fbpx

Colt International, s.r.o., specialista v oblasti úpravy prostředí uvnitř budov, navrhuje a dodává systémy pro odvod tepla a kouře, pro vytápění, chlazení, zvlhčování vzduchu, pro přirozené větrání a klimatizační a stínicí systémy. Pomáhá vytvářet udržitelné budovy, které šetří více energie, uhlíku i vody. Společnost staví svůj úspěch na více než šedesátiletých zkušenostech a důsledném know-how. „Dokážeme předvídat problémy dříve, než nastanou, a máme schopnost řídit projekty a odhalit komplikace před tím, než se stanou problémem,“ říká v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu ředitel společnosti Ing. Albert Motejzík. Jak vysvětluje, Colt navrhuje nová řešení vždy s ohledem na potřeby zákazníků, úkoly, které musí plnit, termíny nebo rozpočty, které musí dodržet. Díky rozsáhlému regionálnímu zastoupení dokáže firma zákazníkům rychle poskytnout podporu, když to potřebují. S jakými požadavky zákazníků se společnost nejčastěji setkává? A co jí přinesla akvizice firem Colt a skupiny Kingspan Group?

Colt je na českém trhu trvale etablován a ani složitá ekonomická situace to nezměnila. Co za stabilitou firmy stojí?

Naší strategií bylo vždy rozklíčovat konkrétní situaci nebo problém, kterému naši zákazníci čelí, a přijít s návrhem na jeho odstranění. Kromě výjimečného školení, všech potřebných kvalifikací a nejmodernějšího IT vybavení a softwaru pro řízení projektů má tým společnosti Colt něco, co jiné týmy nemají – výhodu více než 60 let zkušeností. Dokážeme předvídat problémy dříve, než nastanou, a máme schopnost řídit projekty a odhalit komplikace před tím, než se stanou problémem. Kromě zkušeností je náš úspěch založen na schopnosti vyniknout v klíčových oblastech, mezi které patří znalosti, vlastní know-how i technologie, ale také dodání včas, podle smlouvy a v rámci rozpočtu. To vše při současném informování týmu klienta v každé fázi procesu. Proto máme skutečně širokou škálu úspěšně dokončených projektů.

Z našich zkušeností dobře známe specifické problémy, se kterými se potýkají jednotlivá odvětví nebo typy výroby. S ohledem na výše uvedené existuje devadesátipětiprocentní šance, že jsme se v minulosti již s obdobným případem setkali nebo specifický problém řešili, ať už na lokálním trhu, nebo jinde ve světě. Kvalita vnitřního vzduchu a přirozené denní osvětlení jsou všeobecně uznávány jako dva nejdůležitější faktory ovlivňující pohodu i produktivitu lidí bez ohledu na to, kde na světě se nacházejí. Naše řešení jsou vždy navrhována s ohledem na potřeby lidí, úkoly, které musí plnit, termíny nebo rozpočty, které musí dodržet.

Jaké jsou typické palčivé problémy, se kterými se vaši zákazníci ve výrobě potýkají, a jsou některé z nich specifické pro podniky na trhu v ČR?

Konkrétně v automobilovém průmyslu jsou subdodavatelské smlouvy velice ostře nastaveny a pravidla jsou striktní. (Mezi zákazníky firmy Colt jsou dodavatelé Tier I.) S ohledem na to navrhujeme systémy, které vytvoří prostředí, v němž lidé i technologie podávají nejlepší výkony. S překvapením se setkáváme opravdu zřídka. Obvykle je potřeba zlepšit kvalitu vzduchu a současně snížit tepelnou zátěž z používané technologie nebo přivést více denního světla. Naše systémy pro řízení zplodin hoření napomáhají bezpečné evakuaci v případě požáru a mohou být podpořeny sofistikovanou automatizací a integrovány do centrálního řídicího systému budovy. Vždy jsme si uvědomovali, že je důležité být zákazníkům na dosah, poskytnout jim podporu a rychlou odezvu, když to potřebují. Proto jsme intenzivně budovali regionální zastoupení, kde jsou naši lidé připraveni provést průzkum přímo na místě a poskytnout technickou podporu nebo jinou součinnost, pokud je to zapotřebí.

Jak mohou vaši zákazníci těžit z nedávné akvizice firem Colt a skupiny Kingspan Group?

Akvizice je pro nás především zárukou dalšího růstu společnosti. Příležitost vidím v tom, že jsme schopni nabídnout ještě komplexnější řešení. Především při přípravě dokumentace u velkých zakázek průmyslových objektů dokážeme minimalizovat dodatečné náklady na změny v projektu. Ty často vznikají v souvislosti s úpravami střešní plochy a systémů větrání nebo jiných technologických prvků, které je potřeba do střechy nebo pod ni integrovat. Stručně řečeno, umíme navrhnout  kompletní funkční „vnější obal“ budov i rozlehlých průmyslových objektů, včetně střechy.


Colt International, s.r.o.

River Business Centre, Strakonická 3363

150 00 Praha 5

T: +420 251 556 665

E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.colt.cz | www.coolstream.cz

www.colt.sk | www.cool-stream.sk 


Diskuze

Doporučujeme

Představení nových špičkových strojů a digitálních technologií

Doosan představí sortiment nových špičkových a technicky vyspělých strojů a digitálních technologií na firemním stánku č. FM.711/1 v centru sekce stavebních a těžebních strojů Open-Air Area Middle na veletrhu Bauma 2022. Expozici Doosan bude dominovat sekce Inovačního centra a pod tématem „Powered by Innovation“ představí nejnovější výsledky vývoje špičkových systémů jako jsou Concept-X, Xitecloud a DoosanCONNECT. Nebudou chybět další unikátními produkty, jako je celosvětově první „transparentní lžíce“ nebo nový model DX225LC-7X, první „chytré“ pásové rypadlo společnosti Doosan. 

Hodnota veřejných zakázek meziročně poklesla o 22,9 %

V lednu až dubnu 2022 byly oznámeny zakázky celkem v hodnotě 36,1 mld. Kč, z toho bylo později zadáno 3,1 mld. Kč (tedy 9 % z oznámených). Skutečná zadaná hodnota byla 2,9 mld. Kč, protože zadaná hodnota byla o cca 6 % nižší než při oznámení. Z celkového objemu oznámených zakázek byly později zrušeny zakázky za 1,2 mld. Kč (tedy cca 3 % z oznámených). Po odečtení zadaných a zrušených zakázek zbývá v systému ještě 31,8 mld. Kč (tedy 88 %). Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q2/2022 zpracované analytickou společností CEEC Research s.r.o. za podpory generálního partnera našich výzkumů společnosti Wienerberger s.r.o.