fbpx

V jaderné energetice realizuje zakázky více než 50 let. Řídicí systém z pera příbramských inženýrů je aktuálně nasazen na všech reaktorech typu VVER v Evropské unii. Jaké zakázky má v současné době rozpracované a co vše může nabídnout vítězi tendru při dostavbě českých jaderných bloků? O tom jsme hovořili s Ivem Tichým, výkonným ředitelem a členem představenstva společnosti ZAT a.s.

Foto: ZF Automotive Czech s.r.o.

Už dávno jsme si zvykli, že automobily nejsou jen pasivní stroje, ale že umí aktivně pomáhat řidiči v jízdě. U autobusů a nákladní dopravy dokážou implementované systémy ještě mnohem víc. ZF Bus Connect je inovativní telematické řešení navržené speciálně pro autobusy, které umožňuje bezproblémový sběr, zpracování a sdílení klíčových dat vozidla. Jde o produkt skupiny ZF, do níž patří sto šedesát osm výrobních závodů ve dvaatřiceti zemích a devatenáct hlavních vývojových center v devíti zemích. O tom, co systém ZF Bus Connect dokáže a jak se v praxi využívá, jsme hovořili s Liborem Ge­bertem, který v ZF zastává pozici business development & partner managera.

foto: Pevnost poznání • www.pevnostpoznani.cz
V olomoucké Pevnosti poznání, interaktivním vědeckém muzeu, otevřeli novou část expozice Světlo a tma zaměřenou na fyziku. Děti i dospělí v ní mohou hravým způsobem prozkoumat vakuové vývěvy. Expozice vznikala rok a na tvorbě se podílela firma Edwards, s.r.o. „Zájem o svět vakua se snažíme vzbudit již u dětí předškolního věku formou vakuových experimentů,“ uvedl mimo jiné ředitel firmy Edwards Jan Večeřa. Podrobnosti o vzniku expozice nám Jan Večeřa prozradil v následujícím rozhovoru. Po jeho přečtení už jen stačí zajít se do Pevnosti poznání podívat i osobně. Stojí to vážně za to.

Media CZ s.r.o., člen evropské skupiny Media Group, se již od roku 1991 zabývá konstrukcí, výrobou a dodávkami kompletních aplikačních systémů pro nanášení, čerpání, dávkování a směšování tekutých nátěrových hmot, tmelů a lepidel. O současných aktivitách jsme hovořili s ředitelem firmy Jaroslavem Novákem.

Doporučujeme

TOMATEX řídí své podnikové procesy s ERP QAD

foto: TOMATEX Otrokovice a.s.

Firma TOMATEX Otrokovice a.s., člen skupiny CIDEM Holding, výrobce interiérových dílů pro automobilový průmysl a zpracovatel textilních materiálů a usní se rozhodl pro implementaci ERP QAD. Smlouvu o implementaci podepsal TOMATEX na jaře se společností Minerva ČR.

Nový sklad na Pardubicku za půl miliardy korun je řízený pomocí indukce

foto: MD logistika

Společnost MD logistika uvádí do provozu svůj největší sklad pro suché zboží. Hala pro 40 tisíc paletových míst využívá pro naskladňování techniku řízenou pomocí indukce. Vybudování skladu představuje pro firmu investici blížící se půl miliardě korun. Téměř tři čtvrtiny plochy bude využívat společnost JUSDA Europe pro spotřební elektroniku a součástky do automobilového průmyslu. Sklad vybudovala pardubická stavební firma MARHOLD během jednoho roku.