, jenž vyžaduje stále více sofistikované datové podklady a jejich analýzy. “Právě proto jsme vytvořili unikátní softwarovou platformu FLOWBOX, což je de facto přehledná stavebnice pro komplexní řízení a optimalizaci energií, se kterou je správné hospodaření s energiemi a komoditami snadné. Tomu, kdo si netroufá tento systém implementovat nebo provozovat sám, nabízíme pomocnou ruku odborníků. Dnes jsme spustili i online kalkulačku pro posouzení energetické vyspělosti, se kterou jsme klientům o další kousek blíž,“ uvádí Radek Fiala, energetický expert FLOWBOXu.

Ušetřit může každá firma, bytový dům nebo škola

25 milionů, 1,4 milionu nebo 670 tisíc korun ročně? Takové úspory ukazují modelové příklady spotřeby obchodního centra, výrobního závodu a nebo základní školy v okresním městě, které si každý může orientačně spočítat v online KALKULAČCE FLOWBOXu.

Manažeři firem, výrobních závodů i starostové obcí si mohou díky tomuto novému online nástroji anonymně udělat základní zhodnocení a zjistit, kde má jejich provoz z hlediska efektivity a spotřeby nedostatky.  Odhalit pomocí kalkulačky potenciál na zlepšení energetických procesů a nákladů je možné okamžitě. 

„Mezi našimi klienty jsou velké továrny, firmy z automotive, real estate, sklárny, hutě nebo obce a města. U každé jedné instalace našeho unikátního nástroje jsme byli schopni zákazníkovi ušetřit desítky procent nákladů na energie, což se ve větších provozech pohybuje v řádu milionů korun ročně. U těch skutečně velkých dokonce mluvíme o desítkách či stovkách milionů," pokračuje Tomáš Rendla.

 „K našim prvním klientům patří česká strojírenská společnost BAUMRUK & BAUMRUK, jejichž průmyslovému objektu a výrobnímu provozu jsme pomohli snížit spotřebu o celých 34 %. Novinka od FLOWBOXu v podobě kalkulačky energetické vyspělosti je zdarma, pomůže široké škále klientů, aby pochopili, kde mohou svoji práci s energiemi zlepšit a jak zásadní úspory a větší kontroly nad energiemi mohou dosáhnout,“ doplňuje Tomáš Rendla.

 

Diskuze

Doporučujeme

Pracujte chytřeji se štítkovačem Brady M511

M511 Label Printer, foto: Brady Česká republika
M511 Label Printer, foto: Brady Česká republika

Představte si, že máte možnost vytvářet štítky přímo na místě, kde probíhá práce, bez nutnosti návratu do kanceláře nebo dílny. Žádné čekání, žádné přepracovávání, jen rychlé, efektivní a kvalitní štítky okamžitě k dispozici. To vše a ještě víc vám nabízí přenosná tiskárna etiket Brady M511.

Společnost QPAG uzavřela spolupráci se Siemens Industry Software pro zastoupení Simcenter SCADAS a Simcentrer Anovis

Foto: Skupina QPAG
Foto: Skupina QPAG

Společnost QPAG dnes oznámila strategickou spolupráci s předním technologickým gigantem Siemens, čímž posílí svou pozici v oblasti kontrol kvality pomocí zvuku a vibrací.