fbpx

Společnost CCI Czech Republic s.r.o. se sídlem v Brně vyrábí zakázkové tlakové ventily určené do vysoce zátěžových provozů, které dodává do aplikací pro ropný průmysl, petrochemii a energetiku. Použitá inovativní technická řešení napomáhají zvýšení energetické účinnosti a získávání čisté energie. CCI Czech Republic je součástí globální inženýrské skupiny IMI Plc., která se specializuje na přesné řízení a pohyb kapalin v kritických aplikacích. IMI Plc. je jednou z největších strojírenských skupin na světě. Hlavní sídlo má ve Velké Británii. S ředitelem CCI Czech Republic Miroslavem Benešem jsme mluvili hlavně o vývoji nových produktů.

Globální trendy v použití například 3D tisku se začínají stávat konkurenceschopnou alternativou při výrobě ocelových slitin. Využívá již CCI Czech Republic tuto technologii při výrobě jednotlivých dílů?

Snažíme se, aby nám vlak neujel. Možnost zařazení technologie 3D tisku do našeho výrobního portfolia pečlivě zvažujeme. Podle korporátního trendu CCI vyčlenilo tým specialistů, který se využitím této technologie zabývá. Čekáme na výsledky verifikačních procesů z jejich strany. První prototypy vyrobené 3D tiskem v našich sesterských závodech v zahraničí představovaly náhradní díly, které byly k dispozici pro servisní prohlídky. Společnost Saudi Aramco je jednou z prvních, které skupina IMI CCI dodala 3D součástky. Pro naše potřeby má ale zatím tato technologie své meze z hlediska rozměrů a hmotnosti produktů. Výhody 3D tisk ale nesporně má, především v úspoře nákladů a významném zkrácení dodacích lhůt.

CCI Czech Republic si vydobylo místo jako klíčový dodavatel pro firmu Siemens, které dodává technologie pro paroplynové elektrárny po celém světě. Jak pokračuje spolupráce se Siemensem nyní a případně jak bude pokračovat v nejbližších letech?

Jsme hrdí na to, že naše vztahy se Siemensem se v posledních letech rozvinuly do velmi úzké spolupráce. Podařilo se nám dostat se na pozici jednoho z klíčových dodavatelů této firmy. Dodáváme jí hlavně chladiče páry. Projekty pro Siemens řešíme společně s jejich inženýry a tato společnost má u nás zajištěný plný servis. To znamená, že je pro ni vyčleněn speciální tým, v kterém jsou lidé jak z obchodu, tak z inženýringu a další. Tato úzká spolupráce se promítá i do velikosti objemů vzájemných obchodů a naší účasti na dlouhodobých projektech Siemensu. Kromě toho realizujeme pro tohoto našeho partnera školení o našich výrobcích. Snažíme se také přispět ke standardizaci a optimalizaci společné produktové řady tak, aby došlo k úspoře nákladů.

CCI Czech Republic pracovalo na rozvoji dvou nových produktů, a to ventilu pro napájení bojlerů a vysokotlakého vstřikovacího ventilu pro chladiče nebo redukční stanice. V jakém stavu jsou tyto projekty?

Oba projekty jsou prakticky dokončeny a připraveny do výroby. Ventil pro napájení bojlerů jsme vyvinuli ve spolupráci s indickou pobočkou a je určen zejména pro indické lokální trhy. Korporátní snahou je, aby výroba probíhala tam, kde se produkt aplikuje. Součástí CCI Czech Republic je nicméně technologické centrum, které je držitelem korporátní certifikace pro design tohoto produktu. Vysokotlaký vstřikovací ventil pro chladiče nebo redukční stanice je ve fázi konečného posouzení a uvolnění pro výrobu. Zatím probíhá zaškolení našich prodejců a další aktivity, které souvisí s uvedením tohoto výrobku na trh.

Na jakých projektech v oblasti vývoje nyní CCI Czech Republic pracuje pro odvětví oil and gas nebo pro elektrárny?

Nyní pracujeme na vývoji nového vysokoteplotního vstřikovacího ventilu pro chladiče nebo redukční stanice pro Siemens a společnost General Electric. Tyto firmy jsou klíčovými zákazníky. U GE bychom si rádi vybudovali stejnou pozici jako u Siemensu. Vysokoteplotní ventil je určen pro teploty 600 a více stupňů Celsia a pro tlaky kolem 200 barů. Reagujeme tak na zvýšené požadavky na trhu, které se týkají odolnosti zařízení našich zákazníků, a tedy i našich subdodávek vůči vyšším tlakům a teplotám. Souvisí to s velkou snahou o zvyšování efektivity elektráren. Jde o projekt na globální úrovni, pro který využíváme naše know-how a spolupracujeme na něm s týmem ze Švédska. Vývoj probíhá ve Vídni, v Brně pak provádíme prototypové testy.

ČVUT nabízelo studentům posledního ročníku z oboru strojního inženýrství s velmi dobrými výsledky a vynikající znalostí anglického jazyka dvouletý absolventský program IMI Graduate Program. S jakým výsledkem pokračuje tento projekt?

Program je stále aktuální. Z našeho brněnského závodu jím prošli tři inženýři, kteří nyní pracují na pozicích v obchodu a designu, přičemž jeden z nich v sesterském závodě ve Vídni. Díky tomuto programu všichni tři získali velmi cenné zkušenosti z ročního pobytu v zahraničí – dva pracovali v USA a jeden Jižní Koreji. Od letošního roku nastoupí do Brna další absolvent. IMI Graduate Program se velmi dobře osvědčil jako nástroj, jak získat nové talentované zaměstnance.

Diskuze

Doporučujeme

Pracujte chytřeji se štítkovačem Brady M511

M511 Label Printer, foto: Brady Česká republika
M511 Label Printer, foto: Brady Česká republika

Představte si, že máte možnost vytvářet štítky přímo na místě, kde probíhá práce, bez nutnosti návratu do kanceláře nebo dílny. Žádné čekání, žádné přepracovávání, jen rychlé, efektivní a kvalitní štítky okamžitě k dispozici. To vše a ještě víc vám nabízí přenosná tiskárna etiket Brady M511.

Společnost QPAG uzavřela spolupráci se Siemens Industry Software pro zastoupení Simcenter SCADAS a Simcentrer Anovis

Foto: Skupina QPAG
Foto: Skupina QPAG

Společnost QPAG dnes oznámila strategickou spolupráci s předním technologickým gigantem Siemens, čímž posílí svou pozici v oblasti kontrol kvality pomocí zvuku a vibrací.