fbpx

V posledních dnech se ve veřejném prostoru objevují názory, že v Česku není třeba stavět velké jaderné bloky, jelikož veškerou elektrickou energii vyrobíme zdánlivě levnými plynovými elektrárnami. Na druhé straně spektra se ozývají hlasy, které zcela vylučují možnost zrušení tendru na dostavbu nového jaderného bloku v Dukovanech a zároveň upozorňují, že české firmy s jaderným know-how stále ještě nemají záruky k jejich zapojení do výstavby, tak jako mají od státu v podstatě garantovanou účast například polské, maďarské, ale i francouzské firmy při stavbě tamních nových jaderných elektráren.

Kdyby se válka týkala i nás a armáda by vyslala do boje vojenská letadla, jejich piloti by museli zvládnout různé bojové situace, které mohou nastat. A protože naše armáda přímo neválčí, tak se ty situace piloti nemohou naučit zvládat jinde než v simulačním centru. 

Když kdokoli cokoli vyrábí, vždycky své výrobky potřebuje označit. Ať už jde o sériová čísla, nebo jenom logo výrobce, na každý výrobek je nutné něco zaznamenat. Potom se nejspíš obrátí na společnost Automator CEE, s.r.o., která je dodavatelem systémů trvalého značení.

Společnosti České dráhy, a.s., se v roce 2022 podařilo přilákat cestující zpět do vlaků a počty přepravených cestujících se stále více blíží číslům, kterých dosahovaly před vypuknutím koronavirové pandemie. „Za celý rok 2022 využilo našich služeb 157 milionů cestujících,“ říká generální ředitel společnosti Michal Krapinec v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu a dodává: „Tam, kde nasazujeme moderní vlaky s kvalitními službami, je zájem o naše spoje často ještě vyšší než před covidem.“ 

Doporučujeme

Bobcat na Demo Days představuje tři nové koncepty nakladačů

Letošní akce Bobcat Demo Days přivítá zákazníky, prodejce a novináře z celé Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA), kteří se chtějí podívat na to nejnovější, co Bobcat nabízí. Patří sem i premiéra stroje Bobcat S7X, který je prvním plně elektrickým smykem řízeným nakladačem na světě. Je jedním ze tří nových konceptů nakladačů předváděných na této akci. Návštěvníci se také mohou seznámit se zajímavými technologickými novinkami, například inovovaným ovládáním Bobcat MaxControl.

Vzduch je naše moře

V letošním roce si připomeneme 105 let od vzniku samostatné Československé republiky a zároveň také výročí počátku leteckého průmyslu v novém státě. Letecký průmysl představuje významnou tradici a vždy stál v popředí technického a technologického vývoje – pro každou zemi je výkladní skříní technické úrovně, vzdělání a dovedností lidí, bez nichž by úspěchy a dlouhodobá tradice v tomto oboru byly nemyslitelné.