Inzerce

HIWIN zjednodušuje dostupnost pojezdových drah pro kolaborativní roboty

7. června 2024
HIWIN zjednodušuje dostupnost pojezdových drah pro kolaborativní roboty

Foto: HIWIN s.r.o.

Společnost HIWIN s.r.o. využívá své znalosti získané při řešení a dodávkách pojezdových drah pro průmyslové roboty a rozšiřuje svoji nabídku o pojezdové dráhy pro segment robotů kolaborativních. Základem řešení jsou standardizované, cenově dostupné osy HIWIN řady Hx na hliníkovém profilu, které se kombinují s dalšími prvky dle požadavků řešení. Využití standardizovaných katalogových produktů zrychluje celý proces dodání a zjednodušuje technické řešení pojezdů. Standardně se dodává osa se zdvihem do 4,5 metrů v individuálně předdefinovaných rozměrech po milimetrech.

„Řešení, které přinášíme v případě pojezdových drah pro kolaborativní roboty, je vlastně jednoduchá stavebnice, jejíž díly jsou naše standardizované katalogové produkty. Jejich kombinace zajistí spolehlivost řešení, snadnou konfiguraci prvků, bezproblémovou a rychlou instalaci a oživení, ale současně splní všechny požadavky a nároky zákazníka,“ komentuje Jan Chrást, projektový inženýr Hiwin s.r.o. a dodává: „Naše produkty, které vstupují do řešení pojezdových drah, nabízejí vysokou variabilitu a modularitu. Zdvih osy dokážeme upravit podle požadavků zákazníka po milimetrech.“

Dodávané osy lze konfigurovat a volit typ pohonu (kuličkový šroub HTS nebo ozubený řemen HTB), vybavit krytováním průběžnou nerezovou planžetou a osadit koncovými snímači a přídavným přímým odměřováním. V případě využití řemenových os lze volit mezi přímou nebo úhlovou variantou převodovky. Pokud se použije kuličkový šroub, nabízí se možnost bočního uložení motoru a dodatečná podpora šroubu pro vyšší otáčky. Pro usnadnění instalace na připravený rám nebo základnu lze využít dodatečného příslušenství, jako jsou upínací profily nebo kameny do T drážek. Mezi další prvky dodatečného příslušenství patří patice pro nivelaci a kotvení osy, příruba pro montáž robota a sestava energořetězu.
 

Foto: HIWIN s.r.o. 

Aktuálně HIWIN nakonfiguroval tuto pojezdovou dráhu pro kolaborativní roboty FANUC CRX s využitím servomotorů a ovladačů stejné značky. Zákazník tak získá dostupné, ucelené řešení s krátkými dodacími lhůtami, maximální kompatibilitou a rychlou instalací a oživením. Poprvé bylo toto řešení představeno zákazníkům ve spolupráci se společností Fanuc Czech s.r.o. koncem května 2024 v Praze na Veletrhu Robotických Příležitostí.

Ostatní