fbpx

Fakultní nemocnice v Motole (FN Motol) je největší zdravotnické zařízení v České republice a jedno z největších v Evropě. Je rovněž hlavní výukovou základnou studentů 2. LF UK a sídlí zde i některá pracoviště 1. LF UK. FN Motol poskytuje základní, specializovanou a superspecializovanou zdravotní péči a služby v lékařských oborech formou ambulantní a lůžkové péče pro děti, dospělé i seniory. Vedoucím pracovníkům FN Motol jsme položili několik dotazů, které se týkaly aktuální situace v této nemocnici.

Společnost Contipro a.s. je česká farmaceutická a kosmetická firma, která patří mezi světové lídry ve výzkumu a výrobě kyseliny hyaluronové. Tato látka v maximální kvalitě a čistotě je vlajkovou lodí biotechnologické výroby společnosti. Ta stojí na třech pilířích – aktivních farmaceutických surovinách, moderních technických zařízeních a inovativních finálních produktech. Největší síla firmy tkví v základním a aplikovaném výzkumu, kterému se věnuje téměř polovina zaměstnanců. Své znalosti šíří Contipro pomocí rozsáhlých vzdělávacích programů. Formou rozhovoru nám společnost představil její generální ředitel Vladimír Velebný.

Na konferenci Dny teplárenství 2021, která se konala v Olomouci, jsme s naší redakcí potkali mnoho zajímavých hostů z oblasti energetiky. Využili jsme například možnost dozvědět se něco více o unikátním zdroji C-Energy v Plané nad Lužnicí, který je prvním v České republice, jenž upustí od spalování uhlí a přejde k ekologickým surovinám. V poslední dekádě také přichází se zcela novými technologiemi, které ještě nebyly na českém trhu nasazeny. Firmou vdechující život inovativním řešením a zároveň bdící nad kompatibilitou systémů je český dodavatel řídicích systémů pro energetiku a průmysl – společnost ZAT a.s. Do jaké míry je důležitý dodavatelsko-odběratelský vztah a kde vidí energetický zdroj za deset let? Na to jsme se zeptali ředitele společnosti C-Energy Planá s.r.o. Libora Doležala a stratéga pro segment tepelné energetiky společnosti ZAT a.s. Františka Kurala.

Společnost 100% REWORK s.r.o. byla založena v roce 2001 a od svého vzniku je stoprocentně českou společností. Jejím cílem je poskytovat služby v oblasti kvality, od počátku se profiluje získáváním a následným využíváním zkušeností v oblasti automobilového průmyslu. Firma je součástí holdingového uspořádání, které tvoří společnosti zajišťující produkty pro kvalitu či měření a také pracoviště chráněné dílny. Společnost ak­tuálně nabízí nový produkt – kontrolu kvality v technicky čistém prostředí. Jednatelem firmy je Tomáš Pavlík, který nám poskytl rozhovor.

Doporučujeme

Rakovina jako mitochondriální metabolická nemoc

Babiš chce miliardy na onkologické centrum. Americký profesor Thomas Seyfried přitom zná řešení, které zdaleka tolik nestojí.

27. ročník odborné konference Dny teplárenství a energetiky ukázal, že české teplárenství ušlo velký kus cesty. V cíli ale rozhodně není

Podobně jako v loňském roce, i letos otevřel konferenci místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Připomněl, že teplárenství se dotýká 1,7 mil. domácností v ČR, což z něj dělá z jeho pohledu nejdůležitější energetickou výzvu do následujících let.