SMP

Lidé dělají to, co je nejjednodušší, nikoli nejbezpečnější. Ačkoliv své pracovníky jistě informujete a vzděláváte v oblasti bezpečnostních postupů, často se stane, že je rychle zapomenou ve prospěch snadnějších a rychlejších možností – zvlášť, když budou pod tlakem. Je proto účinnější poskytovat svým lidem kromě školení taky praktickou podporu a zavedené procesy. Lepší výrobky pro utírání nebo čištění se mohou zdát jako malý detail, mají však velký vliv na celkový výkon, zejména pokud jde o bezpečnost a morálku vašich zaměstnanců.

 

Výzkum amerických vědců, kteří se dlouhodobě zabývají bezpečností práce a psychologií pracovníků v různých odvětvích průmyslu, prokázal, že organizace by měly až o 80 % zvýšit svou snahu o zlepšení kultury bezpečnosti. Pro oblast údržby to znamená procesy čištění vhodné pro váš konkrétní výrobní závod a snadno přístupné zásobníky, které přispívají k čistšímu prostředí v dílně.

5S – dynamická metoda v oblasti čištění

1. Sort / Třídění
Je čas věci roztřídit. Rozhodnout se, která řešení nejlépe uspokojí vaše konkrétní potřeby. Tork nabízí širokou škálu vysoce kvalitních výrobků, se kterými zvládnete nesčetné množství úkolů v oblasti utírání a čištění.

2. Set in order / Uspořádání
Zefektivněte práci, skladování i přístup k produktům. Jakmile zjistíte, které výrobky Tork vyhovují vašim potřebám, pomůžeme vám najít vhodné nástěnné nebo volně stojící zásobníky. Společně také vybereme správné místo pro jejich umístění.

3. Shine / Lesk
V této fázi začnete vnímat výsledky. Jak by se vám líbila například 35% úspora času? Utěrky Tork s exelCLEAN® efektem zlepšují kvalitu čištění i celkový výkon dílny. Vaši pracovníci s nimi vynaloží o třetinu menší úsilí než při používání pronajímaných hadrů.

4. Standardize / Standardizace
S utěrkami Tork exelCLEAN® dosáhnete pokaždé téhož spolehlivého výsledku. Kvalita produktů Tork znamená, že pracovníci již nemusejí ztrácet čas hledáním „té správné“ utěrky mezi všemi.

5. Sustain / Udržitelnost
Poslední, ale rozhodující krok. Vynaložili jste spoustu myšlenek i úsilí a nyní potřebujete, aby vaše zlepšení obstála v dlouhodobém horizontu. Zapojujte své lidi a nabízejte jim ty správné výrobky na správném místě. S produkty Tork se trvale zlepší čistota strojů, údržba i postupy čištění.


Tork je globální značkou skupiny Essity.
www.tork.cz


Reklamní blok

image


Více informací zde

image


Více informací zde