fbpx

Společnost P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žáruvzdorných výrobků a surovin. Společnost vyrábí a dodává materiál pro kompletní i částečné vyzdívky pro tepelná zařízení, především pro průmyslové pece, elektrolyzéry primární výroby hliníku a další. „V měsíci září rozjela firma ve Velkých Opatovicích po kompletní rekonstrukci tunelovou pec, která je flexibilní, na výrobu šamotu i dinasu. Jedná se o největší investici v novodobých dějinách firmy,“ říká v následujícím rozhovoru předseda představenstva a generální ředitel firmy Martin Liebl (viz foto vpravo).

Společnost greiner packaging slušovice s.r.o. společně se sesterskou společností greiner assistec s.r.o. zaměstnává téměř 800 pracovníků a řadí se mezi největší výrobce plastových obalů v České republice a na Slovensku. Firma je součástí holdingu Greiner Group jako stoprocentní dceřiná firma společnosti Greiner Packaging International GmbH se sídlem v rakouském Kremsmünsteru. V souladu s mottem „do the innovation“ Greiner packaging neustále rozšiřuje aktivity a portfolio nabízených obalových řešení, která dodává řadě významných tuzemských i zahraničních společností. O recyklaci obalových materiálů jsme hovořili s prokuristou této společnosti Josefem Zichou.

Společnost ASTOS Machinery a.s. vyrábí dopravníkové systémy k CNC strojům a automaticky řízené linky k lisům. Dalšími oblastmi výroby jsou filtrační zařízení pro strojírenství nebo krytování strojů. Díky zkušenostem a odbornosti konstruktérů firma připravuje a realizuje celé projekty pro strojírenský i automobilový průmysl. S generálním ředitelem společnosti Michaelem Ondraschkem jsme hovořili především o činnosti firmy v době nouzových opatření proti šíření nemoci covid-19.

Díky vlastnímu vývoji a řadě patentovaných řešení udává společnost EFAFLEX – CZ s.r.o. trendy v oblasti rychloběžné vratové techniky. Vrata z výrobního závodu v Olší u Tábora můžeme najít jak u renomovaných světových značek, tak i u zákazníků z řad menších či rodinných firem. „Máme nejrychlejší vrata na světě, která díky své rychlosti šetří zákazníkům náklady na energie,“ říká vedoucí prodeje a servisu Ladislav Kos v rozhovoru pro Reportáže z průmyslu.

Doporučujeme

Získat parcelu pro developerský projekt trvá v průměru 11 měsíců

Praha 30.9.2020 - Téměř polovina dotázaných developerů má potíže s pořizováním parcel pro výstavbu (48 %). V průměru jim trvá získat vybranou parcelu 11 měsíců. Nejvíce atraktivní jsou dle dotázaných developerů parcely v blízkosti metra, nádraží nebo jiné dopravní cesty v rámci města. Více než třetina oslovených se účastní státních veřejných soutěží o pozemky, stavby či jiné objekty (36 %). Vyplývá to ze Studie developerských společností zpracované analytickou společností CEEC Research.

Babišova Deza: tikající ekologická bomba?!

Společnost DEZA, a.s., zpracovává surový benzol a vysokoteplotní černouhelný dehet, ze kterých vyrábí řadu základních aromatických sloučenin určených pro další chemické zpracování. Některé izolované látky, například naftalen a antracen, dále chemicky modifikuje, čímž získává širokou paletu výrobků. Firma je součástí koncernu Agrofert, který patří do svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše. Chemička sídlí ve Valašském Meziříčí. Odpadní vody vypouští do řeky Bečvy. Do té se předminulý víkend dostal prudce jedovatý kyanid a způsobil největší ekologickou katastrofu podobného druhu za posledních deset let, V Bečvě zahynulo třicet tun ryb.