Zdravotnictví

Petr Milata, ředitel společnosti BEZNOSKA, s.r.o.: „Výroba implantátů je strategická, měla by zůstat v českých rukou.“

Rodinná firma BEZNOSKA, s.r.o., se už 25 let zabývá výrobou a prodejem ortopedických a traumatologických implantátů. Její exportní obraty stále rostou, o zakázky nemá nouzi zejména na východních trzích. Čelí ovšem častým snahám investorů, kteří ji chtějí koupit. Ředitel společnosti Petr Milata to však odmítá, nejen proto, že chce společnost dále udržet a rozvíjet, ale také proto, že celé odvětví produkce implantátů považuje za strategický průmysl potřebný pro české zdravotnictví.

Číst dál...

„Naše přípravky nepoužívají jen tučňáci, jinak jsme na všech pěti kontinentech,“ říká doc. RNDr. Vladimír Velebný, CSc., majitel společnosti Contipro a.s.

ContiproSpolečnost Contipro a.s. se rozhodla vsadit na produkty z kyseliny hyaluronové. Tato unikátní látka slouží jako základ kosmetickým a léčivým přípravkům, se kterými Contipro a.s. dobyla doslova celý svět. Za vším stojí osoba docenta Vladimíra Velebného, kapacity v oboru, vizionáře a současně mimořádně zdatného podnikatele. Kombinace těchto osobnostních charakteristik je jedním z pilířů, na kterém se podařilo Contipro a.s. vystavět.

Číst dál...

LINET Group a BORCAD Medical spojila synergie

3D Tisk 

Agentura Reuters letos 3. října uvedla, že největší evropský výrobce nemocničních lůžek  LINET Group SE převzal 80 procent akcií české firmy BORCAD Medical a.s., která se specializuje na porodní lůžka a gynekologická křesla. O důvodech a výhodách této akvizice jsme hovořili s ředitelem BORCAD Medical Martinem Těšitelem.

Číst dál...

Reklamní blok

image
Reklama

PC Help
Více informací zdeimage
Reklama

Mezinárodní veletrh drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy.
Více informací zde

image
Reklama

28. Mezinárodní stavební veletrh
Více informací zde
image
Reklama

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě.
Více informací zde