Inzerce

RFID nebo čárový kód? Který způsob je lepší pro sledování vašich aktiv a optimalizaci procesů?

7. června 2024
RFID nebo čárový kód? Který způsob je lepší pro sledování vašich aktiv a optimalizaci procesů?

Foto: Brady Worldwide, Inc.

Od spotřebního zboží a obalů až po potrubní armatury a nádoby na nebezpečné materiály, téměř na všem je umístněný  nějaký druh etikety. Tato obsahuje důležité informace, kterých si kupující, prodejci nebo výrobci musí být vědomi. Všichni známe čárové a QR kódy, většina také RFID. Ale technologie, která do nich vstupuje, může být překvapením. Jak se rozhodnout, která bude právě pro váš byznys skutečným přínosem? Podívejte se na video a přečtěte si zajímavý blog!

Než začneme, je důležité si uvědomit, že mluvíme o sledování aktiv, nikoli o sledování zásob. Nejsou totéž. Sledování majetku je schopnost najít majetek, nástroje nebo zařízení (kde se nachází nebo kde byl naposledy) a použít tyto informace k provedení funkce nebo poskytnutí oznámení. Sledování zásob je sledování objemu mnoha stejných položek (například počet XL bílých triček na skladě).

Dále je nezbytné porozumět rozdílům mezi etikety s čárovými kódy (připevněnými na povrch) a štítky (připevněnými k aktivu), a také zařízeními, která je „čtou“. Protože způsob jejich použití – co, proč, kdy a kde – má rozhodující význam. Čtečky čárových kódů i RFID se používají v integrovaných inteligentních výrobních řešeních. Čárové kódy často slouží k identifikaci umístění výrobních zakázek, zadávají zásobní množství surovin a pomáhají signalizovat dokončení hotového zboží. RFID může provádět podobné funkce, ale eliminuje lidský prvek, zlepšuje přesnost a automatizuje skenování.

Na blogu společnosti Brady Corporation se dozvíte:

  • Jak lze použít sledování majetku
  • Základní rozdíly mezi technologiemi RFID čtečky a čtečky čárových kódů
  • Co je třeba zvážit při výběru mezi těmito dvěma
  • Typy etiket a štítků používaných se čtečkami čárových kódů a RFID čtečkami + případy použití
  • Typy snímačů čárových kódů a RFID čteček + případy použití
  • Co může čtečka čárových kódů a čtečka RFID udělat pro vaši firmu

Přečtěte si celý blog v angličtině >>

Společnost Brady Corporation nabízí širokou škálu hardwaru, softwaru a služeb pro sledování majetku. Naši našich specialisté vám můžou pomoci rozhodnout, který systém bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Společnost Brady Corporation nabízí širokou škálu hardwaru, softwaru a služeb pro sledování majetku. Naši specialisté vám můžou pomoci rozhodnout, který systém bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Podívejte se na nabídku kompletních RFID řešení od společnosti Brady a stáhněte si zdarma průvodce řešením RFID.

Více informací >>


BRADY Česká republika
T: +420 776 302 229
czechrepublic@bradycorp.com
www.brady.cz
 

Ostatní