fbpx

Za již 30 let svého působení se česká firma EKOL, spol. s r.o., zařadila na evropském trhu mezi etablované výrobce a dodavatele zařízení na výrobu tepla a elektrické energie. Nejen o dopadech stoupajících cen energií a válečného konfliktu na Ukrajině jsme si v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu povídali s jednatelem společnosti Jaroslavem Zapletalem.

Stavební firmy se již více jak rok potýkají s dramatickým nárůstem cen stavebních materiálů, přičemž vyhlídky do příštích měsíců nejsou v tomto směru nikterak příznivé. Se statutárním ředitelem ryze české stavební společnosti VEXTA a.s. Tomášem Veselým jsme si v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu povídali nejen o tom, co nového se ve společnosti VEXTA za poslední rok událo, ale i o současné nelehké situaci ve stavebnictví.

„Změna je hnací silou života a o životě obchodní firmy to platí dvojnásob,“ říká v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu generální ředitel společnosti Teplárny Brno, a.s., Petr Fajmon. Hovořili jsme s ním jak o dění v teplárenství či o nastavení obchodní strategie, vytyčené nejen v souladu s trendem udržitelnosti, tak o aktuální situaci.

Šéf fakultní nemocnice musí důsledně sledovat aktuální ekonomickou strategii Ministerstva zdravotnictví a rozumět jí. „Když si uvědomíte, že těchto šestnáct přímo řízených organizací dnes spotřebovává něco kolem sta miliard korun, je to rozhodující síla v českém zdravotnictví a je potřeba, aby byla sladěna s potřebami a požadavky zřizovatele, což je resort zdravotnictví,“ říká v následujícím rozhovoru ředitel největšího zdravotnického zařízení v Česku – Fakultní nemocnice v Motole (FNM) – Miloslav Ludvík.

Doporučujeme

Greendeal s sebou přinese další zdražení nemovitostí, a to až o 17 %

ři čtvrtiny dotázaných developerů souhlasí se zavedením plánu Zelená dohoda pro Evropu. Polovina dotázaných vnímá Zelenou dohodu jako důležitou a prospěšnou. Podle více jak poloviny dotázaných Zelená dohoda k hospodářskému růstu nepřispěje. Podle více jak poloviny dotázaných nepřispěje ani k urychlení renovace bytového fondu. Přísnější pravidla výstavby ovlivní ceny nemovitostí u tří čtvrtin dotázaných developerů. Pouze necelá pětina dotázaných čerpala na enviromentální udržitelnost projektů dotaci. Vyplývá to ze Studie developerských společností H1/2022 zpracované analytickou společností CEEC Research s.r.o.

Doosan představuje pět nových kompaktních kolových nakladačů

Po podepsání smlouvy o výhradních dodávkách s nizozemskou společností Tobroco-Giant společnost Doosan potvrdila podrobnosti o nové řadě kompaktních kolových nakladačů sestávající z pěti modelů o hmotnosti 3,5 až 5 tun, které má nyní společnost v nabídce. Nové kompaktní kolové nakladače Doosan, konkrétně modely DL60-7, DL65-7, DL80-7, DL85-7 a DL80TL-7, lze používat na širokou škálu aplikací, včetně stavebnictví, zemědělství, zemních prací, zpracování odpadu/recyklace, pronájmu, stavebnin, terénních úprav, manipulace s materiály, skladování a průmyslu obecně.