fbpx

Colt International, s.r.o., specialista v oblasti úpravy prostředí uvnitř budov, navrhuje a dodává systémy pro odvod tepla a kouře, pro vytápění, chlazení, zvlhčování vzduchu, pro přirozené větrání a klimatizační a stínicí systémy. Pomáhá vytvářet udržitelné budovy, které šetří více energie, uhlíku i vody. Společnost staví svůj úspěch na více než šedesátiletých zkušenostech a důsledném know-how. „Dokážeme předvídat problémy dříve, než nastanou, a máme schopnost řídit projekty a odhalit komplikace před tím, než se stanou problémem,“ říká v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu ředitel společnosti Ing. Albert Motejzík. Jak vysvětluje, Colt navrhuje nová řešení vždy s ohledem na potřeby zákazníků, úkoly, které musí plnit, termíny nebo rozpočty, které musí dodržet. Díky rozsáhlému regionálnímu zastoupení dokáže firma zákazníkům rychle poskytnout podporu, když to potřebují. S jakými požadavky zákazníků se společnost nejčastěji setkává? A co jí přinesla akvizice firem Colt a skupiny Kingspan Group?

Colt je na českém trhu trvale etablován a ani složitá ekonomická situace to nezměnila. Co za stabilitou firmy stojí?

Naší strategií bylo vždy rozklíčovat konkrétní situaci nebo problém, kterému naši zákazníci čelí, a přijít s návrhem na jeho odstranění. Kromě výjimečného školení, všech potřebných kvalifikací a nejmodernějšího IT vybavení a softwaru pro řízení projektů má tým společnosti Colt něco, co jiné týmy nemají – výhodu více než 60 let zkušeností. Dokážeme předvídat problémy dříve, než nastanou, a máme schopnost řídit projekty a odhalit komplikace před tím, než se stanou problémem. Kromě zkušeností je náš úspěch založen na schopnosti vyniknout v klíčových oblastech, mezi které patří znalosti, vlastní know-how i technologie, ale také dodání včas, podle smlouvy a v rámci rozpočtu. To vše při současném informování týmu klienta v každé fázi procesu. Proto máme skutečně širokou škálu úspěšně dokončených projektů.

Z našich zkušeností dobře známe specifické problémy, se kterými se potýkají jednotlivá odvětví nebo typy výroby. S ohledem na výše uvedené existuje devadesátipětiprocentní šance, že jsme se v minulosti již s obdobným případem setkali nebo specifický problém řešili, ať už na lokálním trhu, nebo jinde ve světě. Kvalita vnitřního vzduchu a přirozené denní osvětlení jsou všeobecně uznávány jako dva nejdůležitější faktory ovlivňující pohodu i produktivitu lidí bez ohledu na to, kde na světě se nacházejí. Naše řešení jsou vždy navrhována s ohledem na potřeby lidí, úkoly, které musí plnit, termíny nebo rozpočty, které musí dodržet.

Jaké jsou typické palčivé problémy, se kterými se vaši zákazníci ve výrobě potýkají, a jsou některé z nich specifické pro podniky na trhu v ČR?

Konkrétně v automobilovém průmyslu jsou subdodavatelské smlouvy velice ostře nastaveny a pravidla jsou striktní. (Mezi zákazníky firmy Colt jsou dodavatelé Tier I.) S ohledem na to navrhujeme systémy, které vytvoří prostředí, v němž lidé i technologie podávají nejlepší výkony. S překvapením se setkáváme opravdu zřídka. Obvykle je potřeba zlepšit kvalitu vzduchu a současně snížit tepelnou zátěž z používané technologie nebo přivést více denního světla. Naše systémy pro řízení zplodin hoření napomáhají bezpečné evakuaci v případě požáru a mohou být podpořeny sofistikovanou automatizací a integrovány do centrálního řídicího systému budovy. Vždy jsme si uvědomovali, že je důležité být zákazníkům na dosah, poskytnout jim podporu a rychlou odezvu, když to potřebují. Proto jsme intenzivně budovali regionální zastoupení, kde jsou naši lidé připraveni provést průzkum přímo na místě a poskytnout technickou podporu nebo jinou součinnost, pokud je to zapotřebí.

Jak mohou vaši zákazníci těžit z nedávné akvizice firem Colt a skupiny Kingspan Group?

Akvizice je pro nás především zárukou dalšího růstu společnosti. Příležitost vidím v tom, že jsme schopni nabídnout ještě komplexnější řešení. Především při přípravě dokumentace u velkých zakázek průmyslových objektů dokážeme minimalizovat dodatečné náklady na změny v projektu. Ty často vznikají v souvislosti s úpravami střešní plochy a systémů větrání nebo jiných technologických prvků, které je potřeba do střechy nebo pod ni integrovat. Stručně řečeno, umíme navrhnout  kompletní funkční „vnější obal“ budov i rozlehlých průmyslových objektů, včetně střechy.


Colt International, s.r.o.

River Business Centre, Strakonická 3363

150 00 Praha 5

T: +420 251 556 665

E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.colt.cz | www.coolstream.cz

www.colt.sk | www.cool-stream.sk 


Diskuze

Doporučujeme

Václav Skoblík: Do Česka přichází komunitní energetika

V tuzemsku se už delší dobu mluví o takzvané komunitní energetice. Jaký je její princip? Skupina občanů nebo obec, se rozhodnou vybudovat vlastní zdroj energie, například fotovoltaické panely na střechách. Vyprodukovanou elektřinu pak mohou jako členové komunity sdílet, a to v některých případech i s použitím distribuční sítě. 

Thein Industry ve spolupráci se Sourcing Point Technology s.r.o. nově nabízí pokročilou technologii průmyslového lepení

Thein Industry v kooperaci s českou firmou Sourcing Point Technology (SPT) nově nabízí svým zákazníkům řešení kompletní technologie lepení, a to od návrhů lepících postupů, testování, výběru vhodného materiálu až po konečnou dodávku aplikační technologie včetně dávkovacího zařízení.  Tím garantují celý proces výroby lepeného spoje za podpory certifikované laboratoře a kvalifikovaných pracovníků dle platných norem lepení.