Inzerce

Známe TOP stavební firmu roku

5. června 2024
Známe TOP stavební firmu roku

Foto: CEEC Research

Titul TOP stavební firma roku 2023 obhájil vítěz loňského ročníku společnost Swietelsky stavební s.r.o. a stejně jako vloni se na druhém místě umístila firma Strabag a.s. Bronzovou příčku obsadila stavební firma Colas CZ a.s. Soutěž každoročně vyhlašuje analytická společnost CEEC Research a nominované firmy letos hodnotilo 416 veřejných zadavatelů.

„Ocenění TOP stavební společnost vyhlašuje CEEC Research již od roku 2012. Účastní se jí největší stavební společnosti v zemi, které realizovaly nejvíce zakázek pro veřejné zadavatele v uplynulém roce. Ti jednotlivé hráče hodnotí podle jednoduchých kritérií na základě své spokojenosti s dobou realizace, cenou za výsledné dílo nebo kvalitou výstavby. Stavební společnosti naše ocenění berou velice vážně a vnímají ji jako obrovskou prestiž, neboť vyhlašování a předávání probíhá v rámci největšího Setkání lídrů českého stavebnictví v ČR na Pražském hradě, tedy před očima široké odborné veřejnosti. Jsme rádi, že toto výjimečné ocenění se těší obrovskému zájmu a pozornosti,“ říká k vyhodnocení soutěže Michal Vacek, ředitel CEEC Research.

Nominované stavební firmy hodnotili zástupci zadavatelů veřejných zakázek známkou 1–5 jako ve škole, kdy 1 je nejlepší ohodnocení a 5 nejhorší. Výslednou známku tvoří průměr všech získaných známek a určuje pořadí firmy v soutěži. Hodnotily se zakázky realizované firmami v roce 2023 a průzkum probíhal v průběhu měsíce března letošního roku.
V tabulce je desítka nejúspěšnějších firem, které získaly v hodnocení lepší než známku 2:

Pořadí

Firma

Průměrná známka

1.

SWIETELSKY stavební s.r.o.

1,69

2.

STRABAG a.s.

1,70

3.

COLAS CZ a.s.

1,85

4.

STRABAG Rail a.s.

1,90

5.

EUROVIA CS a.s.

1,94

6.

CHLÁDEK a TINTĚRA PARDUBICE a.s.

1,95

7.

SKANSKA a.s.

1,97

8.

M-SILNICE a.s.

1,97

9.

PORR a.s.

1,99

10.

VODOHOSPODÁŘSKÉ STAVBY, s.r.o.

2,12

„Koho by nepotěšilo, když si jeho práce vysoce cení sami klienti. Být dlouhodobě mezi nejlepšími je pro nás opětovným potvrzením, že sázíme na správné hodnoty a firemní kulturu. Znamená to, že je náš výsledný produkt, postoj a spolehlivost pořád na té nejvyšší úrovni. A na těchto principech chceme samozřejmě stavět i v dalších měsících a letech,“ uvedl Radim Čáp, jednatel společnosti SWIETELSKY stavební.

Člen představenstva STRABAG a.s., společnosti, která se umístila na druhé příčce, Martin Bašár se k úspěchu v soutěži vyjádřil: „Mít úspěch u zákazníků je vždy skvělou vizitkou a velice nás těší, že práce našich zaměstnanců je již řadu let oceňována jako jedna z nejlepších v oboru stavebnictví. Partnerský přístup, spolehlivost a kvalita jsou našimi základními firemními hodnotami a věřím, že společně s odborností našich pracovníků a firemním důrazem na inovace, jsou hlavními ingrediencemi našeho úspěšného působení na trhu. To, že již podesáté v řadě můžeme převzít medailové ocenění v této anketě, je pro nás velká čest, a můžeme slíbit, že na vavřínech ani tentokrát neusneme. Budeme pracovat na tom, abychom se nadále zlepšovali a udrželi si své místo mezi lídry českého stavebnictví.“

Ocenění z rukou místopředsedy vlády pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše převzal také předseda představenstva a generální ředitel společnosti COLAS CZ Tomáš Krones: „Je mi ctí přijmout jménem COLAS CZ toto prestižní ocenění. Vnímám ho jako uznání úsilí, které naši zaměstnanci denně vynakládají, aby naše stavby byly provedeny na nejvyšší úrovni a aby naši zákazníci byli spokojeni. Je to také potvrzení správnosti cesty, po které jsme se vydali, a současně závazek do budoucna pro celý tým COLAS CZ.”

Soutěž TOP stavební firma roku má už v České republice tradici a zástupce partnera letošního ročníku, jednatel společnosti VEACOM Jan Havel, ji hodnotí takto: „Je mi velkou ctí, že se právě naše společnost Veacom stala partnerem soutěže TOP stavební firma roku. Vzhledem k transparentnímu zařazení všech firem s nejvyšším objemem veřejných zakázek a systému hodnocení přímo ze strany investorů, považuji toto ocenění za jedno z nejvýznamnějších, jaké může stavební firma v České republice dosáhnout. Přeji všem vítězům, aby především udrželi své nasazení, díky kterému toto ocenění dosáhli.“

Z výše uvedených vyjádření je zřejmé, že soutěž TOP stavební firma roku si za dobu své existence vybudovala prestiž mezi stavebními firmami. Diplom, podepsaný premiérem a pěti ministry, si oceněné společnosti rády vyvěšují na viditelném místě ve svých sídlech.

Ostatní