„Domníváme se, že vláda by měla realizovat svou podporu podnikatelům také formou pobídek k transformaci výroby na produkci zdravotnických a ochranných pomůcek, plicních ventilátorů a podobně. Myslíme si, že Česká republika na to má dostatečné kapacity a mnohým podnikům by to i pomohlo překonat současnou krizi," nechali se v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu slyšet podnikatelé Tomáš Jurka a Tomáš Böser, kteří provozují firmu BushcraftShop v Šumperku.

Společnost KOVOLIS HEDVIKOV a.s. se tradičně specializuje na tlakové slévání hliníkových slitin a svým zákazníkům dodává kompletní řešení v této oblasti – vývoj dílů, konstrukci a výrobu nástrojů, výrobu odlitků, jejich obrobení a povrchovou úpravu. Ve výrobních halách v Hedvičině údolí v Třemošnici a v nedalekém Ronově nad Doubravou produkuje součástky pro nákladní vozy, autobusy i osobní vozy po celém světě. S ředitelem Miloslavem Pavlasem jsme hovořili zejména o podnikatelské strategii jeho firmy.

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS a.s. je nejstarší výrobce dopravních prostředků na světě s tradicí od roku 1850, celosvětově druhý nejstarší výrobce nákladních automobilů a třetí nejstarší výrobce osobních automobilů. Současným nosným výrobním programem jsou těžká nákladní off-road vozidla a automobily pro kombinovanou přepravu terén–silnice. Jejich konstrukce je založena na originální tatrovácké koncepci podvozku s centrální nosnou rourou a výkyvnými nezávisle zavěšenými polonápravami. Pro tato auta je charakteristická velmi dobrá průchodivost nejtěžšími terény v extrémních klimatických podmínkách, vysoká spolehlivost a vynikající užitné vlastnosti.

Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL) je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě devíti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Je největším zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi. Historie druhého největšího zaměstnavatele v Olomouckém kraji sahá až do roku 1896. O provozu a perspektivách olomoucké nemocnice jsme hovořili s jejím ředitelem Romanem Havlíkem.