Společnost Bioveta, a.s., se sídlem v Ivanovicích na Hané, je výrobce imunologických a léčivých přípravků s téměř stoletou tradicí a řadí se k předním evropským farmaceutickým producentům. Výrobní portfolio zahrnuje více než 200 přípravků pro zvířata i lidi. Se zástupcem ředitele společnosti Vladimírem Vrzalem jsme hovořili hlavně o proexportní strategii firmy.

Společnost Teva má silné globální základy a široký rozsah působnosti. Vyvíjí a vyrábí cenově dostupná kvalitní generická léčiva, originální biofarmaceutické přípravky a aktivní účinné látky. Koncern Teva je dnes globálním farmaceutickým lídrem a největším světovým výrobcem generických léčiv s pobočkami v 60 zemích světa. Na to, jak se daří české společnosti Teva Czech Industries s.r.o., jsme se zeptali generálního ředitele divize Pharma Jaroslava Chylíka.

Fakultní nemocnice Motol v Praze patří mezi špičku českého zdravotnictví v oblasti všeobecné i specializované péče. „Motol je, doufám, jedno z nejlepších českých zdravotnických zařízení, ale udržet se na špičce není vůbec jednoduché," říká v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu ředitel nemocnice Miloslav Ludvík.

Linet Group SE je globální společnost, která své produkty vyváží do více než 100 zemí světa a v řadě z nich má své zastoupení. Přitom celý provoz skupiny je řízen z původního sídla firmy v Želevčicích u Slaného. Zatímco světový trh, na kterém se firma pohybuje, roste jen o jednotky procent, Linet sám i pro letošní fiskální rok plánuje růst tržeb o 11 procent. Ve finančním vyjádření by se tak tato společnost měla bez potíží dostat přes úroveň 300 milionů eur tržeb. Uvedl to mimo jiné v následujícím rozhovoru výkonný ředitel Linet Group Tomáš Kolář.