Fakultní nemocnice Motol v Praze patří mezi špičku českého zdravotnictví v oblasti všeobecné i specializované péče. „Motol je, doufám, jedno z nejlepších českých zdravotnických zařízení, ale udržet se na špičce není vůbec jednoduché," říká v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu ředitel nemocnice Miloslav Ludvík.

Linet Group SE je globální společnost, která své produkty vyváží do více než 100 zemí světa a v řadě z nich má své zastoupení. Přitom celý provoz skupiny je řízen z původního sídla firmy v Želevčicích u Slaného. Zatímco světový trh, na kterém se firma pohybuje, roste jen o jednotky procent, Linet sám i pro letošní fiskální rok plánuje růst tržeb o 11 procent. Ve finančním vyjádření by se tak tato společnost měla bez potíží dostat přes úroveň 300 milionů eur tržeb. Uvedl to mimo jiné v následujícím rozhovoru výkonný ředitel Linet Group Tomáš Kolář.

Komplexní cerebrovaskulární centrum Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) získalo jako první pracoviště v republice a teprve čtvrté v Evropě status certifikovaného centra pro mozkovou příhodu udělovaný Evropskou iktovou organizací pro mozkovou příhodu (ESO). Toto prestižní osvědčení je nejvyšším stupněm certifikace, který může ESO udělit.

Stejně jako tomu bylo v předešlých letech, i v letošním roce investuje Fakultní nemocnice Olomouc značné prostředky do stavebních úprav, nových lékařských přístrojů a modernizace svého areálu. V rozhovoru pro Reportáže z průmyslu nám ekonomický náměstek a zástupce ředitele Tomáš Uvízl blíže představil některé aktuální investiční akce olomoucké nemocnice.