fbpx

Společnost Bioveta, a.s., se sídlem v Ivanovicích na Hané, je výrobce imunologických a léčivých přípravků s téměř stoletou tradicí a řadí se k předním evropským farmaceutickým producentům. Výrobní portfolio zahrnuje více než 200 přípravků pro zvířata i lidi. Se zástupcem ředitele společnosti Vladimírem Vrzalem jsme hovořili hlavně o proexportní strategii firmy.

Společnost Teva má silné globální základy a široký rozsah působnosti. Vyvíjí a vyrábí cenově dostupná kvalitní generická léčiva, originální biofarmaceutické přípravky a aktivní účinné látky. Koncern Teva je dnes globálním farmaceutickým lídrem a největším světovým výrobcem generických léčiv s pobočkami v 60 zemích světa. Na to, jak se daří české společnosti Teva Czech Industries s.r.o., jsme se zeptali generálního ředitele divize Pharma Jaroslava Chylíka.

Fakultní nemocnice Motol v Praze patří mezi špičku českého zdravotnictví v oblasti všeobecné i specializované péče. „Motol je, doufám, jedno z nejlepších českých zdravotnických zařízení, ale udržet se na špičce není vůbec jednoduché," říká v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu ředitel nemocnice Miloslav Ludvík.

Linet Group SE je globální společnost, která své produkty vyváží do více než 100 zemí světa a v řadě z nich má své zastoupení. Přitom celý provoz skupiny je řízen z původního sídla firmy v Želevčicích u Slaného. Zatímco světový trh, na kterém se firma pohybuje, roste jen o jednotky procent, Linet sám i pro letošní fiskální rok plánuje růst tržeb o 11 procent. Ve finančním vyjádření by se tak tato společnost měla bez potíží dostat přes úroveň 300 milionů eur tržeb. Uvedl to mimo jiné v následujícím rozhovoru výkonný ředitel Linet Group Tomáš Kolář.

Doporučujeme

Práce na home office se stavebním společnostem neosvědčila

Praha 2.7.2020 – V souvislosti s vládními opatřeními v důsledku koronakrize se mnoho společností přiklonilo k zavedení home office. Zajímali jsme se o to, nakolik tento způsob práce ovlivnil výkonnost zaměstnanců. Podle třetiny dotázaných se výkonnost zaměstnanců snížila oproti běžnému standardu (33 %). Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2020, zpracované analytickou společností CEEC Research.

Čeští miliardáři se budou muset zapojit

Nejbohatší v USA volají po vyšším zdanění. Rakouská vláda přiznala, že zdaní nejmovitější Rakušany. V Německu se o tom zatím jen mluví. V České republice je zdanění příjmů jedno z nejnižších, zatímco odvody na sociální a zdravotní pojištění jsou naopak jedny z nejvyšších. Počet dolarových milionářů se zde odhaduje na 30 až 31 tisíc.