fbpx

Mezinárodní Letiště Václava Havla Praha rozšíří druhý terminál. Dokončen by měl být do roku 2028. Investici za 16 miliard korun schválilo letos v listopadu Ministerstvo financí, jediný akcionář společnosti Letiště Praha, a. s. Další rozvojové projekty, včetně nové paralelní dráhy, bude stát řešit později podle aktuální situace na trhu. S místopředsedou představenstva Letiště Praha Jiřím Krausem jsme hovořili o tom, jak bude firma reagovat na zvyšující se nároky na provoz v nejbližších letech.

Parenice, polooštiepky, korbáčiky alebo bryndza pod značkou Liptov sú na Slovensku i v susednom Česku už doslova legendárne. Vyrába ich spoločnosť Savencia Fromage & Dairy SK, a. s. Ako v rozhovore pre Reportáže z průmyslu povedal riaditeľ spoločnosti Tomáš Čierny, závod na Liptove vyrába produkty výhradne z horského mlieka, podľa tradičných receptúr a postupov výroby. Na aké trhy spoločnosť vyváža? Aké produkty patria medzi spotrebiteľmi k tým najobľúbenejším? Nielen o tom hovorí riaditeľ v rozhovore.

Přední středoevropský výrobce nealkoholických nápojů, Kofola ČeskoSlovensko a.s., úspěšně rozšiřuje portfolio svých aktivit. „Kromě investic do klasické produkce nealkoholických nápojů v posledních letech výrazně investujeme do rozvoje naší čerstvé divize Ugo," říká generální ředitel společnosti Daniel Buryš v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu a dodává: „Ugo kromě provozování známých freshbarů a salaterií vyrábí čerstvé šťávy s využitím moderní technologie paskalizace."

Opavská společnost ISOTRA a.s. vzbudila počátkem tohoto roku velkou pozornost spuštěním své nové automatizované lakovny, která je nejmodernějším zařízením svého druhu v oboru stínicí techniky v Evropě. Společnost má ale i další plány do budoucna, o kterých nám více řekl spolumajitel společnosti Erich Stavař.

Doporučujeme

Komunisté navrhují solární daň - Solární asociace nesouhlasí a žádá předsedu vlády o jednání

Čtvrtek - 9. července 2020 - KSČM dnes představila pět podmínek, za kterých je ochotna nadále tolerovat vládu Andreje Babiše. Jednou z nich je také solární daň. Solární asociace připomíná, že solární odvod byl zaveden již v roce 2010 a znovu také v roce 2013 a to s vysvětlením, že jde o finální opatření, které má odčerpat údajnou překompenzaci podpory.

Jádro a beton opravdu nejsou chytré investice, které nás posunou dále

V posledním debatním pořadu Otázky Václava Moravce II (OVM), který televizní stanice ČT24 odvysílala letos 5. července, hovořil člen rozpočtového výboru, místopředseda hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a podnikatel Pavel Juříček (ANO) mj. o tom, že již v březnu očekával schodek rozpočtu vyšší než 200 miliard korun vzhledem k odhadům propadu HDP.