Domácí péče není podnikání, ale práce pro ty, kteří chtějí pomáhat

medicaUž 11 let Danuše Walachová, jednatelka společnosti MEDICA zdravotní péče, s.r.o., spolu se svými kolegyněmi obětavě pomáhá lidem, kteří jsou odkázáni na pomoc zdravotníků, avšak chtějí se zotavovat doma, nebo vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nechtějí trávit dlouhé měsíce v ústavní péči. Koncept, který po mnoha stránkách pomáhá pacientům i zdravotnickým zařízením, ale nemá příliš silnou oporu v zákoně. Více o své práci nám prozradila sama Danuše Walachová.

Číst dál...

„Jako jediná evropská nemocnice jsme zvládli rekonstrukci za plného provozu,“ říká ředitel FN Motol JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA

FN MOTOL
Fakultní nemocnice Motol – největší v Česku, jedna z největších v Evropě a především největší dětská nemocnice na světě. Celkově pojme 2 189 lůžek a má dvě základní části – dětskou a dospělou. Zároveň je výukovou základnou pro studenty 2. lékařské fakulty UK, avšak možností nemocnice využívají studenti všech pražských lékařských fakult. Od roku 2006 procházejí bloky „dětské nemocnice“ rozsáhlou rekonstrukcí, a to za plného provozu. Důvodem je fakt, že existuje mnoho vážných onemocnění včetně těch velmi vzácných, která dokáží léčit právě jen tam. Již 18. rokem šéfuje této unikátní nemocnici JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, který si v loňském roce „odskočil“ vést ministerstvo zdravotnictví.

Číst dál...

Bioveta, a. s. - Z Hané do celého světa již 100 let

bioveta
Společnost s dnešním názvem Bioveta, a. s., se sídlem v Ivanovicích na Hané vznikla 23. 11. 1918. Letos tedy oslaví krásných 100 let své existence. Bioveta, a.s., se zabývá především výzkumem a vývojem veterinárních biologických a farmaceutických přípravků a jejich následným prodejem na domácích i zahraničních trzích. Ve svém výrobním portfoliu má společnost i několik druhů doplňků stravy pro humánní použití. S Ing. Liborem Bittnerem, CSc., ředitelem společnosti a předsedou představenstva, jsme si v exkluzivním rozhovoru pro Reportáže z průmyslu povídali o rozsáhlých investičních opatřeních, které posouvají společnost mezi špičku v oboru.

Číst dál...

Mölnlycke Health Care otevřelo novou továrnu v Havířově, navýší výrobu o 70 procent

Molnlycke
Nadnárodní společnost Mölnlycke Health Care se sídlem ve Švédsku je producentem výrobků pro ošetřování ran a nejrůznějších operačních setů. V České republice vybudovala společnost kromě závodu v Karviné také novou výrobní halu v Havířově. Produkty z těchto dvou továren putují jak na český, tak na globální trh. Do konce roku 2018 u nás společnost chce zaměstnávat více než 1 000 lidí. Jaké další plány Mölnlycke Health Care má, na to jsme se zeptali generálního ředitele pana Emmanuela Chilauda.

Číst dál...

Reklamní blok

image


Více informací zde

image


Více informací zde